Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologie: Zjistěte, jaká je vibrační hodnota vašeho jména. Jednička je přirozený vůdce, pětka hýří nespoutanou energií

Jméno nás reprezentuje a funguje i jako určitá vizitka. Každé písmeno v našem jméně má svou vlastní energetickou vibraci na základě čísel. Když tato čísla sečteme dohromady, dostaneme se k zajímavým zjištěním o sobě samých. Není neobvyklé, že po vypočítání svého vibračního čísla podle jména si spoustu lidí jméno mění a upravují tak, aby lépe korespondovalo s jejich osobností a osobním úspěchem. Zjistěte, jaké vibrace má vaše jméno a co to znamená.

Co odhaluje vibrační číslo?

Vibrační číslo je součet vašeho jména a příjmení. Díky vibračnímu číslu zjistíte obecný popis vaší osobnosti, váš charakter, slabiny, ale i silné stránky. A jak tedy své vibrační číslo vypočítat?

Základem výpočtu je tabulka, kde je každé písmeno abecedy přiřazeno k určitému číslu. Diakritika se v tomto případě nepočítá a písmena jako á, ž, ř, a č počítáme jako a, z, r, a c.

Tabulka hodnot pro výpočet vibrace vašeho jména

Hodnotu 1 mají písmena A, J a S

Hodnotu 2 mají písmena B, K a T

Hodnotu 3 mají písmena C, L a U

Hodnotu 4 mají písmena D, M a V

Hodnotu 5 mají písmena E, N a W

Hodnotu 6 mají písmena F, O, a X

Hodnotu 7 mají písmena G, P a Y

Hodnotu 8 mají písmena H, Q a Z

Hodnotu 9 mají písmena I a R

Jak se vypočítá vibrace jména?

Každé číslo získané tímto způsobem zaznamenáváme a následně je sčítáme, dokud nedostaneme jedno číslo v rozmezí od 1 do 9. Existují však i specifické situace, kdy se dvě poslední číslice nesčítají do jednoho čísla, a to v případě, že výsledek je 11 nebo 22. Tyto vibrace jsou zvlášť jedinečné a mají svůj vlastní význam v rámci jejich interpretace. Uveďme si příklad na jméně Jana Novotná. Jméno bez diakritiky je JANA NOVOTNA a čísla, která sčítáme jsou tudíž: 1+1+5+1+5+6+4+6+2+5+1 = 37, 3+7= 10, 1+0=1

Mohlo by se vám líbit

Numerologie podle data narození od 1. do 31.

Numerologie podle data narození vám umožní prozkoumat tajemství vaší osobnosti a životního poslání. Toto starodávné umění spojuje čísla s vaším osudem a může vám pomoci odhalit vaší povahu a cestu v životě. Přečtěte si, co se skrývá pod vaším číslem dne narození.
svetzeny.cz

Výklad vibračních čísel

Číslo 1 – Archetyp Slunce

Číslo jedna symbolizuje základní princip života. Jde o první číslo, které je řízeno Sluncem, zdrojem veškeré energie. Osoba nesoucí toto číslo je nezávislá, podnikavá a bez váhání přebírá iniciativu, čímž dokáže přesvědčit ostatní, aby ji následovali. Jedná se o odvážného a rozhodného vůdce. Je náročná jak k ostatním, tak k sobě samé. Má tendenci převzít kontrolu i v milostném vztahu, kde očekává, že ji druhá strana bude následovat. Je upřímná, ale své city projevuje jen zřídka.

Číslo 2 – Archetyp Měsíc

Číslo dvě symbolizuje vyváženost a diplomacii. Je ovlivněno Měsícem a vždy se snaží udržet určitou pravidelnost i přes svou přirozenou proměnlivost. Má klidnou povahu a touží po harmonii. Když se dostane do konfliktu, nejprve se pokusí uniknout a rychle hledá cestu k porozumění. Dvojka je velmi citlivá a sentimentální. Je skvělým týmovým hráčem. Její kvality nejlépe vyniknou v harmonickém prostředí a je závislá na vyváženosti a harmonii jak v práci, tak v lásce.

Číslo 3 – Archetyp Jupiter

Trojka symbolizuje náklonnost, oblíbenost, talent a popularitu. Historicky byla považována za dokonalé číslo a je spojena s planetou Jupiter. Osoba nesoucí trojku je radostná a okouzlující. Má přirozený talent pro komunikaci a vyznačuje se laskavostí. V negativním kontextu však může být trojka netrpělivá a podrážděná. Nesnáší totiž kritiku. Emočně je vášnivá a intenzivní. Vždy hledá partnery, na které může být hrdá a kteří ji mohou obohatit.

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop od 2. do 8. října: Rybám se zadaří v milostném životě, Vodnáře čeká vzkříšení

Po zářijovém úplňku v ohnivém znamení Berana z minulého týdne může ještě v pondělí doznívat jeho síla. Bojovná a urputná znamení budou mít sklon k prosazování vlastních zájmů, zatímco ta klidnější naopak pociťovat nátlak, kterému jde těžko odolávat. V následujících dnech se už ale dozvuky turbulentního posledního týdne rozplynou s ranními podzimními mlhami a vypjatá nálada mezi lidmi se zklidní.
svetzeny.cz

Číslo 4 – Archetyp Saturn

Čtyřka symbolizuje spravedlnost a pocit bezpečí. Je spojeno s planetou Saturn. Osoba s touto číslicí je vyvážená a trpělivá. Nikdy se nepouští do konfliktů bez zajištění základního zabezpečení. Svá rozhodnutí činí s pevnou vůlí, je spolehlivá, ale zřídka přebírá iniciativu. Postupuje pomalu a důsledně a její úspěchy jsou výsledkem tvrdé práce. Nicméně, každá mince má dvě strany. Čtyřka může mít omezenou fantazii a toleranci. Co se emocí týče, je věrná a její city jsou hluboké a trvalé.

