Přejít k hlavnímu obsahu

Nejslavnější groupie Pamela des Barres: Múza rockerů sbírala muzikantské skalpy, v posteli měla Jaggera i Hendrixe

Byly mladé a krásné, rády si užívaly a neustále se motaly kolem slavných muzikantů. Sloužily jim jako múzy, milenky a občas také jako služky. V době květinových dětí, kdy bylo vše povoleno, se groupies stávaly skoro stejnými hvězdami jako sami rockeři. A v jejich čele stála královna všech „muzikantských lidušek“ Pamela des Barres.

Stát se muzikantskou „holkou pro všechno“ byl zřejmě Pamelin osud. Její život by se patrně ubíral úplně jiným směrem, kdyby její rodiče zůstali v Kentucky, odkud pocházeli. Před narozením Pamely se ale rozhodli přestěhovat se do Los Angeles, a tak měla mladá kráska cestu k muzikantským srdcím a především klínům mnohem snadnější.

Sny o Beatles

Do rockového prostředí se dostala díky svému kamarádovi ze střední školy a jeho bratranci, který ji přivedl na hollywoodský Sunset Strip. To byla v 60. a 70. letech nejprovařenější ulice plná barů a klubů, kde se scházeli nejznámější umělci a muzikanti a probíhaly ty nejšílenější večírky. Jejich chrámem pak byl legendární klub Whisky, kde odstartovala svoji kariéru řada později světově proslulých kapel.

Coby náctiletá dívka kdysi snila o vášnivém milování s členem legendárních Beatles Paulem McCartneyem, to se jí ale nakonec nikdy nesplnilo. Na svém seznamu má však řadu jeho neméně slavných kolegů. Její náručí prošli muži jako Mick Jagger z Rolling Stones, Jim Morrison z The Doors, Jimmy Hendrix nebo Jimmy Page z Led Zeppelin.

Mohlo by se vám líbit

Geniální prostitutka Madame Craucher: Ve vězení vymyslela dokonalý podvod, který jí změnil život

Začala jako zlodějka a prostitutka, avšak její osud se vyvinul do nečekaných obrátek. Příběh Minny Craucher, známé také jako Madame Craucher, je plný dramatických událostí a nečekaných zvratů. Jak se podařilo této ženě změnit svůj život z kriminálnice na bohatou šlechtičnu? Přečtěte si o životš této svým způsobem geniální osobnosti.
svetzeny.cz

Nešlo jen o pohlavní styk

V šedesátých a sedmdesátých letech nebyl takový problém se k takovým hudebníkům dostat. Ochranka se v té době příliš neřešila a mnozí z nich chodili na party do obyčejných klubů. Vše se změnilo až na počátku osmdesátých let, kdy došlo k vraždě Johna Lennona. Od té doby tlak na ochranu slavných osobností sílil a dnes je téměř nemožné se k nim jakožto obyčejný smrtelník probojovat.

"Pokud holka chtěla být úspěšnou groupie, musela mít zvláštní talent a ovládat něco navíc. Já jsem měla například pověst specialistky na orální sex. Naprosto ideální technika; muzikanti se často potřebovali uvolnit před koncertem, nebylo moc času a ani pořádně kde to udělat. Orální sex byl pro takové příležitosti dokonalým řešením,“ prozrazuje Pamela ve svých knihách jeden z důvodů, proč měla u slavných muzikantů vždy dveře otevřené. Zároveň ale podle jejích slov nešlo u groupies pouze o sex. "Nešlo jen o souložení. Groupies se snažily být co nejblíž muzikantům a hudbě, kterou milovaly. Byly jsme především múzy rockerů. Dodávaly jsme jim energii, mohli se u nás odreagovat a inspirovat. Pokud k tomu potřebovali sex, bylo pro nás ctí poskytnout jim ho," tvrdí milenka slavných.

Mohlo by se vám líbit

Pravda o japonských gejšách: Byly to umělkyně nebo prostitutky?

Gejši jsou jedním z nejpoutavějších symbolů Japonska a jsou známé především pro svou krásu, eleganci a umění konverzovat. Ale zároveň jsou stigmatizovány jako prostitutky. Kde je pravda a jaké věci o gejšách možná ani nevíte?
svetzeny.cz

Rozvod kvůli nevěře

Ačkoliv mezi muzikanty Pamela muže svého života primárně nehledala a chtěla si jen užívat jejich bohémský styl života, nakonec se přece jen za jednoho z nich vzala. Jejím vyvoleným se stal anglický zpěvák a herec Michael des Barres, jejich manželství však po čtrnácti letech ztroskotalo. Důvodem prý paradoxně byly manželovy neustálé nevěry. Kdo by čekal od ženy, která sama bývala často strůjcem muzikantských aférek, že bude ve svém manželství takto upjatá?

V osmdesátých letech oslavila Pamela čtyřicítku a pro muzikanty už dávno nebyla tou mladou atraktivní fanynkou, kterou vítali v každé šatně. Bývalá groupie se ale nehodlala smířit s tím, že její dny slávy jsou sečteny, a tak se rozhodla vydat své vzpomínky. Kniha I'm with the Band: Confessions of a Groupie se okamžitě stala bestsellerem, především díky upřímné zpovědi autorky, která pikantními historkami ze zákulisí nešetřila.

Mohlo by se vám líbit

Historie prostituce v ulicích Prahy: Největší rozmach měla v období vlády Karla IV.

Prostituce patří mezi nejstarší řemesla vůbec. Někteří lidé tuto práci bez problému akceptují, někteří ji naopak vnímají jako velké tabu. Málokdo z Pražanů však tuší, že prostituce ovládla poměrně ve velkém i pražské ulice, a to za dob vlády Karla IV. Staré město pražské se tak může chlubit bohatou neřestnou historií, kterou jeho uličky skrývají.
svetzeny.cz

Byznys slavné milenky

Jak se říká, že by vzpomínky mohly vydat na celou knihu, Pameliny memoáry byly daleko obsáhlejší. O šest let později totiž vydala další knihu s názvem Take Another Little Piece of My Heart: A Groupie Grows Up a ani tady se nezastavila. Postupem času napsala ještě další čtyři knihy včetně poslední, kde radí, jak napsat memoáry.

Na své promiskuitní minulosti si Pamela zkrátka postavila kariéru a vydělává na ní dodnes. Je až neuvěřitelné, kam až svůj byznys dokázala dovést: Na jejích stránkách si můžete poslechnout její podcast, objednat její knihy, zaplatit si spisovatelský workshop, koupit si vstupenky na jednu z jejích diskuzí s názvem Rock Tours nebo získat jeden z mnoha předmětů z e-shopu. Najdete v něm jak již zmíněné knihy, tak také trička, šperky, podprsenky, sadu líčidel nebo fotky Pamely s jejím vlastnoručním podpisem. Být holkou pro všechno se této podnikavé „stařence“ opravdu vyplatilo!

Mohlo by se vám líbit

Jak žily kurtizány v 19. století, když zrovna nepracovaly. Fotky z nevěstince, které neměl nikdo vidět

Jedno z nejstarších řemesel funguje napříč každou dobou. Vždy se našly ženy, které za peníze prodávaly tělo. Jaký byl vlastně jejich život, když zrovna nepracovaly? V 19. století zachytil americký fotograf William Goldman v jednom z nevěstinců v pensylvánském Readingu chvíle prostitutek, když zrovna nepracovaly.
svetzeny.cz
Pamela des Barres bývala královnou milenek slavných rockerů
Zdroj článku