Přejít k hlavnímu obsahu

"Můj manžel má profil na seznamce, přitom máme hezké manželství," pláče Denisa. Terapeutka radí, co dál

Zjištění, že partner dělá něco, co vám přijde za hranou, je obvykle šokující. Žijete s pocitem, že manželství je v pořádku, ale najednou zjistíte, že je to trochu jinak. Najít profil svého partnera na online seznamce si nepřeje asi žádný z nás. Tento problém právě řeší dvaačtyřicetiletá Denisa, která aktivity svého muže náhodou odhalila. Nechápe to, vždyť mají hezké manželství.

Myslela jsem, že máme dokonalý vztah

Máme s Romanem hezké manželství, které trvá už 17 let. Brali jsme se mladí, ale milovali jsme se a chtěli jsme být spolu. Brzy se nám narodily dvě děti a vlastně nás nikdy nepotkala žádná krize. Máme krásnou rodinu, čas na sebe. Chodíme na večeři, do kina, divadla, večer si sedneme s vínem, povídáme si, v posteli nám to taky klape. S dětmi podnikáme různé aktivity, manžel má čas na své koníčky jako fotbal, posilovna a pivo s kamarády. Nijak ho neomezuji. Myslela jsem, že je náš život dokonalý, ale asi není...Nevím, kde jsem udělala chybu, že si můj muž vytvořil profil na seznamce.

Můj muž má profil na seznamce

Jednou manžel pracoval na počítači, když mu najednou volal kamarád, ať jde otevřít vchodové dveře, že mu něco přivezl. Ten všeho nechal a vstal od notebooku, aniž by ho zavřel. Podívala jsem se na monitor a zůstala jako opařená. Roman si prohlížel jednu online seznamku a měl na ní i vytvořený profil. nevěřila jsem vlastním očím! Proč tohle proboha dělá?! Vždyť mi říká, jak mě miluje..

Věděla jsem, že nemůžu udělat scénu, ale nějak jsem jednat musela. Nejsem na sebe pyšná, ale na té seznamce jsem si založila falešný profil a chci mu napsat. Ještě jsem na to ale neměla odvahuChci vědět, co si s těma ženskýma píše, ale taky mě děsí to, co se dozvím. Co mám dělat? Poraďte mi, už se asi dlouho nezvládnu přetvařovat.

Neumím to pochopit a nevím, co dělat dál. Jak se k němu chovat?

Lenka (42): Zblázním se, manželka mého milence je hezčí než já, nevím co dělat

Milenecké vztahy jsou vždy složité. Ne vždy jste naladěni na stejnou vlnu, někdo chce víc než ten druhý. Když se stanovená pravidla poruší, ať už omylem nebo vědomě, nastává problém, který milenci musí řešit. Své o tom ví Lenka, která se nyní potýká s nepříjemnou situací, kterou neví, zda zvládne překonat.
svetzeny.cz

Rada terapeutky Lucie Mucalové

Určitá životní zjištění s člověkem zamávají a roztočí se kolotoč PROČ, různých emocí a někdy se začnou vynořovat i obvinění sebe, co jsme mohly udělat jinak. To vše popisuje v tomto příběhu Denisa, které už se posouvají hranice třeba tím, že si založila falešný profil na seznamce, touží se dozvědět, co si manžel s ženami na seznamce píše, zároveň má obavu, co se dozví. Ty vnitřní rány a šok nás mnohdy ženou za hranice našeho chápání a můžeme se chovat tak, že se nepoznáváme. Už jen vy, čtenáři, co jste si tento příběh přečetli, máte různé emoce a různé rady, které jsou prosáknuty tím, kdo jste vy, jaké máte zkušenosti, hodnoty atd. Deniso, doporučuji Vám si nejdříve promluvit s nestrannou osobou (psycholog, terapeut), který Vám pomůže si utřídit myšlenky a najít v sobě cestu jak dále, jak to uchopit, jak to komunikovat.

Ano, můžete to sdílet i s někým blízkým, ale ta nestrannost mi tady přijde jako důležitý bod. Možná ani nehledáte pomoc zvenčí, ale hledáte v sobě odvahu to vyslovit. Už jen představa to vyslovit vám může nahánět hrůzu a roztáčet různé scénáře, které vás raději drží zpátky. Umím si představit, že je to složitá situace a žádná jasná rada neexistuje. V takových chvílích může pomoci právě to sdílení, nebýt na to sama a hledat řešení této situace. Stejně tak nenajdete desatero, proč to manžel dělá, co je za jeho kroky za příběh, cokoli, co sem napíšu může být pouhá hypotéza. Já Vás podpořím místo hypotézy hledat reálnou cestu. Tato zkušenost ve Vás může vyvolat velké zranění a to potřebuje postupné léčení.

Info ikona
Lucie Mucalová

Lucie Mucalová

koučka, terapeutka, párová poradkyně inspiruje ženy, jak zvolnit, nadechnout se a získat zpátky svou životní energii. Napomáhá ke spokojenějším vztahům. www.wellnesspromysl.cz

Zdroj článku