3. Komunikujte se zetěm i snachou otevřeně
Upřímná a otevřená komunikace je důležitá ve všech vztazích, včetně toho s vaším dítětem a jeho partnerem. Buďte ochotni naslouchat jejich názorům a zkušenostem. Vyhýbejte se kritice a soudům, a místo toho se snažte porozumět jejich perspektivě. Otevřená a upřímná komunikace pomáhá budovat důvěru a posilovat vztahy. Ujistěte se, že nasloucháte a projevujete zájem i o myšlenky vašeho zetě či snachy, o jejich pocity a potřeby. Buďte otevření pro konstruktivní diskuse a vyjadřujte své připomínky a názory s respektem. Komunikace založená na vzájemném porozumění pomáhá vyřešit případné problémy a posiluje vztah.
4. Nesnažte se jako tchyně stát vždy na straně svého dítěte
Pokud novomanželé začnou hádat, měli byste zůstat stranou. Je nad slunce jasné, že nejspíš budete fandit vašemu dítěti. Ale pokud opravdu nevidíte do hloubky jejich problému, měli byste zůstat nestranní. Vaším úkolem je udržovat neutrální postoj a nepodporovat žádnou stranu. Snažte se také být spravedliví, a pokud se například rozhodnete darovat svému synovi luxusní kašmírový svetr k jeho narozeninám, nedávejte své snaše něco jako pár levných ponožek nebo utěrky ke stejné příležitosti. Tímto byste vyslali zprávu o nevyváženém vztahu. Měli byste oba obdarovat dárkem stejné hodnoty a vkusu.
5. Své názory na odlišný styl života si jako tchyně nechte raději pro sebe
Může se stát, že máte pocit, že by měli novomanželé zrušit své drahé členství ve fitness klubu a začít šetřit na dům. I když vám záleží na jejich blahu, je lepší si své názory ponechat pro sebe. Nemáte právo rozhodovat o jejich životě ani je omezovat. Můžete jim maximálně nenásilně poskytnout svůj pohled na věc. To samé platí i u výchovy dětí, kterou si rád dělá každý rodič po svém a s výjimkou toho, kdy je skutečně vývoj dítěte reálně ohrožen, by měla být ponechána na rodičích. I zde platí, že poskytnout radu není nic proti ničemu.