Přejít k hlavnímu obsahu

Kluk z reklamy na kečup Pavel Dytrt: Jeho otcem je slavný princ, nevyhnul se šikaně

Info ikona
Pavel Dytrt

Roztomilého zrzka, který si dával hranolky jako upíří zuby si asi vybavíme všichni. Pavel Dytrt (33) se stal v devadesátkách přes noc hvězdou a malého rošťáka z reklamy na kečup jsme si zamilovali. Bohužel kvůli své barvě vlasů si prošel šikanou. A až do dvanácti let před ním maminka tajila, že jeho tatínkem je pohádkový princ, jehož především o Vánocích vídá na televizní obrazovce.

V době, kdy Pavel natočil kečupovou reklamu mu bylo 5 let, před kamerou se cítil naprosto přirozeně a čertící mu koukali z očí. Herectví mu bylo dáno do vínku, jak od maminky Heleny Dytrtové, tak od slavného tatínka, o kterém v tu dobu neměl ani tušení. Dostal pak ještě roli ve filmu Ani málo, ani nic, ale kariéra dětského herce se bohužel nerozběhla.

Šikana začala na základní škole

Úspěch malého ‚‚kečupíra” se zrzavými vlasy samozřejmě neunikl pozornosti jeho spolužáků a Pavel si prošel peklem. Na základní škole byl obětí šikany a děti byly nemilosrdné. ‚‚Začíná to psychikou – klasické posměchy proto, že jsem byl zrzavý, nejmenší, hodně jsem měl problémy s pletí. Pak to zacházelo do fyzična,” vzpomínal Dytrt pro pořad 13. komnata. ‚‚Zavírali mě na záchodech na základní škole. Neříkám, že by mě tam bili, ale byly tam výhrůžky, že by mě zbili, pokud budu někam chodit, jestli se budu bavit s tamtou holkou,” dodal Pavel s tím, že to neřešil, nechtěl být za práskače a mít ještě větší zlo. Na neoblíbenosti přispělo i provalení slavného otce.

Slavná reklama na kečup

Pavel Dytrt napsal svému pravému otci dopis

Dlouhých dvanáct let neměl malý chlapec tušení, kdo je jeho tatínkem. Až když si spolužačka přečetla v novinách článek, kde byla Pavlova fotka z reklamy a s ní ve spojitosti jméno Pavel Trávníček (73), byla pravda venku. Maminka mu řekla vše. Pohádkový princ ze Třech oříšků pro Popelku je pravým otcem sympatického zrzka. Byl to hodně velký šok, navíc, když se Dytrt s hercem vídal a říkal mu strejdo. V dětské hlavičce se odehrával chaos, který nakonec vyústil v radikální řešení. „Jezdil jsem kolem jeho domu na kole a pak mu napsal dopis: Ahoj Pavle, jsem tvůj syn Pavel,“ prozradil Dytrt deníku Blesk, že si vše vyříkali, s tátou má skvělé vztahy a často s ním řeší i holky. 

Slavný tatínek zasvětil syna do divadelního světa

Po skončení rychlé herecké kariéry se Pavel vyučil truhlářem. Umělecké sklony ale nakonec přece jen zvítězily. Mohli jsme ho vidět na prknech divadla Kalich a také v divadelní společnosti Trávníčka, který svého syna zasvětil do tajů prken, co znamenají svět. Vzhledem k tomu, že maminka je známou dabérkou, vyzkoušel si i Pavel toto umění a zcela ho pohltilo. ‚‚Věnuji se dabingu, konkrétně režii, úpravám dialogů, a také jsem spíkr, tedy dabér. To mě baví nejvíc, protože mám čistou hlavu a nic jiného nemusím řešit,” řekl webu Lifee.cz s tím, že divadlo sice miluje, ale v dabingu je pánem svého času. 

‚‚Kečupír” zůstane Pavlovi navždy

V neposlední řadě Pavel všechny překvapil svou účastí v soutěži Muž roku 2018. Pobledlý zrzek až s rachitickou postavou byl mezi vymakanými účastníky tak trochu zjevením. O to více byl ale zapamatovatelný. ‚‚Rád bych upřesnil, že účinkování v Muži roku byla z mé strany recese a nikdo to tenkrát nepochopil, ale to nevadí,” tvrdí Dytrt zpětně. Ať to bylo jakkoli, mladý muž je nyní spokojený v dabingovém studiu a na svou přezdívku ‚‚Kečupír” je vlastně hrdý. Stejně tak, jako jeho otec na úspěšného syna. 

Z roztomilého klučiny vyrostl úspěšný dabér
Zdroj článku