Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární Michele Placido: Poznali byste dnes charismatického komisaře Corrada Cattaniho?

Info ikona
Michele Placido

V osmdesátých letech vtrhl Michele Placido (77) na televizní obrazovky jako nesmlouvavý Corrado Cattani v seriálu Chobotnice. Charismatický komisař se přes noc vyšvihl mezi hvězdy italského filmu a ženy po něm šílely. Dnes je ze stále aktivního herce prošedivělý stařík, ale na dámy stále dokáže zapůsobit. Své o tom ví jeho o polovinu mladší manželka.

Italský idol má za sebou stovky filmů, a dokonce okusil i Hollywood. Ale když se řekne jeho jméno všem se vybaví jen jeho komisař Cattani, který nemilosrdně bojuje s mafiánskými chapadly. 

Z policisty nejobsazovanějším hercem

Od mládí se musel Michele pořádně ohánět. Pochází z početné rodiny, která neměla moc peněz a brzy se musel postavit na vlastní nohy. Střídal jedno zaměstnání za druhým a vyzkoušel si i policejní uniformu. Nakonec ho však učarovalo herectví. Vystudoval prestižní římskou Akademii dramatického umění a v plné síle naskočil do filmového světa. Režiséři si Placida velmi oblíbili a stal se jedním z nejobsazovanějších italských herců. 

Legenda jménem Corrado Cattani

Velký zvrat v kariéře však přišel v roce 1984. Michele přijal hlavní roli v seriálu Chobotnice a jeho postava nesmlouvavého komisaře trhala rekordy ve sledovanosti. Nejen v Itálii, ale i u nás se stal seriál velkým hitem. ‚Corrado Cattani byl neskutečnou rolí a scenáristé s filmovou minulostí napsali tuto postavu skvěle,” řekl Placido webu Jesolojournal.com s tím, že vše tehdy bylo na špičkové úrovni. ‚‚Dnes je tu kvalitní talent, ale jevištní a filmová produkce se musí zlepšit,” dodal herec, co si myslí o novodobém umění světa filmu.

Pamatujete na Majku z Gurunu? Hlavní představitelka spadla z oblaků až na úplné dno

Na konci sedmdesátých letech působil seriál Spadla z oblakov trochu jako zjevení. Představitelka malé holčičky Zuzana Pravňanská (55) se tak nesmazatelně zapsala do vzpomínek na rozporuplný sci-fi seriál. Bohužel nadpřirozené schopnosti jako její postava neměla a z nebe spadla na úplné dno. Dětská hvězdička byla v dospělosti týrána, přišla o děti a skončila na ulici.
svetzeny.cz

Placido předčasně ukončil komisařův život

Ač ho role vystřelila do výšin, po čtyřech sériích měl Cattaniho dost a scenáristé nechali jeho postavu zemřít. V kuloárech se šuškalo, že svého komisaře začal až nenávidět a nechtěl o své nejslavnější roli ani slyšet. „Znám jen herce, co nenávidí postavy, protože nemají úspěch. Já jsem díky Cattanimu mohl dělat vše, co jsem chtěl. Točím s nejlepšími italskými a francouzskými režiséry, natáčel jsem v Hollywoodu,” vyvrátil herec tuto fámu. U filmování samozřejmě zůstal i na dále a usedl také na režisérskou židli.

Mladší žena Michelovi svědčí

Jeho soukromý život je celkem poklidný a nikdy nevyhledával přílišnou popularitu. Přesto má na svém kontě jeden pořádný škraloup - a to nemanželského syna. Rok před svatbou se svou první ženou se provalilo, že mu milenka porodila dítě. Nakonec si ale přece jen vzal svou partnerku, se kterou měl již dceru a do manželství se narodily ještě dvě děti. Dlouhého trvání však vztah pošramocený nevěrou neměl a partneři šli od sebe. Napodruhé se Placido oženil s o 37 let mladší herečkou Federicou, se kterou má nejmladšího syna Gabriela. Po boku krásné brunetky jen kvete. Režíruje divadelní hry, sem tam si odskočí zahrát roli ve filmu a na prahu osmdesátky je stále plný energie. 

Podívejte se, jak dnes vypadá slavný Corrado Cattani
Zdroj článku