
„Nikdy jsem nečekala, že budu v manželství zažívat takové pocity. Když jsem Davida poprvé potkala, byla jsem štěstím bez sebe. Byl vším, co jsem si myslela, že chci - milý, stabilní a po fyzické stránce opravdu krásný. Naše svatba byla jako z pohádky a prvních pár let bylo všechno téměř dokonalé. Ale postupem času se ve mně něco změnilo. Najednou mi manželství nestačilo. Začalo mi chybět vzrušení z nového a nepoznaného,“ uvedla Magda (41) ve svém příběhu.
Dobrý manžel
Nechápejte mě špatně - David je dobrý muž. Je na něj spolehnutí, je tu vždycky, když ho potřebuju. Stará se o naši domácnost, naslouchá mým problémům a dokáže nás zaopatřit, aniž by mi kdykoliv cokoliv vyčetl. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že to pro mě není dost a že mi něco chybí. Ta vášeň, ta jiskra, ten oheň, který jsem cítila, když jsme se dali dohromady, už dávno vyprchaly. A po letech předstírání, že je všechno v pořádku, jsem si uvědomila, že nejsem šťastná.
Začalo to docela nevinně. Jednou večer jsem si vyšla s několika přáteli a někoho jsem potkala. Okamžitě jsme si padli do oka, a než jsem se nadála, vedli jsme rozhovor, který mě rozzářil tak, jak jsem to už léta necítila. Flirtování, vzrušení - bylo to opojné. Tu noc se ve mně něco probudilo. Uvědomila jsem si, že mi chybí pocit, že jsem žádaná a že jsou kolem mě muži, kterým se líbím a kteří mě chtějí dobývat. Vždycky jsem nevěry odsuzovala. Jenže v okamžiku, kdy jsem jí sama byla blízko, jsem žádné výčitky neměla. Začala jsem se na nevěry dívat jinak. Nechci Davida opustit, je to můj partner, můj nejlepší přítel, ale nemohu ignorovat skutečnost, že mi nedává, co potřebuji.
V náruči jiného
Netrvalo dlouho a já se ocitla v náručí jiného muže. Neplánovala jsem to, ale stalo se to. Bylo to vzrušující a děsivé zároveň. Ihned poté jsem cítila zvláštní úlevu, jako by mi z hrudi spadl těžký kámen, který jsem tam dlouhé roky nosila a který mě přiváděl k šílenství. Pocit viny plně přehlušil pocity mé nově nabyté celistvosti a štěstí. Nakonec jsem to řekla Davidovi. Nechtěla jsem žít dvojím životem, plížit se a lhát mu do očí. Sedla jsem si s ním a všechno mu vysvětlila - jak ho miluji, ale jak také potřebuji cítit vášeň, vzrušení a touhu tak, jak mi to naše manželství zkrátka neposkytuje.
David byl ohromen
Byl samozřejmě ohromen. Zraněný, zmatený, možná i trochu naštvaný. Pochopitelně. Ten večer jsme si povídali celé hodiny. Viděla jsem mu v očích bolest a nenáviděla jsem se za to, že jsem mu ji působila já. Snažila jsem se mu vysvětlit, že to, co s jinými muži zažívám, je čistě fyzické. K mému velkému překvapení to David nějak vzal. Jen mi řekl, ať mu nic dalšího už nikdy neříkám. Nejsem hrdá na to, že hledám vášeň a naplnění jinde, aby mi fungovalo manželství. Na druhou stranu vím, že manželství s Davidem funguje právě proto, že si sem tam najdu milence.
Názor odborníka Michaela Kinseyho, PhD, klinického psychologa:
„Nevěra je vždy známkou toho, že ve vztahu něco postrádáme. Důvodů, proč se někdo “vyřádí„ prostřednictvím nevěry, je ale celá řada. Obecně se dá říci, že za to mohou osobnostní důvody a okolnosti. Pokud však nevěra ve vztahu není tajemstvím, může mu do jisté míry pomoci lépe fungovat.“
Vztahy vyžadují péči a správný přístup. Ne vždy ale víme, jak na ně. Své o tom ví i Dana, které se dcera svěřila s tím, že je lesbička. Doma to vyvolalo šílenství.
Dostávala jsem dřevákem na zadek: Herečka Zuzana Zlatohlávková otevřeně nejen o svém divokém temperamentu a tenisové kariéře
Nejčtenější články
Doporučujeme

"Miluji manžela své matky. Žije s námi 5 let a já nevím, co dělat," svěřila se Monika

"Je mi 45 a mám dva milence. Konečně mám 'vztah', který mi vyhovuje," svěřila se nám paní Monika

"Chtěla bych se víc starat o dědu, ale nemám na to čas. Bojím se, že už to nestihnu," svěřila se Jitka

“Vždycky jsem měla nejraději nejstaršího syna. Mé další děti mi to neodpustily a teď mi to vrací," je smutná paní Věra

“Mám poměr se šéfem, ale netuším, co bude dál a bojím se,” je vyděšená Anna

„Manžel tvrdí, že si jen píše s bývalou spolužačkou, ale já mám ale pocit, že je za tím něco víc,“ svěřuje se Iveta

„Dcera si vybírá šaty bez mého vědomí, připadám si, jako bych z jejího života mizela,“ svěřuje se Hana

„Tchyně mě nemá ráda, tvrdí, že manžel si najde lepší ženu, než jsem já,” popisuje Silvie. Co dělat, radí psycholog Pavel Pařízek

„Myslela jsem si, že jsme si se sestrou konečně našly cestu k sobě, ale ona si naše hovory upravuje podle sebe,“ je smutná Petra






