Přejít k hlavnímu obsahu

Za zavřenými dveřmi newyorského klubu Studio 54: Neřízené orgie, drogy a nekončící hvězdné party

Info ikona
Party ve Studio 54

Pokud byste v 70. letech žili v New Yorku a nenavštívili alespoň jednou vyhlášené Studio 54, jako byste nežili. Legendární klub, kde se konaly ty nejlepší party za přítomnosti největších hvězd, byl proslavený po celém světě. Drogy byly v klubu volně dostupné a pak se děly věci. Neřízené orgie byly na denním pořádku a divokým večírkům se nebránily ani světově známé osobnosti.

Vyvolených z řad smrtelníků, kteří měli štěstí se do klubu dostat, bylo velmi málo. Přesto byl o vstup do exkluzivního Studia 54 velký zájem a fronta nebrala konce. Ovšem, abyste mohli do klubu nahlédnout, museli jste mít velmi extravagantní outfit. Čím šílenější, tím lepší. Ale ani to nebylo zárukou, že si budete moci vychutnat večer po boku takových hvězd, jako byl například Michael Jackson (†50) či Elizabeth Taylor (†79).

Kůň v hlavní roli

Nesmlouvavý spolumajitel klubu Steve Rubell sedával u dveří a prstem ochrance ukazoval, koho pustit dovnitř a kdo se nad svým oblečením musí ještě hodně zamyslet. Legendární je příběh dvou polonahých dívek, které přijely před klub na koni. Pro okolí byly nepřehlédnutelné, extravagantní, ale Rubell rozhodl jasně - kůň dovnitř a dívky mají smůlu. Ostatně kůň hrál roli také ve slavném snímku bývalé manželky frontmana Rolling Stones. Herečka Bianca Jagger (78) měla v klubu velkolepou oslavu narozenin a podstatnou část večera se po klubu proháněla na běloušovi.

Orgie se odehrávaly i před klubem 

Šílenství, které Studio 54 rozpoutalo otevřením v roce 1977, bylo neskutečné. Lidé by udělali cokoliv, aby se dostali dovnitř. Upláceli ochranku, nabízeli svá těla a snažili se přelézt ostnaté dráty. Fronty na Manhattanu nebraly konce a jednou dokonce vypukly sexuální orgie uprostřed čekajícího davu. Lékař, který se chtěl dostat dovnitř, rozdal lidem okolo sebe Quaaludes, což bylo silné sedativum s hypnotickými účinky. Po 20 minutách se začali lidé svlékat a to, co se tam dělo, by mohlo aspirovat na cenu v odvětví filmů pro dospělé.

Co se odehrává za zavřenými dveřmi na swingers party?

svetzeny.cz

Studio 54 bylo útočištěm nejznámějších hvězd

Propařené noci a party až do rána zažilo mnoho hvězdných jmen. Kráska z Modré laguny Brooke Shields vstoupila poprvé do klubu v pouhých 11 letech. Na disco hity protančil střevíce i Michael Jackson, který byl v té době ještě černochem s afrem na hlavě, nebo krasavec John Travolta. Pravidelným návštěvníkem byl také Mick Jagger s Jerry Hall nebo Sylvester Stallone. Takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Seznam hvězdných jmen je opravdu dlouhý, a o tom, co se dělo uvnitř ve sklepních prostorách, které majitelé vybavili matracemi, asi není třeba dlouho přemýšlet. 

Kokain byl všude

Všichni z VIP hostů se drželi klasického pravidla - Co se stalo ve Studiu 54, zůstane ve Studiu 54. Četná fotodokumentace, ale odkrývá mnoho z neskutečných party, na kterých se to drogami jen hemžilo. Majitelé klubu si byli dobře vědomi toho, že pokud chtějí mít ve svém podniku tu nejexkluzivnější klientelu, musí být dostupné také drogy. Zadarmo. V kokainu by se dalo v klubu koupat, a aby byli významní hosté rozjetí už při příchodu, limuzíny, které je přivážely, byly kouzelným práškem velmi dobře zásobené. ‚‚Klíč k úspěchu Studia 54 tkví v diktatuře u vstupu a demokracii na tanečním parketu," pronášel moudře Andy Warhol (†58), Kontroverzní umělec patřil jednoznačně k ikonickým osobám, které se vám vybaví, když se řekne Studio 54.

Na legendární klub si došlápl finančák

Bohužel, zbytečné machrování a chlubení stálo po třech letech za zkázou legendárního klubu. Rubell všude vykládal, jak se jim daří obcházet daně a nedával si pozor na pusu ani během veřejných vystoupení. ‚‚Co finančák nevidí, to ho nebolí," pronesl tehdy Rubell v rádiu. Takové chvástání se mu vymstilo. Úřad si na slavný klub pořádně posvítil. Mimo peněz schovaných v pytlech nad stropními panely objevila kontrola skoro 80 kilo kokainu a přes 800 pilulek extáze. 

Chamtivost a touha po moci nad ostatními lidmi se tak majitelům vymstila. Mohlo je ale hřát u srdce, že jejich klub už nikdy nedosáhl takového věhlasu, jako za jejich působení. Dnes je na slavné adrese 254 West 54th Street divadlo a z místností hříchu ve sklepě, restaurace. 

Klub navštěvovaly ty nejznámější hvězdy stříbrného plátna a hudebního nebe
Zdroj článku