Přejít k hlavnímu obsahu

Geniální prostitutka Madame Craucher: Ve vězení vymyslela dokonalý podvod, který jí změnil život

Začala jako zlodějka a prostitutka, avšak její osud se vyvinul do nečekaných obrátek. Příběh Minny Craucher, známé také jako Madame Craucher, je plný dramatických událostí a nečekaných zvratů. Jak se podařilo této ženě změnit svůj život z kriminálnice na bohatou šlechtičnu? Přečtěte si o životš této svým způsobem geniální osobnosti.

Hvězda filmů Sám doma slaví 43. narozeniny: Přes největší slávu padl na drogové dno. Nyní se vrací na výsluní

Ve světě showbyznysu se často setkáváme s příběhy hvězd, které září, ale za pozlátkem se skrývají i temné stíny. Jedním z nejvýraznějších příkladů je herec Macaulay Culkin, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno s úspěchem filmu "Sám doma" a zároveň s turbulentními událostmi a divokým životním stylem.
svetzeny.cz

Sirotek Maria, která se živila krádežemi a prostitucí

Minna Craucher, původně známá jako Maria Vilhelmiina Lindell, se narodila 23. srpna 1891 ve finském městě Pirkkala. Její dětství bylo poznamenáno těžkými životními okolnostmi, které ji nakonec přivedly až na cestu kriminálnice. Její matkou byla mladá služebná Olga Aalto a porodila ji v pouhých 16 letech.  Nevlastním otcem se stal Vilho Oskari Lindell. Ve svých 15 letech Maria osiřela a zůstala bez pevných rodinných vazeb. Pak začala Maria krást a dopouštět se dalších nezákonných aktivit. Kromě toho si vydělávala prostitucí, čímž měla několik nevyžádaných těhotenství. Její dvě dcery zemřely ve velmi útlém věku a její synové byli svěřeni do pěstounské péče. Maria o své děti nikdy neprojevila zájem. Kvůli krádežím byla Maria nakonec roku 1920 poslána opět do vězení, ze kterého však vyšla jako úplně jiná žena.

Ve vězení vymyslela Maria geniální podvod, který jí změnil život

Po propuštění z vězení totiž Maria zcela změnila svůj život. Změnila svůj vzhled a naučila se chovat jako dáma, aby mohla vstoupit mezi vyšší společnost. Na splátky si pořídila drahé auto, aby působila bohatým dojmem, a vymyslela si novou identitu – Minnu Craucher. Pod touto novou totožností začala hrát roli bohaté německé šlechtičny a umělecké mecenášky. Minna byla mistrnou manipulátorkou, a tak rychle získala příznivce a mecenáše, kteří jí pomohli otevřít Salon Madame Craucher. Tento podnik se stal centrem setkávání pro literáty, politiky a další významné osobnosti. Minna však nezůstala jen u společenských kontaktů – využívala své schopnosti svádět muže a poté je vydírala. Následně se rozhodla založit časopis Seura ve spolupráci s novinářem Ensiem Svanbergem, ale časopis nebyl příliš úspěšný.

Jak se změnily lásky Hrušínského z Discopříběhu: Krasavice Eva procestovala s miliardářem svět. Jituška si prošla velmi smutným obdobím

Kdo by neznal legendární dva díly Discopříběhu s nesmrtelnými hity. Strasti a slasti dospívajícího Rudolfa Hrušínského nejml. (52) baví dodnes. Jak se změnily a kam vedly kroky jeho lásek? Z natupírované Evy se stala krásná a úspěšná žena. Šedá myška Jituška se vyloupla ze své ulity a i přes bolestivé období je konečně šťastná a možná byste ji dnes na televizní obrazovce ani nepoznali.
svetzeny.cz

Kvůli finančním problémům se Minna přidala k polofašistickému hnutí

Nakonec finanční problémy zasáhly i její podnikání v salonu a lidé ztratili o její služby zájem. Minna se opět musela přizpůsobit nové situaci a vymyslet další plán, jak získat peníze. Tentokrát se zapojila do polofašistického hnutí Lapua, které jí poskytovalo další zdroj financí a moci. Pro její spojení s tímto hnutím se jí začalo přezdívat „Kapitánka z Lapuy". Během svého působení v hnutí se Minna důvěrně seznámila i s vůdci hnutí, mezi které patřil Vihtori Kosola. Začala se o ní zajímat i finská policie a tajné služby. Minna se však do politických intrik poněkud zamotala, protože v minulosti prodávala informace bolševické tajné policii Čeka, někteří členové hnutí Lapua ji tak měli za komunistickou špionku. Nakonec náčelník finského generálního štábu Martti Wallenius přišel na to, že celý příběh Minny je jeden velký podvod. Chtěl udělat dramatické odhalení podvodnice, ale už to nestihl. Jeden z příznivců hnutí Lapua, Olavi Runolinna, ji zastřelil kvůli jejím minulým kontaktům s komunisty. Tímto aktem byl zároveň ukončen život této podvodnice a intrikánky. Minna Craucher zemřela 8. března 1932. Její příběh je však dosud fascinujícím – jak jedna žena dokázala změnit svůj život a povýšit ze zlodějky a prostitutky na uznávanou společenskou osobnost, vše díky geniálnímu plánu a mistrné přetvářce.

Zdroj článku