Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější žena své doby: Švédská dojička z 19. století blokovala dopravu a ohromila prince

Švédská dojička z 19. století, Pilt Carin Ersdotter, byla tak překrásná žena, až jí to přivodilo potíže. Která žena by však nechtěla mít problémy právě kvůli své bezmezné kráse? Přečtěte si fascinující příběh o údajně nejkrásnější ženě své doby, která svou krásou ohromila i korunního prince Švédska.

Švédská dojička svojí krásou ohromovala okolí natolik, že blokovala dopravu

Pilt Carin Ersdotter, mladá dojička z malé vesnice v 19. století ve Švédsku, se stala neuvěřitelně slavnou díky své nesmírné kráse. Narodila se v roce 1814 ve vesnici Djura v okrese Dalarna ve Švédsku. Djura, což je vesnice v okrese Dalarna ve Švédsku. Velmi mladá se vydala do Stockholmu, kde se v letech 1833–1834 živila prodejem mléka. Její vzhled byl výjimečný, což vedlo k tomu, že se stala doslova středem pozornosti na stockholmských ulicích. Přestože byla považována za malou a křehkou, její krása byla natolik oslnivá, že jednou dokonce způsobila zastavení dopravy a byla za to dokonce zatčena.  Prý totiž vytvořila překážku pro dopravu a doslova „zablokovala ulici krásou“. Stalo se to, když se kolem ní shromáždil neobyčejně velký dav, aby se na ni podíval. Pilt uprchla do protějšího domu a nechala za sebou vůz s mlékem. Podle listu Aftonbladet byla však propuštěna s tím, že oškliví lidé přeci také nedostávají pokutu za svoji ošklivost.

Obyčejná dojička ohromila svojí krásou i korunního prince

Příběh neobyčejně krásné dojičky se stal fenoménem poté, co se Pilt setkala s korunním princem Švédska. Princ přišel inkognito, pravděpodobně zvědavý na ženu, která přitahovala tolik pozornosti svou krásou. Zapomněl si však s sebou vzít nádobu na mléko. Když ji uviděl, měl být podle legendy její krásou naprosto ohromen, že na chvilku ztratil slova. Po chvíli ze sebe vypravil jen: „No, asi bych si měl od tebe koupit nějaké mléko,“. Pilt, která byla na zírající lidi zvyklá a netušila, že mluví s korunním princem, mu pohotově a vtipně odpověděla: „No a kam bych chtěl pán to mléko? Do klobouku?“.

Info ikona
Pilt Karin Ersdotter

Mladí fanatici Hitlerjugend: Divoké orgie, nechtěná těhotenství a nařízené potraty

Tvrdý výcvik, vymývání mozku a příprava na vstup do německé armády. Tak vypadala výchova Hitlerjugend, kde byli chlapci ve věku od 10-18 let (prameny se různí, někde je udáváno až od 14 let). Disciplína ale fungovala pouze do chvíle, než se potkali s dívčím spolkem. Divoké orgie nebraly konce a mnoho dívek po pár týdnech zjistilo, že jsou těhotné. To samozřejmě všechny pobouřilo a byly nařízeny potraty.
svetzeny.cz

Ve své době byla krásná opravdu výjimečným způsobem

V 19. století bylo dosažení fyzické krásy mnohem obtížnější než dnes. Epidemie nemocí, jako například neštovice, způsobily vážné jizvy a vady u velké části populace. Tato nemoc byla běžná, a proto bylo obtížné najít lidi bez následků této choroby. Rovněž životní podmínky byly tvrdší, což mohlo způsobit nedostatek živin a vliv na vzhled jednotlivce. Hygienické podmínky byly také často nedostatečné, což vedlo k častějším kožním problémům. I omezený přístup k péči o pleť a kosmetice přispěl k tomu, že mnoho lidí nebylo schopno dosáhnout dnešních standardů krásy.

Po návratu do rodného města se setkala s nepochopením

Po setkání s korunním princem se Pilt stala se módním fenoménem aristokratických kruhů. Když se však vrátila do svého domova v Djura, setkala se s opovržením. Lidé v její vesnici odmítali její příběh a podezírali ji z toho, že si vydělala peníze prostitucí a nikoliv prodejem mléka. I když přinesla osvědčení o její ctnosti podepsané šlechtickými osobnostmi, její společenská pověst byla narušena. Musela se dokonce obrátit na svého bývalého zaměstnavatele, aby získala nový certifikát a získala opět respekt ve své vesnici. Tento nový certifikát nakonec pomohl obnovit její pověst, a tak mohla uzavřít manželství se svým snoubencem Margitesem Danielem Anderssonem.

Oblíbená česká herečka Marie Drahokoupilová: Proč ze dne na den zmizela z obrazovek?

Tajemný ústup Marie Drahokoupilové ze světa filmu a televize vyvolal otázky a spekulace u řady diváků. Oblíbená česká herečka, kterou si mnozí pamatují z filmu Flirt, se ze dne na den vytratila z obrazovek. Jaké tajemství se skrývá za záhadným odchodem herečky a co dělá herečka nyní?
svetzeny.cz
Zdroj článku