Přejít k hlavnímu obsahu

Ženy touží nejvíce po sexu se zavázanýma očima, muži o sexu ve třech. Pandemie posílila milostné fantazírování

Info ikona
Ženy a sex

Milostný život lidí se ani během pandemie u většiny partnerů významněji nezměnil. Podle amerického průzkumu ovšem více než třetina lidí častěji sexuálně fantazíruje. Ženské a mužské sexuální fantazie se poměrně výrazně odlišují, jak ukázal jiný průzkum britského prodejce OnBuy.com. Ženy nejvíce touží po sexu se zavázanýma očima či milování ve vířivce. Muži zase nejčastěji sní o sexu ve třech nebo sexu po video chatu. Sdílení fantazií mezi partnery a realizace těch společných pomáhá milostný život okořenit.

Sexuální život v ČR není ohrožen

Pandemie koronaviru pro mnoho lidí znamenala možnost užít si více času se svým partnerem či partnerkou. Podle dostupných studií nijak drasticky nezasáhla ani do sexuálního života – některé postiženější národy sice v průzkumech vykazovaly úbytek milostné aktivity, jinde se naopak sexuální život lidí zlepšil. „Z dat našeho červnového výzkumu vyplynulo, že například u Čechů se v drtivé většině kvalita ani frekvence sexu během pandemie nijak nezměnila. Zejména mladí lidé mezi 18 a 25 lety ovšem více experimentovali, například s použitím erotických pomůcek,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Ztratila se touha ve vašem vztahu? Nevěšte hlavu, nic není ztraceno

svetzeny.cz

Pandemie posílila milostné fantazírování

S milostnými experimenty se samozřejmě pojí také sexuální fantazie, které podle průzkumu amerických odborníků uveřejněného v časopise Psychology Today, mívá 96 % lidí. Podle stejného zdroje navíc u 35 % z nich milostné fantazírování během pandemie posílilo. Vypadá to však, že se ženské a mužské fantazie poměrně výrazně liší. Ukázaly to výsledky online dotazování britského prodejního webu OnBuy.com, který se nedávno na milostné fantazie ptal hned 1 445 mužů a 1 452 žen.

Sex se zavázanýma očima? To je touha žen! 

Ačkoliv se jednotlivé sexuální fantazie u obou pohlaví shodují, podstatné rozdíly panují v jejich procentuálním zastoupení. Zatímco ženy nejčastěji (v 35 %) touží po sexu se zavázanýma očima, u mužů je fantazií číslo jedna sex ve trojici (36 %). Poměrně vyrovnaně obě pohlaví touží po sexu ve vířivce – u žen se s 31% podílem jedná o druhou nejčastější fantazii, u mužů jí s 26% patří třetí příčka.

O čem ženy i muži sní

Mezi nejoblíbenější ženské fantazie patří také sex ve výtahu (26 %), roleplaying (24 %), erotické fotografování (20 %), bondage (18 %), sex po telefonu (14 %) nebo sex v autě (12 %). Mezi méně rozšířené ženské fantazie se pak řadí třeba společné sledování porna (9 %), použití lubrikátoru s příchutí (8 %) nebo napsání erotické fan fikce pro partnera (7 %).

Muži hojně sní například o sexu přes video chat (30 %), na veřejných záchodcích (22 %) či na balkoně (19 %). Oblíbený je obdobně jako u žen roleplaying (22 %), bondage (16 %) nebo sex v autě (13 %). Pětina mužů by také ráda natočila s partnerkou erotické video a výrazně více než ženy muže láká společné sledování porna (17 %). Někteří pánové poté sní i o náhodném milování na jednu noc (9 %), sexu se zapojením potravin (8 %) či erotických hrátkách s horkým voskem (5 %).

Jak zlepšit intimní život za jediný den? Není to žádný věda

svetzeny.cz

Najděte společné fantazie, pomůže třeba mobilní aplikace

„Lidé si často svoje sexuální fantazie nechávají pro sebe, třeba proto, že se za ně stydí, či se obávají reakce partnera či partnerky. Sdílené fantazie proměněné v realitu přitom snadno dodají vztahu jiskru. Dnes si v tomto ohledu můžeme vzít na pomoc třeba i oblíbené mobilní aplikace. Například aplikace The XConfessions App obsahuje databázi stovek sexuálních fantasií, z nichž si partneři každý za sebe vybírají, které by chtěli vyzkoušet. Když aplikace zjistí shodu, přidá danou fantazii do společné ‚banky‘ partnerů. Fantazie z banky pak mohou partneři vyzkoušet s vědomím, že je to něco, co láká oba,“ dává tip Adam Durčák.