Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Šafránkové a Abrháma: Strávili spolu nádherných čtyřicet pět let, Libuška si svého manžela sama vybrala

Jejich pouto bylo neskutečně silné a žili jeden pro druhého. Libuše Šafránková (†68) a Josef Abrhám (†82) byli pro všechny důkazem toho, že pravá láska existuje. Národem milovaná Popelka si prý sama oblíbeného herce vybrala za manžela. Strávili spolu více než půlku života a na chvíli je dokázala rozdělit pouze smrt.

Chemie mezi oběma herci byla až hmatatelná. V době, kdy se poznali, byl však Abrhám zadaný a nejednalo se o nějakou neznámou ženu. Žil se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (†83), s níž dokonce plánoval rodinu. 

Láska vykoupená zradou

Jiskra už sice byla zažehnuta, ale oba herci okolo sebe dlouho jen tak chodili a vykali si. Jednoho dne se však Josef odhodlal a pozval Libušku na večeři. Od té chvíle byl ztracen. Stejně jako miliony diváků, okouzlila Popelka také jeho. Svůj vztah tajili dva roky, kdy herec žil v podstatě dvojí život. Urbánková se o zradě milovaného muže dozvěděla náhodou - od kadeřnice. Strašně jsem se do něj zamilovala. Vydrželi jsme spolu osm let. Nikdy jsme se nevzali, byl to však jeden z nejdelších vztahů mého života. A z mé strany určitě nejsilnější," vzpomínala po letech zpěvačka, pro kterou to byla velká rána a dlouho se z ní nedokázala vzpamatovat. Josefovi a Libušce však začala celoživotní pohádka.

Libuška si byla jistá, že si Josefa jednou vezme

Legendární doktor Blažej z Nemocnice na kraji města si svou princeznu odvedl v roce 1976 k oltáři. Ostatně, sama Libuška si svého manžela vybrala. Traduje se, že Šafránková kdysi prohlásila, že tohoto muže si jednou vezme. Od té doby byli prakticky nerozluční. Společně proplouvali životem a také dohromady natočili několik nezapomenutelných filmů. Například ve Svatební cestě do Jiljí oba naprosto excelují a snímek dodnes patří k pokladům kinematografie. Nejeden divák si představuje, že takto vesele asi vypadal i jejich život.

Osudová láska Marthy Issové a Davida Ondříčka: Na začátku vztahu oblíbeného páru stála velká zrada

Patří k nejstabilnější dvojici našeho filmového rybníčku. Martha Issová (42) s Davidem Ondříčkem (54) se skvěle doplňují a láska z nich i po letech jen čiší. Na začátku vztahu ale byla velká zrada, když herečka odloudila úspěšného režiséra své sestřenici.
svetzeny.cz

Báječný život dvou hereckých legend

Do manželství se narodil syn Josef a rodina byla konečně kompletní. Libuška nemohla být šťastnější. Měla dva nejlepší chlapy na světě, skvělou práci a nic jí nechybělo. Ve společnosti byli manželé vždy okouzlující a všichni na nich mohli oči nechat. Jejich láska byla inspirativní a jeden bez druhého nedal ránu. Své soukromí si však velice hlídali. Veřejnost tak byla velice překvapena, když se Šafránková v roce 2014 svěřila, že porazila rakovinu plic.

Čtyřicet pět let tu byli jeden pro druhého

Před kameru se však herečka už nevrátila. Naplno si vychutnávala chvilky se svými vnoučátky a stala se babičkou na plný úvazek. O jejím zdravotním stavu věděli pouze nejbližší, a i když to na Libušce nebylo vidět, zdravotní problémy nejspíš přetrvávaly. V roce 2021 skončila Šafránková na své narozeniny v nemocnici. Odtud se už bohužel nevrátila. Dva dny po hospitalizaci zemřela. Celý národ se zahalil do smutku a vyjadřoval velkou lítost nad ztrátou geniální a vždy usměvavé herečky. Nejvíce ale trpěl Josef, pro něhož byla Libuška vším. Čtyřicet pět let ji měl vedle sebe a najednou byla pryč. Nemoc a především smutek ho zcela ochromil. Za milovanou ženou odešel necelých jedenáct měsíců po jejím skonu a znovu jsou tak už navždy spolu.

Libuška s josefem se doplňovali jak v životě, tak na hereckém place
Zdroj článku