Přejít k hlavnímu obsahu

Hořká tečka pro Hanku Mašlíkovou: Fanoušci ji sice obdivují, sportovci ovšem poukazují na nespravedlnost při získání zlaté medaile

Hanu Mašlíkovou (40) obdivuje celá republika za to, jak zvládla závody, které si podle svých slov nadělila ke svým narozeninám. Našli se ovšem i jedinci, kteří poukazují na poněkud zarážející okolnosti její zlaté medaile. Co jim vadí?

Hana Mašlíková je dříč, o tom není pochyb. Svoji cestu okomentovala slovy: ‚‚Moje půlroční výzva včera skončila a já bych vám všem chtěla poděkovat za stovky gratulací, které mi ještě stále přicházejí, opravdu moc si vaší podpory vážím. Jsem šťastná, plná dojmů a taky unavená,’’ prozradila fanouškům a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. 

Stovky fanoušků jí vyjádřilo podporu

Stovky a možná i tisíce fanoušků psalo Hance, jak je úžasná, a že před ní smekají klobouk. Kdo by taky neobdivoval tuhle krásku, která vyhrála zlatou a bronzovou medaili?! 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Všechno má své ale

Co už ovšem nikdo neřešil je zajímavý fakt, na který upozornil web značky Extrifit. Hana Mašlíková i další se totiž účastní začátečnické kategorie a hned vzápětí jdou do kategorie profíků. To web označuje za "překvapivé". ‚‚Pořád nemůžu pochopit smysl kategorií nováčků na ME, MS, Mr. Universe. Chápu smysl původní myšlenky. Ne každý se hned cítí na ostrý vstup na podia. Nejdřív si to chce ošmatat, ochutnat… A je veskrze správné, to takovým začátečníkům umožnit. Ale od toho máme skvělý seriál kondičních soutěží na podzim,’’ píše redaktor Pavel Vacek a dodává zásadní myšlenku: ‚‚Jenže o to větší překvapení je, když ty samé tváře vidíte o chvilku později v normálních kategoriích. Takže to už za těch 5 minut nabrali hromadu zkušeností a nejsou nováčky, nebo jak to přesně je?’’

Snadno získaná medaile?

Právě tento komentář zaujal mnohé osobnosti z "fitness světa" a tuto myšlenku sdílejí. Poukazují na to, že účastníci včetně Hanky Mašlíkové jdou do začátečníků právě proto, aby "snadno" získali medaili.  

Zdroj: EXTRIFIT, Instagram