Přejít k hlavnímu obsahu

Karma: Zátěž, kterou si nesete z minulých životů, má zásadní vliv na ten nynější. Zbavte se jí jednou pro vždy

Info ikona
Jaký je váš archanděl?

Určitě už jste někdy zaslechli otřepané rčení „karma je zdarma“. Obvykle se pronáší ve chvíli, kdy někdo udělá něco zlého a čeká ho jakási odplata osudu. Jenže to je dost zkreslená představa. Jak to tedy je s karmou ve skutečnosti a co je dobré o ní vědět?

Slovo karma znamená v sanskrtu (liturgickém jazyku buddhismu) „činnost“ nebo také „příčinu a následek“. A přesně tak ji také tato východní filozofie chápe. Nejde tedy o žádný osud, mstu nebo snad trest za něco, co jsme provedli, jak se mnozí lidé domnívají. I když se to tak do určité míry může tvářit. Jde vlastně etický zákon příčiny a následku ve smyslu známého rčení „co zasejeme, to sklidíme“. Ovšem ne v horizontu jednoho, ale mnoha životů. Jedním ze základních pilířů buddhistické filozofie je totiž reinkarnace, tedy převtělování duše, která v každém životě získává další a další zkušenosti.

Velký horoskop zdraví 2023: Býky potrápí přejídání, Střelce doženě zanedbaný spánek

svetzeny.cz

Jak to funguje?

Karmu si každý z nás tvoří sám, na základě našich rozhodnutí. Když uděláte vědomě někomu něco zlého, vrátí se vám to v dalším životě v podobě karmického dluhu. Vaše duše totiž bude potřebovat znát pocity i druhé strany. Když například někoho okradete, i vy budete okradeni. Jedině tak duše zjistí, jaké to je. Člověk, který někomu vezme život, bude v příštím životě sám obětí. A kupříkladu ten, kdo byl krutý a týral svoje blízké, si sám zakusí, jaké to je, když někdo ubližuje jemu.

Do těchto situací se přitom duše dostane přesně v momentě, kdy je připravena na to dostatečně procítit a poučit se, jaké to je. Zdá se vám to šílené a kruté? Vaše duše to tak nevnímá. Ta jen potřebuje sbírat zkušenosti, aby rostla a jednoho dne se už nemusela na Zemi vrátit. A jestli se to povede za 5,10 nebo 100 životů, nehraje roli. Vždyť čas je relativní.

Zdá se vám to nefér?

Karma je spravedlivá. I když se nám to nemusí líbit. Asi nikomu se nechce připustit, že mohl v minulém životě někomu ublížit. Ale pozor, pokud se vám děje v životě příkoří, jste nešťastní a nemocní, nemusí jít vždy nutně o karmu! Mnoho negativních věcí si v životě tvoříme sami na základě svých vlastních rozhodnutí a myšlenek. Každý máme svůj život ve svých rukou.

Jak tedy poznat, že máte v životě nějaký karmický dluh? Obvykle je o nějaké vzorce chování a obav, které se vám neustále opakují. Může to být třeba nechuť k životu, různé fóbie a psychické problémy, nedůvěry k lidem atd. Nebo se vám v určité oblasti života nedaří, ať se snažíte, jak chcete. Karma bývá často ve vztazích. To jsou obvykle toxická spojení, v nichž vám není dobře, ale je těžké z nich vystoupit. Točíte se v bludném kruhu a cestu ven nevidíte, ani když vám okolí radí. Karmické vztahy nemusíte mít ale jen s partnerem, bývají často s rodiči, dětmi či jinými hodně blízkými osobami.

Čtení z ruky: Máte na dlani písmeno M? Pak jste jedineční. Odhalte svoji budoucnost

svetzeny.cz

Řešení existuje

Zbavit se karmického dluhu je možné. Je to dokonce cílem, za kterým vaše duše míří. V první řadě je třeba pochopit, že se vám určitě věci v životě opakují z nějakého důvodu. Třeba že potkáváte stále stejné typy partnerů, že nevydržíte v práci nebo ztrácíte přátele. Pomoc pak může nabídnout například numerologie či astrologie. Obě metody totiž umí nahlédnout do vašeho osudu, ať už jde o minulost či budoucnost. Obecně se věnujte duchovnímu a osobnímu růstu, ať už prostřednictvím terapií, modliteb či meditací.

Snažte se být dobrými lidmi a opakujte si, že to, co vyzařujete a posíláte do světa, to se vám vždy vrátí. Když ne hned, tak jednou určitě.

 

Zdroj článku