Přejít k hlavnímu obsahu

Jak funguje generační karma: Když děti platí za hříchy svých rodičů až do sedmého kolene

Existují karmy, které se dědí v rodinách? Platí skutečně děti za chyby svých rodičů? Ve svém životě můžete podniknout určité kroky, které vám pomohou vyléčit karmy vaší rodiny. Karmické následky selhání vašich rodičů padnou na vás, vaše děti, děti vašich dětí a tak dále až do sedmého kolene.

Karma se předává z inkarnace na inkarnaci. Nemusí nutně procházet generacemi vaší fyzické rodiny, pokud jste se nereinkarnovali do stejné pokrevní linie, ale bude vám karma patřit bez ohledu na to, co se stane, a je na vás, abyste ji odpracovali. Nazývá se takzvanou generační karmou, která je určitou nezpracovanou generační zátěží.

Vesmírný zákon

Vesmír funguje jako zrcadlo a jeho účelem je pomoci nám růst. Odráží nám tedy zpět vzorce a chování, které si potřebujeme uvědomovat. Karma není trest jako takový, je to mechanismus, který nám umožňuje nahlédnout na nerovnováhu v nás samotných a pracovat s ní. Karma je tedy příležitost zažít něco, co nás provede tvrdou školou, jako prostředek k tomu, abychom přehodnotili své cíle, chování a chápání. Jednoduchým způsobem, jak překonat karmu, je učinit jinou, vyšší volbu, přičemž je třeba mít na paměti, že nejtěžší volby v životě jsou často těmi nejvíce osvobozujícími. To znamená, že každé rozhodnutí lze zrušit a přeměnit v něco vyššího.

Mohlo by se vám líbit

Děti jsou karmou svých rodičů. Potomek může být přítelem, nepřítelem, dlužníkem, nebo věřitelem. Zjistěte, jak to funguje

Mnoho lidí se v dnešní době zajímá o to, co se stane po životě. Narodíte se znovu, existuje posmrtný život? Opravdu si vybíráte do jaké rodiny se narodíte? Karma je přírodním zákonem o příčině a následku, ale co to všechno znamená ke vztahu s rodiči a dětmi?
svetzeny.cz

Každý má svou vlastní karmu

Karma je vlastně zákon příčiny a následku. To, co jste vy nebo vaše rodina vytvořily, ať už to dobré nebo to zlé, se vám vrací. Hříchy rodičů se přenášejí na děti, to je podle karmy duchovní zákon života. Naopak, když je člověk čestný, laskavý a žije plnohodnotným duchovním životem, přenáší svou pozitivní karmu na dalších sedm generací. Neznamená to však konec světa a jsou způsoby, jak tento dluh můžete splatit.

„Karmický dluh je něco, co se stalo v minulém životě a co nyní napravujete. Jakmile si uvědomíme a začneme chápat karmický dluh, který musíme v tomto životě vyrovnat, máme možnost přerušit staré cykly a přestat dělat stále stejné chyby, což může do našeho života přinést hlubší pocit svobody a moudrosti,“ tvrdí známá numeroložka a autorka duchovních knih Kaitlyn Kerhart.
Mohlo by se vám líbit

Dějí se vám dokola stejná neštěstí? Spočítejte si, zda vám život neničí karmický dluh

Pokud věříte v karmu, věříte i v to, že každý nakonec dostane to, co si zaslouží. Jenže co když vedete řádný život, můžete se pro ostatní rozkrájet a stejně se vám nedaří? Možná je na vině karmický dluh z minulého života, za který jste trestáni v tom současném. Dobrou zprávou je, že karmický dluh může být splacen, když jej objevíte, a váš život se tak může opět navrátit do harmonie.
svetzeny.cz

Příznaky karmického dluhu

  1. Zažíváte nevysvětlitelné chování, iracionální obavy či strachy, které nemáte nijak podložené z určité události či velkého traumatu. Máte například strach z výšek, vody nebo tmy. Dále nechuť k jídlu či nevysvětlitelné výbuchy nálad. Tohle vše může pocházet z karmického dluhu.
  2. Snažíte se, jak jen to jde, vyhýbat se problémům, ale oni si vás vždycky najdou. Nepotřebujete prohlubovat svůj karmický dluh, právě naopak.
  3. Někdy se karmický dluh projevuje ve vztazích, především těch toxických, do kterých se opakovaně vracíte. Danou lekci si proto musíte vyzkoušet znovu a znovu.
  4. Máte častý stres, cítíte se být lapeni v pasti a točíte se stále v kruhu dalších a dalších nepříjemností? Může se jednat o finanční dluhy nebo závislosti na alkoholu či drogách. To také značí na karmický dluh.

Pokud se naučíte pracovat se svými pocity a strachy, pak kosmické zrcadlo odrazí to, co do něj vložíte. Pokud chcete, aby se vám v životě dělo něco pozitivního, první to pozitivní musíte sami udělat.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška