Přejít k hlavnímu obsahu

Netrapte pleť žízní

Netrapte pleť žízní

Pokožka potřebuje stálou hydrataci. Když ji necháte strádat nedostatkem vláhy, riskujete předčasné vrásky. Právě v letním období to platí víc než kdy jindy.

Nízký obsah vody v pokožce má přímou souvislost s jejím oslabením a stárnutím. Proto bychom měli i zdravou pleť pravidelně, tedy ideálně dvakrát denně ošetřovat vhodnými hydratačními krémy a emulzemi. Jen tak zabráníme jejímu přesušení a ochabování a udržíme ji přirozeně krásnou a svěží.

Na to, že je vaše pokožka dehydratovaná, vás upozorní nepříjemné svědění. Kůže je napnutá, a dokonce se na ní mohou tvořit nevzhledné šupinky. Pokud si nejste jistá, zkuste jednoduchý test, který vám ukáže stav vaší pleti. Přiložte ukazováček a palec na pokožku ve vzdálenosti 3 cm a jemně stiskněte. Pokud na stlačené pokožce uvidíte jemné vrásky, znamená to, že jí chybí vlhkost. Pokud si ani tak nevíte rady, jak a čím o ni pečovat, není nic jednoduššího než navštívit některou z větších lékáren a nechat si tam poradit od zkušené dermokonzultantky. Pomůže vám vybrat kvalitní hydratační krém, který bude co nejvíce odpovídat potřebám vaší pleti.

Ani ty nejkvalitnější krémy neochrání vaši pleť před vysoušením, pokud ji nebudete vydatně a pravidelně zásobovat vodou zevnitř. Nezapomínejte tedy pít dostatečné množství neperlivé vody a neslazených ovocných nebo bylinkových čajů. Začněte nejlépe už ráno sklenicí vody, abyste tělu doplnila tekutiny, které ztratilo v noci.

Foto: Depositphotos (1)