Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavný test osobnosti: Jenom génius nebo schizofrenik vidí otáčející se masku jinak, než ji vidí ostatní. Patříte mezi ně?

Rozpoznat člověka se schizofrenií mezi ostatními je podle vzhledu prakticky nemožné. Používá se mnoho psychiatrických testů a metod, aby se zjistilo, co se děje v pacientově hlavě, a aby se zjistilo, zda potřebuje pomoc. Tento test tedy berte spíše jako zajímavost a přečtěte si, jaké jsou příznaky schizofrenie. Možná budete překvapeni, jelikož bývá schizofrenie v drtivé většině zaměňována s jiným duševním onemocněním.

Dobře si prohlédněte video rotující masky

Přetočte následující video na čas 1:07 a sledujte, zda masku vidíte vypouklou na jednu stranu nebo na obě. Dále pokračujte ve sledování až do času 1:50, kdy mezitím uvidíte iluzi otáčející se masky znovu. Nyní sledujte, zda masku vidíte otáčet se pouze v jednom směru nebo se otáčí do obou směrů.

4 znaky, že žijete plnohodnotný život: Znáte svoji hodnotu, užíváte si řešení problémů, děláte to, v čem jste dobří a soustředíte se na něco, co vás přesahuje

Kdo by nechtěl žít plnohodnotný život? Všichni. Možná si říkáte, jak se to pozná. Mark Manson, autor bestselleru Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le, prozradil čtyři znaky, díky kterým poznáte, že si vedete opravdu dobře.
svetzeny.cz

Vyhodnocení testu

Viděli jste masku vypouklou na obě strany a pootáčela se do obou směrů? Pak váš mozek funguje tak, jak má. Pravdou je, že mozek zdravého člověka totiž nutí k sebeklamu, bere v úvahu různé úhly a stíny a upraví si rotující masku podle sebe. Stane se tak pro vás iluzí, ať chcete nebo ne. Schizofrenici tuto představu nemají. Jejich mozek nedokáže navázat spojení mezi detaily a masku tak vidí tak, jak je ve skutečnosti. Pro ně je tedy maska vypouklá pouze na jednu stranu a otáčí se jedním směrem. Geniální osobnosti zase umí na první pohled iluzi odhalit a dokážou tak přepínat mezi tím, jakou masku vytváří iluzi a jaká je doopravdy. Ať už vám však vyšly výsledky testu jakékoliv, neupínejte se na ně a při jakékoliv pochybnosti o svém duševním zdraví raději navštivte odborníka!

Info ikona
Porucha osobnosti

Schizofrenie není rozdvojená osobnost

Schizofrenie se řadí mezi psychotické poruchy a často bývá mylně označována jako rozdvojená osobnost. Ve skutečnosti šlo pouze o zdůraznění rozštěpení mezi myšlením, emocemi a chováním. Dle Mezinárodní klasifikace nemocí, kde je schizofrenie označena jako Schizofrenie, poruchy schizotypální a poruchy s bludy a najdete ji zde pod označením F20 - F29, je jejím hlavním příznakem podstatná a typická deformace myšlení a vnímání. Člověk se schizofrenií je schopen jasného vědomí a obvykle je i na obvyklé intelektuální úrovni, ačkoliv se průběhem věku můžou vyskytnout určité defekty v chování. Ale často trpí poruchami myšlení (bludy), poruchami vnímání (halucinacemi) a poruchami jednání. Schizofrenici tak často vidí a slyší věci, které ve skutečnosti neexistují, žijí ve svém vlastním světě, do kterého nejsou ochotni nikoho pustit, a také mají sníženou schopnost vnímat emoce a odpovídat na ně. Obvykle také nejsou schopni prožívat radost, nevytváří sociální vztahy a mají nedostatek vůle či motivace.

Test osobnosti: Vybírejte z dvojic obrázků zvířat a porovnejte, zda výsledek kvízu odpovídá vaší povaze!

Obrázkové testy jsou poslední dobou velmi populární. Zkuste tedy jeden takový, který vám prozradí něco o vaší povaze, a porovnejte, jak výsledky testu odpovídají realitě. Provedení testu je velmi jednoduché. Prohlídněte si vždy dvojici obrázků a intuitivně z nich jeden vyberte. Podle vašeho výběru se pak pod obrázkem dozvíte, co váš výběr znamená.
svetzeny.cz
Info ikona
Génius

Ke genialitě musí být vloha

Génius představuje označení nejvyššího tvůrčího a duchovního nadání, jehož předpokladem je vloha. Jedná se o naprosto ojedinělou míru určitého talentu, že geniální jedinec v určité oblasti převyšuje všechny ostatní a vykazuje mimořádné výsledky. Určitým ukazatelem geniality může být vysoké IQ, které si pro spolehlivý výsledek můžete nechat otestovat Mensou České republiky.

Trpí vaše dítě úzkostí? Odhalí to jednoduchý test, stačí ho nechat nakreslit rodinu

Chtěli byste zjistit, zda vaše dítě trpí úzkostí, strachem a má problém se socializovat? Pak vyzkoušejte tento jednoduchý test. Stačí, aby vaše dítě nakreslilo vaši rodinu, z umístění osob na obrázku a jejich podoby lze vyčíst mnohé.
svetzeny.cz