Přejít k hlavnímu obsahu

Tom Hanks a Rita Wilson slaví 33. výročí svatby: Jaký je jejich recept na šťastné manželství?

Info ikona
Tom Hanks a Rita Wilson

Tom Hanks a Rita Wilson 1.5.2021 oslavili 33. výročí svatby. Jejich manželství neprovází žádné skandály a i po letech vypadají šťastně. Zjistěte, čím vším si za ty roky spolu prošli a jaký je jejich recept na spokojené manželství.

Jak se seznámili?

Nejdříve byli Tom Hanks a Rita Wilson kolegové. V 80. letech oba dva rozjížděli svou hereckou kariéru a potkali se na natáčení filmu Blázni a dobrovolníci v roce 1985. Nejprve byli pouze přátelé, protože Tom Hanks byl v tu dobu ženatý a Rita Wilson zasnoubená. Chemie mezi nimi byla však tak silná, že se rozhodli své dosavadní vztahy ukončit a začít spolu chodit. Když se o rok později spolu objevili na filmové premiéře, ihned se stali nejoblíbenější hollywoodskou dvojicí té doby.

Šťastné manželství

Vzali se roku 1988 v Los Angeles a o dva roky později se jim narodilo první dítě, syn Chester. Rok 1995 byl pro Toma Hankse přelomový, co se týče jeho kariéry. Obdržel totiž nejvyšší uznání, získal Oscara za hlavní mužskou roli ve filmu Forrest Gump. Ve své řeči poděkoval své manželce Ritě Wilson za její podporu: „Dnes tu stojím, protože žena, se kterou sdílím svůj život, mě naučila a každý den mi ukazuje, co je láska,“ řekl Tom Hanks ve svém projevu. V prosinci se páru narodil druhý syn, Truman Theodore Hanks. Roku 2002 spolu pár poprvé vytvořil svůj vlastní film – Moje tlustá řecká svatba. Dalším známým filmovým počinem této dvojice je filmový muzikál Mamma Mia! Velkou zkouškou si manželství prošlo v roce 2015, kdy Rita Wilson onemocněla rakovinou prsu. Rita Wilson se svěřila, že manžel jí byl velkou oporou: „Nikdy nevíte, jak bude váš manžel reagovat v takové situaci. Byla jsem ohromena, tak vyvedena z míry tou péčí, kterou mi můj manžel poskytoval.“ Herečce se nakonec rakovinu podařilo porazit. V březnu 2020 se oba nakazili Covidem-19. Byli prvním slavným párem, který o nákaze veřejně promluvil. Natěstí i tuto nemoc společně překonali a nenesou si žadné dlouhodobé následky.

Recept na lásku

Pár často do médií o svém vztahu mluví, je vidět, že i po 33 letech manželství se tito dva stále hluboce milují. A co by poradili ostatním, jaký je jejich recept na spokojené manželství a neutuchající lásku?

1. Do manželství nevstupujte před 30

Svou první svatbu se Samnthou Lewes vidí zpětně Tom Hanks jako mladickou nerozvážnost. Všem radí, aby do manželství nevstupovali před třicítkou.

2. Nešetřete slovy lásky

„Když jsem vyhrál nejlepšího herce za film Forrest Gump, řekl jsem, že mám ženu, která mě každý den učí, co je to láska. Možná jde citlivost předstírat, ale u mě to byla opravdu pravda. Odlišuji se od ostatních tím, že tyto věci verbalizuji,“ řekl Tom Hanks v interview s Oprah Winfrey.

3. Milujte druhého takového, jaký je