Přejít k hlavnímu obsahu

Osmdesátkový Robin Hood je dnes k nepoznání: Z Michaela Praeda je šmrncovní šedesátník

Bohatým bral, chudým dával. Dlouhovlasý hrdina Robin Hood, jehož ztvárnil Michael Praed, zraje jako víno. Britský herec má na krku sice šest křížků, ale oproti jeho vyhlazenému Robinovi vypadá lépe než dřív. Má vysokou postavu, prošedivělé vlasy a nesporné charisma, což ho řadí k dalším filmovým krasavcům.

Ještě než se začal po sherwoodském lese prohánět asi nejznámější zbojník v podání Kevina Costnera, pro socialistické děti byl oním hrdinou Praed. Seriál Robin ze Sherwoodu byl v osmdesátých letech na žebříčku oblíbenosti.

Legendární Robin Hood málem přišel o svou chloubu

Pro Michaela to byla jeho nejvýznamnější role a díky ní se stal nesmrtelným hrdinou. Všichni jsme s napětím sledovali příběhy chrabrého zbojníka v boji dobra se zlem. Dnes by se možná dospívající mládež nad seriálovým zpracováním jen ušklíbla, ale tehdy to byl hit. Legendární postava si získala velkou fanouškovskou základnu a Praed se vždy rád podělí o perličky z natáčení. ‚‚Můj kolega Clive Mantle mě praštil holí do koulí. Trénoval jsem s ním bojovou scénu, což bylo v pořádku, ale když se pak ozvalo ‚‚akce", prostě po mě šel. Píchl mě a fakt, že mi nechybí ani jedno varle, je zázrak,“ zavzpomínal herec pro web Mirror.co.uk s tím, že neštěstí se nekonalo a Michael má se svou první ženou dvě děti.

Nejnepřátelštější bastard v zemi

Pamětníci si mohou Praeda pamatovat také ze ságy Dynastie, kde hrál v polovině osmdesátých let. Také na toto o dost odlišné natáčení oproti Hoodovi rád vzpomíná. Ovšem trochu s hořkostí. ‚‚Nejsem bohužel v kontaktu s nikým z herců z Dynastie. Je to smutné, uvedl Michael pro deník The Sun s tím, že i když s kolegy strávil rok života skoro v každodenním kontaktu, je těžké udržet pouto. ‚‚Nebo jsem možná jen ten nejnepřátelštější bastard v zemi,” dodal se smíchem herec, jenž si musel kvůli kariéře změnit své pravé jméno.

Mohlo by se vám líbit

Legendární Michele Placido: Poznali byste dnes charismatického komisaře Corrada Cattaniho?

V osmdesátých letech vtrhl Michele Placido (77) na televizní obrazovky jako nesmlouvavý Corrado Cattani v seriálu Chobotnice. Charismatický komisař se přes noc vyšvihl mezi hvězdy italského filmu a ženy po něm šílely. Dnes je ze stále aktivního herce prošedivělý stařík, ale na dámy stále dokáže zapůsobit. Své o tom ví jeho o polovinu mladší manželka.
svetzeny.cz

V oblíbeném seriálu nechali Michaela zemřít

Původní Michaelovo příjmení znělo Prince. Když se ale chtěl přihlásit do britské herecké unie Equity, ke své smůle zjistil, že už tam má jmenovce. Musel tak popřemýšlet o novém příjmení. Nenapadlo ho nic jednoduššího než si projet telefonní seznam a nechat štěstí na náhodě. Volba padla na jméno Praed a hvězdný pseudonym byl na světě. Milovníci telenovel si herce můžou pamatovat také ze seriálu Emmerdale, kam naskočil v roce 2016. Jeho postavu však nechali scenáristé po třech letech zemřít. ‚‚Byl jsem opravdu smutný, že jsem byl zabit v Emmerdale. My herci jsme ale pragmatičtí. Je to brutální hra, bylo těžké se rozloučit,” přiznal Michael, pro něhož byli kolegové z tohoto seriálu druhá rodina.

Filmy vyměnil za reality show

Rozzlobení byli také fanoušci, kteří si jeho postavu Franka zamilovali a někteří dokonce vyhrožovali, že budou seriál bojkotovat. Charismatický herec jim učaroval a mnozí v něm nepoznávali dlouhovlasého Robina Hooda. Michael se proměnil v dokonalého gentlemana s krátce střiženými vlasy a v kombinaci s mužnou postavou a byl snem mnoha fanynek. Hereckých příležitostí bohužel Praed už tolik nedostává, ale nemá problém přijmout pozvání do reality show. Naposledy svým věrným obdivovatelům předvedl, jak je zdatný v kuchyni během show Celebrity MasterChef. 

Z dlouhovlasého mladíka se Michael proměnil v šarmantního muže
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku