Přejít k hlavnímu obsahu

Hrůzu nahánějící hotel Cecil: Nevyjasněná zmizení, záhadná úmrtí a domov sériových vrahů

Na první pohled je to nenápadná budova jako každá jiná. Hotel Cecil v americkém Los Angeles je však zahalen tajemstvím. Někteří lidé, kteří se zde ubytovali, se už nikdy nevrátili. Záhadnými příběhy se budova hotelu jen hemží. V minulosti se zde dokonce ubytovali dva sérioví zabijáci. Aura tohoto hotelu je pro mnohé nepochopitelnou záhadou.

Slavnostní otevření hotelu Cecil

Zpočátku to vypadalo, že všechno bude na dobré cestě. V roce 1924 se tři hoteliéři v čele s  Williamem Banks Hannerem pustili do výstavby hotelu Cecil v americkém Los Angeles. Cíl byl jasný - ubytovávat mezinárodní obchodníky a společenské elity. Hned při vstupu do hotelu na návštěvníky dýchal luxus. Mramorová vstupní hala, vitrážová okna, palmy a okázalé schodiště byly jenom zlomky krásy, kterou hotel nabízel. Všechno vypadalo skvěle a Hanner byl na svůj výtvor patřičně hrdý. Až do doby, kdy v roce 1929 nastala Velká hospodářská krize. Té se nevyhnula ani oblast Los Angeles. V okolí hotelu se začali shromažďovat bezdomovci, zločinci, lidé pod vlivem návykových látek a podobně. A tak prestiž hotelu pomalu upadala.

Skandální život herečky Marlene Dietrich: V posteli měla půlku Hollywoodu, s aférkami se svěřovala manželovi i dceři

Marlene se narodila do rodiny pruského důstojníka 27. prosince 1901 v Berlíně jako Marie Magdalene Dietrich. Pro svou hereckou kariéru si zvolila pseudonym Marlene Dietrich, pod kterým ji zná svět dodnes. Jedna z nejkrásnějších žen první poloviny 20.století se zapsala do povědomí lidí nejen jako skvělá herečka, ale také sex symbol a femme fatale stříbrného plátna, které leželi muži u nohou. Užívala si život a vše, co jí nabízel a nevyhnula se tím ani různým skandálům.
svetzeny.cz

Hotel zahalený tajemstvím

I přes klesající prestiž a nesnadné fungování v době velké hospodářské krize, zvládl hotel fungovat i nadále. Ovšem čím dál častěji se zde začaly dít velmi zvláštní věci. V roce 1931 zde spáchal sebevraždu host, který požil kapsli s jedem. A nikdo v té chvíli netušil, že se jedná o první případ z mnoha dalších. Během 40. a 50. let zde došlo k několika dalším sebevraždám. Jeden z hostů si například podřízl hrdlo břitvou, další skočil ze střechy. Hotel se zároveň stal notoricky známým místem setkání pro swingers párty, drogové dýchánky a ani prostitutkám nebylo toto místo cizí.

 

Nevysvětlitelné případy, které nahánějí husí kůži

Fakt, že se někdo rozhodl si v hotelu vzít svůj vlastní život, je jedna věc. V budově hotelu Cecil se ale staly některé události, které jsou do dnešního dne nevysvětlitelné a nahánějí lidem husí kůži. Velmi známý je třeba případ ubytované slečny, která se uprostřed noci probudila s bolestí břicha. Aby nerušila svého partnera, který vedle ní spal, odešla do koupelny, kde porodila dítě. Byla v naprostém šoku, protože netušila, že je těhotná. Myslela si, že se dítě narodilo mrtvé, a tak jej vyhodila z okna, ačkoliv bylo ve skutečnosti naživu. U soudu byla shledána nevinnou z důvodu nepříčetnosti a byla převezena na psychiatrickou léčebnu.

Dalším případem, který je velmi zvláštní je ten, kdy šel muž na ulici kolem hotelu Cecil. Najednou ho zasáhla žena, která vyskočila z devátého patra hotelu. Oba byli na místě mrtví. Takových záhadných případů je v historii hotelu Cecil hned několik.

 

Mladí fanatici Hitlerjugend: Divoké orgie, nechtěná těhotenství a nařízené potraty

Tvrdý výcvik, vymývání mozku a příprava na vstup do německé armády. Tak vypadala výchova Hitlerjugend, kde byli chlapci ve věku od 10-18 let (prameny se různí, někde je udáváno až od 14 let). Disciplína ale fungovala pouze do chvíle, než se potkali s dívčím spolkem. Divoké orgie nebraly konce a mnoho dívek po pár týdnech zjistilo, že jsou těhotné. To samozřejmě všechny pobouřilo a byly nařízeny potraty.
svetzeny.cz

Domov sériových zabijáků

Těmito případy ale výčet hrůz v hotelu Cecil ještě zdaleka nekončí. Je známo, že dokonce sloužil jako dočasný domov pro některé z nejhorších sériových vrahů v Americe. V 80. letech se zde ubytoval Richard Ramirez, vrah třinácti lidí. V hotelu bydlel právě v době, kdy bylo jeho řádění nejhorší. Cecil byl pro něj ideálním útočištěm. Později totiž vyšlo na povrch, že po spáchání vraždy hodil své krvavé oblečení do hotelové popelnice a po hotelu se procházel buď ve spodním prádle, nebo úplně nahý. V té době to ale nikoho nepřekvapilo. Jak již bylo zmíněno, sexuální orgie, drogové párty a další zvrhlé akce byly v hotelu na denním pořádku. A tak muž pouze ve spodním prádle nikoho nezvedl ze židle. Hotel byl přechodným útočištěm také pro Jacka Unterwegera, který si zase liboval ve vraždách prostitutek, kterých bylo v okolí hotelu opravdu hodně.

Je v hotelu Cecil zlá síla?

V hotelu Cecil se do dnešního dne stalo 16 úmrtí. Některé byly vyjasněné, jiné nikoli. Poslední případ se odehrál v roce 2013, kdy bylo ve vodní nádrži hotelu nalezeno tělo Elisy Lamové. Zemřela za nevysvětlených a velmi záhadných okolností. Bylo zveřejněno video z výtahu, na kterém je dívka vidět. Video vyvolalo obrovský zájem veřejnosti, jelikož na něm dívka zmateně mačká obrovské množství tlačítek, před někým se schovává, vykukuje z výtahu, zvláštně gestikuluje rukama a očividně má strach. Dveře výtahu se po celou dobu nezavírají. Elisa nakonec kabinu opustí a zmizí z dohledu kamer. Poté se dveře výtahu několikrát zavřou a otevřou. Video přimělo veřejnost věřit tomu, že v hotelu je možná opravdu nějaká paranormální zlá síla a straší tam.

 

Záznam z kamer ve výtahu, kde je vidět Elisa Lamová

https://www.youtube.com/watch?v=zDYFELi_Cgk

Elisa Lam 4K Elevator Video

Restored 4K AI enhanced footage from the original video of missing Canadian Elisa Lam, via the LAPD. What happened to Ms. Lam? This strange scene has many un...
youtube.com
Hotel Cecil v Los Angeles
Zdroj článku