Číslo 5 – Archetyp Merkur

Pětka reprezentuje nespoutanost. Myšlenky i činy přicházejí rychle. Je spojena s planetou Merkur. Zřídka zůstává na jednom místě, miluje změny a různorodost více, než cokoliv jiného. Její mysl je zvídavá, velmi komunikativní a dynamická. Tyto charakteristiky však mohou přerůst v rozptýlenost a nedostatek trpělivosti – pětka potřebuje rychlé výsledky nebo stimuly, které osloví její zvědavost, jinak ztratí zájem. V partnerských vztazích jí proto může chybět stálost a schopnost dodržet závazky.

Číslo 6 – Archetyp Venuše

Číslo šest symbolizuje krásu a harmonii. Je spojeno s ženskou planetou Venuší. Hlavním cílem a touhou šestky jsou štěstí a krása. Má výrazný smysl pro estetiku a touží po krásných věcech. Právě proto často vyniká v uměleckých oblastech. Má ale také negativní vlastnost, kterou je nerozhodnost. Nechybí jí smysl pro odpovědnost a když chce, dokáže zvládnout i náročné úkoly. Osoba s číslem šest je především sentimentální a laskavá. Jejím snem je založit rodinu, které věnuje péči a lásku.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop lásky na říjen: Co čeká 12 znamení v lásce?

Nový měsíc a nové šance v lásce? Jak to bude v říjnu vypadat právě u vás? Podzim je tady a vy přemýšlíte nad tím, co vám přinese v oblasti lásky. Rozchod? Nová láska? Neshody? Posunutí vztahu na novou úroveň? Každé znamení to může mít jinak! Podívejte se, co pro vás horoskop lásky chystá v novém měsíci říjnu.
svetzeny.cz

Číslo 7 – Archetyp Uran

Sedmička symbolizuje neustálé filozofické pátrání. Je ovlivněna planetou Uran. Jedná se o myslitele s výjimečným intelektem. Je skvělým pozorovatelem a nad vším hluboce přemýšlí. Zajímá se o vše, co je neobvyklé a mimořádné. Bohužel má také sklon k pesimismu a úzkostem, což ji často vede k uzavírání se v kruhu negativních myšlenek. Touha po nezávislosti ovlivňuje její osobní život a je těžké pro ni být ve vztahu s někým, kdo nesdílí podobné životní ideály.

Číslo 8 – Archetyp Mars

Osmička představuje sílu a úspěch. Je spojena s planetou Mars. Jedná se o aktivní a energetickou bytost, která ráda přijímá výzvy a má vysoké ambice. Osmička touží po moci a má k tomu smysl díky své schopnosti se rychle rozhodovat. Navíc je obdařena výborným „čichem“ pro příležitosti. Tato osoba je netrpělivá a nerada plýtvá časem. Hodně pracuje a žije intenzivně, ale někdy může být netolerantní a tvrdohlavá. Co se týče citové stránky, je upřímná, vášnivá a často žárlivá.

Číslo 9 – Archetyp Neptun

Devítka je symbolem vznešenosti a mystiky. Je spojena s planetou Neptun. Tolerance, štědrost a nezištnost jsou významnými rysy její osobnosti. K tomu přidává sklony ke snění a utopiím. Má výjimečnou schopnost porozumění a přizpůsobení se. Víra je pro ni důležitým prvkem, který ji udržuje na správné cestě. V lásce je devítka velmi upřímná a laskavá, ale často žádá více, než sama dává. To neznamená, že by byla lhostejná, ale může být zahleděna do svého vlastního světa.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie na říjen: Pro jedničky nastává období začátků, pro devítky zase konců

Přichází říjen se svými podzimními barvami a tajemnou atmosférou, která je ideálním časem k tomu, abyste se ponořili do světa numerologie. Tato starodávná praxe zkoumání významu čísel vám může poskytnout fascinující pohled do vašich životů a pomoci vám lépe porozumět výzvám, které před vámi stojí. Přečtěte si, jaká energie vás bude provázet v říjnu podle vašeho osobního životního čísla.
svetzeny.cz

Číslo 11

Číslo jedenáct je obdařeno mimořádnou energií a inspirací, což přitahuje ty, kteří hledají jakousi podporu. Toto jí vyhovuje, protože má ráda kontrolu – ať už jde o práci, nebo vztahy. Většinou se jí to daří vynikajícím způsobem, protože je okouzlující a úspěšná. Proto dobrovolně přijímá odpovědnost, někdy dokonce na úkor svého osobního života. Nicméně, jedenáctka je také náchylná k úzkosti a nervozitě. Vyžaduje vysokou morální sílu a nezávislost.

Číslo 22

Dvaadvacítka je významné číslo, které se dokáže vypořádat s náročnými situacemi. Její činy jsou řízeny inspirací, talentem a často ji dovedou k velkému úspěchu. Na emocionální úrovni to však není tak růžové. Často obětuje svůj osobní život své práci a nemůže sdílet svůj život s někým, kdo nechce následovat její vášeň.

Zdroj článku