Přejít k hlavnímu obsahu

Jak v mládí vypadala krásná Blanche Monnier: Po 25 letech v zajetí v malé místnosti se svobody stejně nedočkala

Info ikona
Blanche Monnier

Blanche Monnier byla krásná francouzská žena, která byla držena v malé místnosti v zajetí svou vlastní matkou po dobu neuvěřitelných 25 let. Tato otřesná událost se stala v 19. století ve vile urozené rodiny Monnierových ve městě Poitiers ve Francii. Její matka podporovala charitu a tvrdila, že se dcera odstěhovala. Jenže jednoho dne vyšla strašná pravda najevo.

Hrůzy v nacistických táborech, o kterých se léta nemluvilo: prostituce byla denním chlebem

Z hrůz, které nacisté páchali na nevinných lidech, jde mráz po zádech. Mezi takové příběhy patří i prostituce, ke které byly vězenkyně koncentračních táborů nuceny nacisty. K tomuto účelu dokonce v táborech přímo vznikaly nevěstince. Podmínky byly šokující a ženy, které dokázaly přežít, se staly hrdinkami.
svetzeny.cz

Blanche byla mladá a krásná žena

Děsivý příběh se začal psát v roce 1876, kdy bylo Blanche Monnier 26 let. Otec Blanche Monnier se jmenoval Louis-Charles Monnier a byl uznávaným advokátem v městě Poitiers ve Francii. Matka Blanche Monnier byla Leonie Monnier a podporovala charitu. Blanche se údajně zamilovala do mladého muže jménem Marcel, který měl být synem bohatého obchodníka s textiliemi a měl prý navštěvovat jejich dům. To mělo rozlítit matku Blanche, která ji následně uvěznila v malé místnosti jen s malinkým oknem. O tom, zda byl Marcel skutečnou osobou, nebo zda byl pouhým výmyslem Blanche, se spekuluje dodnes. Blanche byla v pokoji držena v zajetí po dobu 25 let, kdy se živila se jen suchým chlebem a vodou. Byla velmi nemocná a podvyživená, ale dokázala přežít díky malému oknu v místnosti, které jí umožnilo dostat se ke slunci a čerstvému vzduchu. Její matka sousedům tvrdila, že se její dcera odstěhovala.

O čem si ženy mohly před 100 lety nechat jen zdát? Žádná vysoká, řidičák ani antikoncepce

Před sto lety byly ženy v mnoha zemích po celém světě omezovány v mnoha oblastech života. V dnešní společnosti se mnoho z těchto omezení může zdát nepředstavitelných, ale byly důsledkem kultury a společenských předsudků, které byly v té době běžné. Přečtěte si o některých zásadních věcech, které ženy před sto lety dělat nemohly.
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Vysvobození přišlo až příliš pozdě

Až po dlouhých 25 letech dostala policie tip od podezřívavého souseda, který si všiml, že v domě se něco děje. Když se dne 23. května 1901 policie dostala do domu, našla Blanche Monnier v malé místnosti v domě. Blanche byla velmi oslabená, vyhublá, špinavá a v zanedbaném stavu. Byla převezena do nemocnice, diagnostikována jako těžce podvyživená a dehydratovaná, a zůstala zde několik týdnů, než se zotavila z dlouhodobého nedostatku potravy a nevhodných hygienických podmínek. Vzhledem k tomu, že mělo uvěznění těžké následky na její psychický stav, musela být umístěna do psychiatrické léčebny. Její matka byla mezitím zatčena a obviněna z nezákonného uvěznění své dcery.

Info ikona
Blanche Monnier

Zrůdný čin dodnes halí tajemství

Po osvobození Blanche Monnier se vynořilo mnoho teorií o tom, proč byla držena v zajetí tak dlouho. Někteří lidé spekulovali, že byla držena v zajetí kvůli rodinnému sporu o peníze, zatímco jiní tvrdili, že matka ji držela v zajetí kvůli jejímu mentálnímu zdraví. Když byla matka vyslýchána policií, nebyla schopna poskytnout žádné vysvětlení pro to, co se stalo, a brzy poté ve vězení zemřela. Všechny odpovědi si tak vzala do hrobu s sebou. Blanche Monnier se sama nikdy nevyjádřila k tomu, co se stalo. Trpěla vážnými fyzickými a psychickými následky svého dlouhodobého zajetí, a když se dostala do nemocnice, byla podle některých zpráv sice při vědomí, ale velmi zmatená a vyčerpaná. Přesto prý byla schopná odpovídat alespoň na některé otázky. Její odpovědi k této události jsou však poměrně omezené a nelze s jistotou říci, jak se ke svému zajetí vyjádřila. Někteří lidé tvrdili, že již téměř nebyla schopná komunikace a po svém osvobození upadla do trvalého mlčení.

Zdroj článku