Přejít k hlavnímu obsahu

Ženy nad 50: Účesy, se kterými byste se měla definitivně rozloučit. Zakažte si určité střihy i barvy

Struktura vlasů a jejich vzhled se přirozeně mění s tím, jak stárneme. Pokud jste první šedivé vlasy nenašla již v předchozí dekádě, kolem padesátky je najdete rozhodně. Kromě toho se na struktuře vlasů začnou objevovat nerovné povrchy, vlasy se začnou ztenčovat, mnohem více vysušovat a lámat. Zároveň je přirozené, že budou více řídnout a padat. Struktuře vlasů, a koneckonců i svému věku, by každá starší žena měla podmínit i účesy, či barvy, které na vlasech nosí. Kterým věcem na vlasech dát definitivní sbohem?

Tereza Ramba si kvůli roli vyholila hlavu. Dokonalá proměny krásky v alkoholickou trosku

Drsný příběh si žádá drsné podmínky. Tereza Ramba (33) shodila své pověstné háro a kvůli roli alkoholičky si vyholila hlavu. Do své postavy tak dala naprosto vše a přiznává, že to pro ni bylo jedno z nejtěžších natáčení.
svetzeny.cz

Příliš barvené vlasy

Výrazné barvy vlasů by si starší ženy měly odpustit. Experimentování s výraznými barvami je spíše záležitost pro mladší generace a ve starším věku by výrazné barvy mohly působit až infantilně, nebo komicky. Pokud si vlasy barvit chcete, vsaďte na přirozené barvy, jako je kaštanově hnědá, špinavě blond, nebo na jemné melíry ve vlasech. Rozhodně však upusťe od melírů výrazných, které na vlasech vytvoří jakýsi zebrovitý efekt. Pokud chcete vlasy melírovat, volte takové melíry, které budou vypadat přirozeně, ale zároveň vytvoří efekt, po kterém toužíte. Mějte ale na paměti, že barvením se vlasy ničí a slábnou. Vlasům žen ve středním věku by tak mohlo udělat více neplechy, než užitku.

Určité sestřihy

Jistě v každém případě platí tvrzení „proti gustu žádný dišputát”. A to i co se týče vlasů a účesů. Některým účesům by se ale ženy ve středním věku zkrátka vyhýbat měly, pokud nechtějí působit starší, než ve skutečnosti jsou. Některé účesy mohou zároveň na těchto ženách vypadat až komicky. Řeč je například o účesu zvaný mullet, což oblíbený vlasový trend zejména posledních let. Jedná se o styl účesu, který sluší jen opravdu málokomu a ženám ve starším věku zbytečně přidá roky navíc. Pozor si také dejte pokud toužíte po ofině – zde je velké riziko, že ofina nebude lichotit vašemu tvaru obličeje. Střih ofiny pečlivě konzultujte se svým kadeřníkem, který přesně určí, jak ofinu zastřihnout tak, aby vám lichotila.

Nejkrásnější vlasové účesy, které trvají pár minut: Nemusíte mít praxi, být zruční ani trpěliví

Lámete si hlavu nad tím, jaké účesy dokáží na své hlavě vytvořit některé ženy? Chce to praxi, trpělivost a především zručnost. A jestli právě tu postrádáte, nevěste hlavu. Krásný a elegantní účes dokážete vytvořit i vy. Přinášíme vám několik tipů na účesy, které zvládnete jednoduše vykouzlit za pár minut.
svetzeny.cz

Upusťte od některých účesů

Pokud jste milovnice kreativních výtvorů na hlavě, s přibývajícím věkem byste od některých účesů nejspíše měla upustit. Řeč je například o dvou drdolech vyčesaných nahoru, stejně jako o zapletených copáncích. Tyto účesy, bohužel pro vás, lichotí spíše mladším ženám. Pokud ovšem chcete dát prostor své kreativitě, zkuste například rybí cop, jeden uhlazený drdol, či vysoko vyčesaný culík. A pokud nosíte ráda vlasy rozpuštěné, i v tomto případě se zamyslete nad tím, zda vám účes lichotí. Tím, že ženám ve starším věku vlasy řídnou a vysušují se, nemusí pro vás být dlouhé rozpuštěné vlasy to pravé ořechové. Sáhněte třeba po skřipci, kterým část vlasů sepnete a tím opticky vytvoříte objem.

Co tedy na té hlavě nosit?

Víme, že některé ženy si s přibývajícím věkem kladou otázku „co mám tedy na té hlavě nosit?” S několika účesy rozhodně nešlápnete vedle! Jedná se například o středně dlouhé sestříhané vlasy, které díky sestříhaní do různých vrstev dodají celkovému účesu objem a texturu. Chybu neuděláte ani s účesem jménem pixie. Jedná se o označení vlasů ostříhaných na krátko, který můžete velmi jednoduše stylizovat a upravovat. Ženám v pokročilém věku tento účes většinou opravdu sluší a dodá jim šmrnc, ať už mají jakýkoliv typ vlasů.

Kterým vlasovým záležitostem se po padesátce rozhodně vyhnout?
Zdroj článku