Přejít k hlavnímu obsahu

Buďte tchyní na jedničku: Jednoduché tipy, díky kterým vás vaše snacha či zeť budou milovat. Respektování soukromí je pouze začátek

Stát se tchyní je nová kapitola vašeho života. Vstupujete do nového vztahu se svým dítětem a jeho partnerem, a vaše role jako tchyně může ovlivnit celou rodinu. Chcete-li se stát tou nejlepší tchyní, stačí dodržovat jednoduchá pravidla, která vám na cestě k tomuto cíli pomohou. Přečtěte si ta nejdůležitější z nich.

Mohlo by se vám líbit

Babystalking: Nový způsob, jak ženatí muži podvádějí své manželky. Téměř každá žena zažila tento způsob nechtěného seznamování

Že nevíte, co si pod babystalkingem máte představit? Nevěra začíná z mnoha důvodů a také vzniká mnoha způsoby. Babystalking patří rozhodně k těm horším variantám, ovšem zdaleka nejde o málo využívanou formu. Zjistěte, co babystalking obnáší.
svetzeny.cz

1. Jako tchyně buďte oporou nejen pro své dítě, ale i pro jeho partnera

Jedním z nejdůležitějších aspektů role tchyně je být oporou nejen pro své dítě, ale jeho partnera. Přivítejte lásku vašeho dítěte ve vaší rodině a poskytněte jí stejnou emocionální podporu a porozumění. Být pozitivní a podporovat jejich rozhodnutí pomůže budovat zdravý a harmonický vztah. Přijímání nového člena rodiny s otevřeností a tolerancí je velmi důležité. Mějte na paměti, že partneři dětí mají odlišné rodiny i kulturní pozadí, a mohou mít odlišné názory a zvyky. Respektujte jejich jedinečnosti a buďte otevřeni novým zkušenostem a tradicím, které přinášejí.

2. Buďte tchyní, která respektuje soukromí svého dítěte i jeho partnera

Pokud chcete být oblíbenou tchýní, je opravdu zásadní respektovat soukromí vašeho dítěte a jeho partnera. Nepokoušejte se do jejich života vměšovat nebo diktovat, jak by měli vést svůj vztah. Každá rodina je jedinečná a její členové mají právo na vlastní rozhodnutí a způsob života. Poskytněte jim prostor a respektujte jejich hranice. Nezapomínejte, že váš dospělý potomek a jeho partner mají právo na vlastní rozhodnutí a samostatnost. Naučte se respektovat hranice a nedovolte, aby vaše zapojení bylo příliš dominantní nebo obtěžující. Respektujte jejich prostor a důvěru v jejich schopnost vést vlastní život.

Mohlo by se vám líbit

7 typů mužů, kteří vás dostanou na úplné dno

Ve fázi největší zamilovanosti se zmítáme na obláčku lásky a jemné náznaky nevhodného chování u partnera přehlížíme. Po sundání ‚‚růžových brýlí” se nestačíme divit. Jak moc s vámi zamává chronický záletník, egoista nebo miláček všech? Podívejte se níže a zkuste se takovým typům mužů vyhnout obloukem.
svetzeny.cz

3. Komunikujte se zetěm i snachou otevřeně

Upřímná a otevřená komunikace je důležitá ve všech vztazích, včetně toho s vaším dítětem a jeho partnerem. Buďte ochotni naslouchat jejich názorům a zkušenostem. Vyhýbejte se kritice a soudům, a místo toho se snažte porozumět jejich perspektivě. Otevřená a upřímná komunikace pomáhá budovat důvěru a posilovat vztahy. Ujistěte se, že nasloucháte a projevujete zájem i o myšlenky vašeho zetě či snachy, o jejich pocity a potřeby. Buďte otevření pro konstruktivní diskuse a vyjadřujte své připomínky a názory s respektem. Komunikace založená na vzájemném porozumění pomáhá vyřešit případné problémy a posiluje vztah.

4. Nesnažte se jako tchyně stát vždy na straně svého dítěte

Pokud novomanželé začnou hádat, měli byste zůstat stranou. Je nad slunce jasné, že nejspíš budete fandit vašemu dítěti. Ale pokud opravdu nevidíte do hloubky jejich problému, měli byste zůstat nestranní. Vaším úkolem je udržovat neutrální postoj a nepodporovat žádnou stranu. Snažte se také být spravedliví, a pokud se například rozhodnete darovat svému synovi luxusní kašmírový svetr k jeho narozeninám, nedávejte své snaše něco jako pár levných ponožek nebo utěrky ke stejné příležitosti. Tímto byste vyslali zprávu o nevyváženém vztahu. Měli byste oba obdarovat dárkem stejné hodnoty a vkusu.

5. Své názory na odlišný styl života si jako tchyně nechte raději pro sebe

Může se stát, že máte pocit, že by měli novomanželé zrušit své drahé členství ve fitness klubu a začít šetřit na dům. I když vám záleží na jejich blahu, je lepší si své názory ponechat pro sebe. Nemáte právo rozhodovat o jejich životě ani je omezovat. Můžete jim maximálně nenásilně poskytnout svůj pohled na věc. To samé platí i u výchovy dětí, kterou si rád dělá každý rodič po svém a s výjimkou toho, kdy je skutečně vývoj dítěte reálně ohrožen, by měla být ponechána na rodičích. I zde platí, že poskytnout radu není nic proti ničemu.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: