Přejít k hlavnímu obsahu

Sexuální terapeuti radí, jak na lepší sex: Tipy, jak si užít milování co nejvíc

Jaké rady sexuální terapeuti nejčastěji dávají svým klientům, kteří touží po tom oživit svůj sexuální život? Přečtěte si tipy od pěti odborníků, každému se osvědčilo v jeho praxi něco jiného. Tyto jednoduché rady můžete vyzkoušet už dnes, a mít tak lepší sex s partnerem.

1. Veďte si sexuální deník

Sexuální terapeut Ian Kerner se zaměřuje zejména na pomoc párům, jejichž sex ztratil náboj, vášeň a jiskru. Svým klientům radí, jak si znovu užít skvělý sex. V jeho praxi se mu osvědčila metoda, kdy si jeho klienti vedou deník, do kterého zaznamenávají četnost sexu, pocity při něm, míru vzrušení, náladu na milování, sexuální praktiky, orgasmus a další podrobnosti, které se sexu týkají. Deník si musí psát oba z páru, protože po určité době následuje sezení, při kterém se jejich zážitky vyhodnocují a porovnávají. Dle jeho zkušeností bývají partneři často překvapení tím, že každý má od sexu jiná očekávání a i potřeba sexu se různí. Touto cestou můžete zjistit, po čem každý z vás v sexu touží a co je mu naopak nepříjemné.

Mohlo by se vám líbit

Poradna: Chceme dítě, partnera ale nebaví sex. Nevím, jak dál. Hanka (35)

Hanka (35) má přítele a společně plánují založit rodinu. Problém je, že mezi nimi nefunguje sexuální život. Do toho se objevil nový muž, který jí ponouká k životní změně. Chce být šťastná, ale stojí na křižovatce a potřebuje se rozhodnout.
svetzeny.cz

2. Bez dobrého vztahu není dobrý sex

Pokud to mezi vámi skřípe a doma je dusno, nemůžete čekat, že vás s partnerem čeká snový sex. Alespoň to tvrdí americký klinický psycholog Jason Greenberg. „Když pracuji s páry, často jim připomínám, že čím více jsou propojeni emocionálně, tím snazší je propojit je sexuálně,“ říká psycholog. Dle něj páry často zapomínají na to, že pokud jim to neklape mimo ložnici, nebude to fungovat ani v sexu.

3. Zkuste udělat ústupek v plánování sexu

Klinická psycholožka Robyn Cassel párům radí, aby se naučili dělat kompromisy a ústupky ohledně plánování sexu. Ilustruje to na případu své kamarádky, která se jí svěřila, že se s partnerem absolutně nemohou dohodnout na čase, kdy k sexu dojde. Ona by jej nejradši měla při příchodu z práce, ale jejímu partnerovi nejvíc vyhovuje sex ráno, nebo až hodně pozdě večer. To se zase nezdálo její kamarádce, protože ráno má co dělat, aby se stihla vypravit do práce a večer už zas bývá unavená. Robyn Cassel jí navrhla, aby se přestala s partnerem kvůli tomuto tématu hádat a zkusila přistoupit na večerní sex, protože sexuální uspokojení obou partnerů je klíčové pro šťastný a spokojený vztah. Údajně to zafungovalo a sex si užili oba, proto si tvrdošíjně nestůjte za svým návrhem a zkuste s partnerem najít kompromis.

Info ikona
Sex

4. Nové sexuální praktiky okoření váš sex

Vyzkoušet něco nového je skvělý způsob, jak okořenit váš milostný život,“ říká klinická psycholožka Ursula Ofman. Čím déle se pár zná, tím lépe každý z partnerů ví, co toho druhého potěší a jak ho přivede k orgasmu. Ursula Ofman ale upozorňuje, že pak se sex může stát rutinním, partneři se drží osvědčených poloh a sexuálních technik, o kterých vědí, že dobře fungují. Sex pak může začít být nuda. Potřebnou jiskru mu může vrátit experimentování se sexuálními pomůckami, novými polohami a sexuálními praktikami.

Mohlo by se vám líbit

Sex podle krevní skupiny: Jak vám to bude klapat v posteli?

Vaše krevní skupina říká, jaký máte charakter, jací jste, jak milujete a také jakého sexuálního partnera potřebujete. S kým zažijete tu správnou chemii?
svetzeny.cz

5. Mějte sex kvůli sobě, ne kvůli partnerovi

Vždy přemýšlejte o sexu jako o něčem, co děláte pro sebe, ne převážně pro vašeho partnera,“  radí expertka na vztahy Jane Greer. Dle jejího názoru jsou to zejména ženy, které obvykle považují za nutnost uspokojit potřeby svých partnerů, a tak mají mnohdy sex, i když na něj absolutně nemají ani pomyšlení. Jane Greer říká, že sex má být radost a potěšení pro oba partnery, proto buďte „sobec“ a podnikněte kroky k tomu, abyste si i vy sex maximálně užili. Nikdy se nenechte dotlačit do něčeho, co by vám nebylo příjemné. V minulém odstavci bylo zmíněno zkoušení nových praktik, ale na těch se musí partneři vždy dohodnout. K dobrému sexu nepovede, když se jeden „obětuje“ a bude dělat něco, co se mu vyloženě příčí, jen aby potěšil partnera.


Zdroje: https://www.redbookmag.com/love-sex/sex/advice/g717/what-sex-therapists-tell-their-friends/, https://www.womenshealthmag.com/sex-and-love/g19893385/sex-therapist-advice/, https://www.insider.com/sex-script-helps-couples-transform-sex-life-therapist-advice-2021-6

Mohlo by se vám líbit

Denní režim dle čínské medicíny: Kdy vás čeká nejlepší sex a v kolik hodin chodit spát?

Čínská medicína je učení staré více než 2500 let. Dle jejího denního rozvrhu je každá denní hodina spojena s určitým orgánem a je vhodné v tu dobu vykonávat přesně dané aktivity, aby naše vnitřní hodiny tikaly správně. Přečtěte si, jak by váš den měl vypadat dle poznatků čínské medicíny.
svetzeny.cz