Přejít k hlavnímu obsahu

Co se dělo za zavřenými dveřmi Le Chabanais, jednoho z nejznámějších nevěstinců na světě?

Info ikona
Le Chabanais

V ulici Chabanais v Paříži stojí typická budova situovaná v malebné zadní uličce nedaleko Louvru. V minulosti to byl jeden z nejslavnějších a nejprestižnějších nevěstinců. Dnes slouží jako obytný dům, ale jen kousek přes silnici se nachází nenápadná malá galerie, která uchovává temná tajemství provokativní historie tohoto domu. Co se dělo za dveřmi slavného Chabanais?

Místo všech rozkoší

Majitelka fasády Alexandrine Jouannet si nechávala říkat Madame Darcourt či Madame Kelly. Její cíl byl jediný – udělat z tohoto domu místo, které bude známo jako „místo všech rozkoší” a to nejen v Paříži, ale v celé Evropě. Paříž byla v 19. století známá jako město všech fantazií – a přesně to se snažila Madame Darcourt přenést i do svého nevěstince. Každý pokoj byl proto vyzdoben podle jiného tématu – přesně tak, aby si zde své choutky a fantazie uspokojil úplně každý.

Jedna z místností byla například tematicky laděná do pirátského stylu. Zde mohli návštěvníci najít mechanickou houpačku s vodními tryskami, které jim pomohly splnit ty nejdivočejší sny. Další z pokojů byl stylizován do tématu Orient Expresu, což návštěvníkům umožnilo užít si sexuální dobrodružství uvnitř repliky vlakového vagónu se zvukovou kulisou projíždějících vlaků. Další pokoje byly zdobeny například v maurském, hinduistickém či japonském stylu. Právě japonský pokoj dokonce dostal ocenění za design v Paříži v roce 1900. Na své si zde tedy přišel opravdu každý.

Klub SNCTM: Jak to chodí na nejluxusnějším erotickém místě hříchu na světě. Jeho zakladatel promluvil o tom, co se děje uvnitř

svetzeny.cz

Le Chabanais navštěvovali slavní umělci i budoucí král Anglie

Jelikož se Le Chabanais stal opravdu známým místem po celé Evropě, se svou návštěvou nezaháleli ani velice významní lidé a umělci té doby. Členové prestižního klubu Jockey-Club de Paris zde byli pečení vaření. Jedním z nejvýznamnějších návštěvníků byl například Eduard VII., budoucí anglický král. Ten zde nechal zřídit speciální křeslo určené na orální sex, ale také na to, aby mohl mít jednoduše pohlavní styk s jednou či dvěma ženami najednou. Nechal zde zřídit i speciální vanu ve tvaru labutě, kterou údajně napouštěl šampaňským a vášnivě pozoroval kurtizány, které se v ní vzájemně omývaly. Jeden z nejznámějších francouzských malířů Henri de Toulouse-Lautrec dokonce udával adresu nevěstince jako své trvalé bydliště a nájem platil svými kresbami. Jeden z pokojů nechal vyzdobit 16 svými erotickými kresbami, které jsou dnes v soukromém vlastnictví.

Za zavřenými dveřmi newyorského klubu Studio 54: Neřízené orgie, drogy a nekončící hvězdné party

svetzeny.cz

Zlatá éra nevěstinců

Luxusní nevěstince v této době jen vzkvétaly, a to zejména v Paříži. Kromě Le Chabanais se ve městě lásky a všech fantazií vyskytovaly také Le Sphinx, One-Two-Two, La Fleur Blanche a další. Během druhé světové války byly tyto a další nevěstince rezervovány především pro německé důstojníky a kolaborující Francouze. Po skončení války však byly v rámci kampaně Marthe Richardové v roce 1946 uzavřeny zákonem. Odpor vůči nevěstincům byl částečně způsoben právě zmíněnou kolaborací s Němci. Mnoho Francouzů ale i přes to usilovalo o jejich znovuotevření, ke kterému však legálně nikdy nedošlo.

Uzavření Le Chabanais a aukce

8. května 1951 byl obsah nevěstince prodán v aukci. Prodalo se téměř vše včetně slavného sexuálního křesla a vany Eduarda VII. Přes různé obchodníky ji nakonec získal španělský umělec Salvador Dalí, který ji umístil do svého pokoje v hotelu Meurice.

Zdroj článku