Přejít k hlavnímu obsahu

Herec Jan Šťastný má anděla strážného: Frajeřinka v mládí ho málem stála život

Info ikona
Jan Šťastný

Mladická nerozvážnost a frajeření před ostatními málem skončilo pro Jana Šťastného (57) tragédií. Oblíbený herec a majitel nezaměnitelného hlasu se během natáčení pohádky Za humny je drak znovu narodil. Měl obrovské štěstí, že neskončil na vozíčku nebo ještě hůře. Machrování nebylo to jediné, co ho v průběhu natáčení potkalo.

Roli v diváky oblíbené pohádce získal Jan coby šestnáctiletý student gymnázia a dozvuky puberty s ním ještě pořádně mávaly. Natáčelo se také v zatopeném lomu a herec chtěl v pauze přede všemi zamachrovat. 

Frajeřinka a hazardování se životem

Jeden nepromyšlený skok do vody mohl Šťastného stát život, nebo minimálně doživotní ochrnutí a invalidní vozíček. ‚‚Potřeboval jsem se předvést. Perfektním kraulem jsem doplaval ke skále, všichni z té asi desetimetrové výšky skákali po nohou, ale já jsem si řekl, že skočím po hlavě,” přiznal herec svůj ‚‚geniální” nápad v show 7 pádů Honzy Dědka. ‚‚Vylezl jsem nahoru, tam jsem se vyděsil, ale pud to překonat a předvést se byl silnější a skutečně jsem po hlavě skočil dolů. Dopadl jsem na hladinu, najednou rána jako z děla, pak nevím nic a najednou mě zebou nohy,” popsal Honza vteřiny po nesmyslném skoku s tím, že absolutně netušil, co se poté stalo.

Anděl strážný měl s Janem Šťastným spoustu práce

Po dopadu na hladinu narazil herec na skálu a ztratil vědomí. ‚‚Odpinklo mě to nahoru a jak nad hladinou foukal vítr, tak mě to probralo. Zjistil jsem, že ze mě teče proud krve. Od té doby do vody neskáču,“ dodal Honza o okamžiku, kdy při něm stál anděl strážný a mimo rány na hlavě se nestalo nic vážnějšího. Měl opravdu velké štěstí, takovéto frajerské skoky končí většinou velkou tragédií. Z otřesného zážitku se tak Šťastný poučil. To ale není jediný příběh, který se herci vybaví, když zavzpomíná na natáčení pohádky s Ivanou Andrlovou (63) v hlavní roli.  

Poprvé se opil fernetem na kuráž

Herečka už tehdy platila za hvězdu a byla všemi velmi oblíbená. Ne jinak tomu bylo i v případě Honzy, který byl o šest let mladší. V pohádce je scéna, kdy musí Šťastný políbit Andrlovou a to byl tehdy pro mladíka velký problém. Samozřejmě se strašně styděl, krásná herečka pro něho byla ikonou a on ji měl líbat? Nastalou situaci vyřešil Honza po svém. ‚‚Ta scéna způsobila to, že jsem poprvé v životě ochutnal alkohol. Já jsem tak zpanikařil, že mám políbit Ivanu Andrlovou, že jsem se musel zlejt. Ale Ivanka byla chápavá a přestála, že to ze mě táhlo. Dal jsem si fernet. Tenkrát to byla jediná záchrana,“ zavzpomínal herec se smíchem na příjemnější část natáčení, než byly frajeřinky.

Hollywoodští idolové, které byste líbat rozhodně nechtěli: Uslintaný polibek od Toma Cruise nebo herečka, která smrdí po česneku

Když se díváte na film se svým oblíbeným idolem, kolikrát si představujete, že by líbal zrovna vás. Občas ale není o co stát. Například Tom Cruise (61) prý při polibku strašně slintá a jeho kolegyně si klidně před líbačkou dopřeje pořádnou dávku jídla s česnekem.
svetzeny.cz

Dnes Jan machruje na chromované motorce

Do vody už Jan po hlavě neskáče, ale jedno machrování si přece jen neodpustí - bublání pořádně našláplé mašiny. Z této záliby má pro změnu vrásky manželka Barbora (37), která se se svým mužem projela na motorce pouze jednou a dle jejích slov jí to do konce života stačilo. ‚‚Z chlapa, když sedí na motorce, se stane zvíře. A samozřejmě také zblbne. Oblečenej v kůži, chromovaná motorka,” přiznává Honza, jenž chtěl takhle jednou zamachrovat na ženy z vedlejší vesnice. Jako pořádný frajer si to k nim přihasil za zvuku bublajícího motoru a pozval se na kafíčko. Sundal helmu, krokem drsného motorkáře nakráčel k bráně, ale za chvíli bylo po frajerovi. ‚‚Ozvala se rána, jak z děla. Zapomněl jsem vykopnout stojan, že jo. Takže ta třísetkilová motorka se sklopila na zem a já ji nemohl zvednout. Tak dámy vstaly a pomohly mi. Je to trapný. Někdy se chováme na té motorce skutečně trapně,“ dodal s potutelným úsměvem, že jinak je ale doma krotký, jako beránek, a dokonce žehlí. 

Po boku své milované Barunky, jak Honza manželku zamilovaně nazývá, září štěstím a dvacetiletý věkový rozdíl ani jeden z partnerů nevnímá. Radost jim dělá syn Ondřej (11) a také po pracovní stránce se herci a držiteli prestižního ocenění za dabing daří. 

Jan Šťastný se v herecké branži pohybuje už více než 40 let
Zdroj článku