Přejít k hlavnímu obsahu

Věci, které denně děláme a ničíme si pleť: Vyvarujte se chyb, kvůli kterým stárneme rychleji

Máte svou pravidelnou rutinu v péči o pleť? Make-up provádíte už léta stejně, vše během pár minut. Jenže některá péče může spíše uškodit a vy díky tomu vypadáte na víc, než vám skutečně je. Chcete odhalit, jaké chyby v péči o pleť možná děláte?

Možná vás to ani nenapadlo, ale každodenní rutinní péče o pleť, pokud v ní děláte nějaké chyby, není ku prospěchu. Pokožka tak může vypadat starší, vrásky jsou viditelnější, než chcete. Vyvarujte se chyb, které vám mohou přidat hezkých pár let. Podívejte se, co možná také děláte a změňte to!

Opalovací krém? Pouze v létě!

Opalovací krém využijete jen tehdy, když míříte v létě na pláž, celodenní výlet a víte, že bude svítit sluníčko? Slunce sice nejvíc svítí v létě, ale co takové jarní sluníčko nebo to zimní na horách? Opálit se můžete i v jiných měsících a vaše pokožka v kontaktu se slunečními paprsky strádá. Používejte opalovací krém nebo krémy s dostatečným SPF po celý rok.

Pití vody? Jen když máte žízeň!

Pitná voda je nezbytná nejen pro lidské tělo, aby správně fungovalo a nestrádalo, ale také pro lidskou pokožku. Pomáhá vám v hydrataci, vyplavuje přebytečné toxiny a udržuje pokožku zdravou, jemnou a zářící. Pijte proto dostatečně, nejen tehdy, kdy je venku teplo nebo když máte žízeň. Optimální množství vody se uvádí 2 a více litrů.

Mohlo by se vám líbit

Účesy, které vás dělají starší: Uhlazené vlasy, nevhodná ofina a další nelichotivé střihy

Zjistěte, které účesy vám přidávají roky. Patří mezi ně například uhlazené vlasy či nevhodně střižená ofina. Čeho dalšího je dobré se vyvarovat? Podívejte se do naší galerie na účesy, která vás dělají starší.
svetzeny.cz

Peeling? Nejlíp denně!

Peeling je pro lidskou pokožku a vaši pleť důležitý, ale vše ve správném množství. Exfoliace pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky, které způsobují, že vypadáte starší. Pamatujte však, že příliš mnoho peelingu je spíše ke škodě. Můžete pokožku poškodit, tak se stává citlivou, suchou, neustále se objevují pupínky a může také vést k projevům a známkám stárnutí. Vždy je dobré se poradit s kosmetičkou nebo dermatologem, jaký peeling a jak často je vhodný používat.

Hydratace? Stačí jen v zimě!

Spousta lidí využívá hydratační krém jen v zimě, protože si myslí, že v zimě je pokožka vysušená a je nutné ji pořádně hydratovat. To však není zcela pravda. Pomáhá udržovat pokožku po celý den hydratovanou a navíc pomáhá vyplňovat jemné linie a drobné vrásky, které se na pokožce mohou tvořit a jsou známky stárnutí. 

Čistit pleť? Stačí jen ráno!

Nestačí. Večer potřebuje pokožka dostatečnou péči - odlíčení za pomoci správných produktů, následné vyčištění pleti, což odstraní zbytky make-upu, nečistoty, maz a vůbec vše, co na pokožce během dne ulpívá. Následuje péče v podobě správných sér, tonika, krémů a podobně. Pokožka je tak připravená na noc.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku