Přejít k hlavnímu obsahu

Pamatujete na Majku z Gurunu? Hlavní představitelka spadla z oblaků až na úplné dno

Na konci sedmdesátých letech působil seriál Spadla z oblakov trochu jako zjevení. Představitelka malé holčičky Zuzana Pravňanská (55) se tak nesmazatelně zapsala do vzpomínek na rozporuplný sci-fi seriál. Bohužel nadpřirozené schopnosti jako její postava neměla a z nebe spadla na úplné dno. Dětská hvězdička byla v dospělosti týrána, přišla o děti a skončila na ulici.

Hlavní hrdinka Majka z Gurunu přiletěla na zem z daleké planety a uměla například chodit po vodě nebo létat. Účes àla hrnec jí jen dodával na podivnosti a s dětmi ze slovenského městečka Čabovce zažila v průběhu prázdnin mnoho dobrodružství.

Sebevědomá Majka z Gurunu

Představitelka mimozemské dívenky Pravňanská si získala srdce především holčiček a všechny chtěly umět to, co její Majka. Zuzaně se předvídala velká kariéra. Sebevědomí jí narostlo do obřích rozměru a podle vlastních slov jí sláva stoupla pořádně do hlavy. ‚‚Přiznám se, nechtěla jsem se učit. Škola mě nebavila. S prací jsem problém neměla, ale škola ne,“ uvedla Pravňanská pro web zivot.pluska.sk s tím, že hvězdná kariéra se však také nekonala. Po Majce dostala pár nezajímavých štěků a bohužel nastal obvyklý scénář většiny dětských hvězdiček. S příchodem puberty přestali mít režiséři o dospívající dívku zájem. 

Kluk z reklamy na kečup Pavel Dytrt: Jeho otcem je slavný princ, nevyhnul se šikaně

Roztomilého zrzka, který si dával hranolky jako upíří zuby si asi vybavíme všichni. Pavel Dytrt (33) se stal v devadesátkách přes noc hvězdou a malého rošťáka z reklamy na kečup jsme si zamilovali. Bohužel kvůli své barvě vlasů si prošel šikanou. A až do dvanácti let před ním maminka tajila, že jeho tatínkem je pohádkový princ, jehož především o Vánocích vídá na televizní obrazovce.
svetzeny.cz

Role mimozemské Majky z Gurunu udělala ze Zuzany hvězdu

První manžel Pravňanské byl tyran a násilník

To byla pro Zuzanu zvyklou na obdiv velká rána. Přísný tatínek chtěl, aby si udělala alespoň výuční list, ale se zlou se potázal. ‚‚Otec mě do všeho nutil. Já jsem to nesnášela. Všechno jsem dělala schválně naopak,“ přiznala Pravňanská, která v tu dobu ani netušila, čím vším si bude muset v životě projít. Vdala se, v devatenácti letech porodila první dceru Zuzanu, záhy potom druhou Klaudii a do třetice se narodil syn Štefan. Z manžela se nakonec vyklubal tyran, se kterým prožívala peklo. „Štefan měl šest týdnů, když mě bývalý muž zbil. Z nemocnice jsem odešla na revers, ale k němu jsem se už nechtěla vrátit,“ prozradila Zuzana, čím si musela projít, a to bohužel nebylo vše.

Po pár letech štěstí přišla další rána

Exmanžel jí bez varování jako pomstu sebral dcery a ona se musela postarat alespoň o syna. Přivydělávala si po brigádách a dělala, co mohla, aby syn nestrádal. Dcery nakonec skončily v dětském domově. Jejich otec se o nezvládal postarat a herečce bylo řečeno, že v ústavu jim bude lépe. Pomocnou ruku Zuzaně nakonec podal o dvacet let starší Arpád, jehož znala od dětství. Po jeho boku našla štěstí a bezpečí. „Bylo to jedenáct úžasných let. Jenomže měl problémy se srdcem, dostal infarkt a náhle zemřel,“ uvedla Pravňanská, která se pak ze dne na den ocitla na ulici. Byt, ve kterém s partnerem žila, připadl dědicům. 

Nezapomenutelná Pamela ze seriálu Dallas: Victoria Principal vypadá skvěle a je zpět na ranči

Se svou nejznámější postavou si Victoria Principal (74) s ničím nezadá. Hodná a obětavá je také v reálném životě. Po skončení herecké kariéry a podnikání se dnes stále velmi pohledná žena věnuje záchraně zvířat a podporuje různé neziskové organizace. Z ranče Southfork se tak oblíbená Pamela přesunula na svůj vlastní.
svetzeny.cz

Zuzana dopadla na úplné dno

Bývalá herečka nakonec přišla i o syna a žal utápěla v alkoholu. K tomu se přidaly drogy a z kdysi dětské hvězdy se stala troska. Dopad na úplné dno ji ale probral. Začala se léčit, potkala novou lásku, která ji plně podporovala a pomohla jí se dostat ze závislosti. „Rozhodla jsem se skončit s pitím a udělat si kurz jako řidička tramvaje. Splnila jsem si tak dětský sen,” přiznala Pravňanská pro Bratislavské noviny. Po všech drsných peripetiích, které jí život připravil, se dokázala postavit znovu na nohy. I když to muselo být velice těžké, napravila všechny hříchy z minulosti a dnes je pyšnou trojnásobnou babičkou.

Pravňanská se nakonec zvládla po všech krutých ranách znovu postavit na nohy 

Zdroj článku