Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězda filmů Sám doma slaví 43. narozeniny: Přes největší slávu padl na drogové dno. Nyní se vrací na výsluní

Ve světě showbyznysu se často setkáváme s příběhy hvězd, které září, ale za pozlátkem se skrývají i temné stíny. Jedním z nejvýraznějších příkladů je herec Macaulay Culkin, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno s úspěchem filmu "Sám doma" a zároveň s turbulentními událostmi a divokým životním stylem.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda seriálu Ptáci v trní: Richarda Chamberlaina milovaly ženy všech věkových kategorií. Herec až do stáří skrýval svou homosexualitu

Uhrančivý pohled Richarda Chamberlaina (89) zvedal tep nejedné ženě během sledování legendární romantiky Ptáci v trní. A ač byl herec spojován s mnoha známými kráskami, jeho srdce patřilo opačnému pohlaví. Kvůli kariéře ale musel homosexualitu dlouho skrývat.
svetzeny.cz

Macaulay Culkin a jeho herecká premiéra

Macaulay Culkin se narodil 26. srpna 1980 v New Yorku. Jeho matka Patricia byla úspěšnou herečkou a jeho otec Christopher pracoval jako herec a hudebník. Již od útlého věku se ukazovalo, že Macaulay má výjimečný talent. Jeho první filmovou rolí byla rolička ve snímku "Rocket Gibraltar" v roce 1988. Ovšem pravý průlom přišel o rok později.

Sám doma a sláva, kterou později neunesl

Film "Sám doma", který měl premiéru v roce 1990, se stal nejen jedním z nejvýdělečnějších filmů své doby, ale také okamžitě katapultoval mladého Macaulaye na vrchol žebříčku slávy. Jeho charismatický projev a nesmírně přirozený herecký výkon v rolích šikovného Kevina McCallistera zaznamenaly celosvětový ohlas. To však znamenalo i nával pozornosti, který dokázal by změnit život každého z nás.

Mohlo by se vám líbit

Seriál Mentalista: Hvězdný Patrick Jane se ukázal na pláži. Vousatého staříka byste těžko poznali

V světě televizního dramatu existuje málo postav, které by zanechaly takový stopu jako Patrick Jane z populárního seriálu "Mentalista". Tato kultovní postava byla nesmírně důležitá pro úspěch seriálu, a za tímto charismatem stojí talentovaný a všestranný herec Simon Baker. Jeho zářivý talent, neuvěřitelný úspěch a příběh jeho kariéry jsou nejen inspirující, ale také fascinující.
svetzeny.cz

Mediální tlak a rozvod rodičů

S rostoucí slávou přicházely i stíny. Macaulay Culkin se, stále ještě v dětském věku, stal terčem mediálního zájmu, což mělo za následek nejen nepříjemný tlak na jeho osobu, ale také rodinné rozpory. Jeho rodiče se rozvedli a následovaly boje o jeho opatrovnictví a majetek.

Drogy, večírky a pád na dno

Po ukončení éry "Sám doma" se Macaulay pokoušel vybudovat si další hereckou kariéru, ale ta už nebyla tak zářivá. Zároveň se rozpoutal jeho divoký životní styl, který zahrnoval večírky, kontroverzní vztahy a závislost na drogách. Jeho vzhled se změnil, což mnozí považovali za důsledek jeho nezdravého životního stylu.

V životě herce Macaulaye Culkina se bohužel objevil i skandál, který otřásl nejen jeho pověstí, ale i veřejností obecně. Ten nejvýraznější a nejkontroverznější okamžik přišel v roce 2003, kdy byl obviněn z těžkého zanedbávání svého zdraví. 

Spekulovalo se, že je závislý na drogách a že se zcela odpojil od reality. Tato událost vedla k tomu, že se o něm začalo hovořit nejen jako o bývalém dětském herci, ale také jako o symbolu propadu slávy až na samé dno.

Reakce herce vše popírala

Macaulay však na tato obvinění reagoval negativně a tvrdil, že jeho vzhled je výsledkem úmyslné změny image a že sám sebe nevnímá jako oběť. Snažil se bránit svou nezávislost a svobodu volby životního stylu. Zároveň se spekulace o drogové závislosti nikdy nedokázaly potvrdit.

Mohlo by se vám líbit

Poznali byste prostořekou Barču z My všichni školou povinní? Drsný život se Michaele Kudláčkové podepsal ve tváři

Od herectví po magii. Michaela Kudláčková (55) patřila k nejobsazovanějším dětským hvězdám. Vysněné studium na konzervatoři jí ale nevyšlo, stejně tak i manželství a na čtyři dcery nakonec zůstala sama. Herečka se musela pořádně otáčet. Náročný život a stres se Michaele vepsal do tváře, přesto umí být šťastná a našla se ve výkladu karet.
svetzeny.cz

Návrat k sobě samému

Příběh Macaulaye Culkina je připomínkou toho, jak sláva může být pro mladé hvězdy dvojsečnou zbraní. Jeho úspěch sice září v historii kinematografie, ale zároveň jeho cesta byla složitá a plná výzev. Dnes můžeme vidět, že se snaží najít svou cestu a vyrovnat se se svou minulostí.

Macaulay Culkin během let
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku