Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si i v zimě udržet krásnou pleť? Vyhněte se popraskání a zarudnutí pokožky

Zimní měsíce s sebou nesou klimatické změny v podobě mrazu a větru, které na pleť nepůsobí dobře. Pokožka se vysušuje a praská. Navíc přesuny ze zimy do tepla způsobují její začervenání. Prozradíme vám triky, jak si krásnou a hydratovanou pleť udržet i v zimě.

V zimě můžete na své pleti pozorovat určité změny, které většinou nejsou úplně pozitivní. Vnější faktory na ni působí opravdu ve velkém, a tak je důležité věnovat své pokožce pozornost a péči. Pokožka je v zimě často suchá, popraskaná a má sklony z červenání. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak si i v zimě udržet krásnou, svěží a hydratovanou pleť.

Účesy, které uberou roky ženám nad 50: Dlouhým vlasům se vyvarujte, roky vám přidá i špatně zvolená ofina

Ženy s přibývajícím věkem bojují nejen s vráskami, ale i s měnící se strukturou vlasů. Vlasy řídnou, slábnou, ztrácí svůj lesk a vitalitu. Některé účesy navíc mohou přidat i roky navíc, což není žádoucí. Přinášíme vám několik účesů, které budou vypadat šik a navíc vám dokážou pár let naopak ubrat.
svetzeny.cz

1. Hydratovaná pleť je základ dokonalosti

V zimním období má pleť tendenci být sušší, než obvykle. Může za to hned několik různých faktorů: studený vzduch, suché vnitřní teplo, mráz nebo nízká vlhkost. To vše zbavuje pokožku její hydratace. A netýká se to jen obličeje! Ruce, nohy a další části těla mohou být vysušené a vypadat nezdravě. Právě zmíněná nižší vlhkost v zimě způsobuje narušení kožní bariéry, která tvoří ochrannou vrstvu a zabraňuje pronikání škodlivých látek do těla. Doporučujeme proto po každém umytí - ať už obličeje, rukou nebo těla, co nejdříve pokožku hydratovat. Během mytí totiž zbavíte pokožku přirozeně obsažených lipidů, které ale pomáhají v kůži zadržovat vlhkost, a proto je důležité je nějakým způsobem nahradit. Pořiďte si vyživující krém na obličej i tělo, kterým se budete pravidelně mazat. Odborníci na péči o pleť se shodují na tom, že dostatečná hydratace je pro udržení svěží a zářivé pleti klíčová. Důležité je ale hydratovat se i zevnitř! Proto ani v zimních měsících nezapomínejte na dostatečný pitný režim.

Odhalte tajemství Japonek, jak si udržet nádhernou pleť i po 40

Některé japonské ženy vypadají, jako by vlastnily recept na věčné mládí. Jejich pleť působí jemně jako z porcelánu, bez ohledu na věk. Jedním z důvodů je určitě to, že Japonky rozhodně nešetří časem na péči o svoji krásu. Odhalte tajemství jejich věčného mladí a dopřejte vaší pleti stejnou péči, aby i po 40 vypadala stále mladistvě.
svetzeny.cz

2. Krásná pleť v zimě = nezapomínat na SPF

V zimě sice svítí sluníčko o poznání méně, nicméně ani tak bychom neměli zapomínat na pravidelné používání ochranného SPF faktoru. I v zimním období totiž může škodlivé UV záření namáhat vlhkou bariéru vaší pokožky. Každé ráno tedy po nanesení hydratačního krému naneste také vrstvu krému s UV faktorem, a to minimálně s SPF 30.

3. Pro krásnou pleť snižte teplotu vody

Ačkoliv po promrznutí venku asi neexistuje nic lepšího, než si napustit horkou vanu, která zahřeje, není to pro pokožku úplně ideální. V zimních měsících doporučujeme se sprchovat vlažnou vodou. Horká voda totiž ještě více odstraňuje přirozeně obsažené lipidy v pokožce a v některých případech může způsobit i kožní problém, jako je například ekzém.

8 revolučních řasenek z drogerie, které nekonečně prodlužují řasy. Nestojí více než 100 Kč

Nezáleží na tom, jestli se líčíte denně nebo preferujete přirozený look, bez řasenky se žádná z nás jen tak neobejde. V prodeji je nepřeberné množství řasenek v různých cenových kategoriích. My jsme se však rozhodly otestovat řasenky, které koupíte v běžných drogeriích za pár korun. Jak dopadly?
svetzeny.cz

4. Pořiďte si zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovače vzduchu mohou být těmi nejcennějšími pomocníky, kteří vám v zimním období pomohou od suché a podrážděné pokožky. Ve vytápěných místnostech přidávají vlhkost zpět do vzduchu, čímž doplňují vlhkost i do vrchních vrstev lidské pleti. Podle studie publikované na Harvard Health Publishing může jít dokonce až o 60%. Se suchým prostředím souvisí také začervenání pleti. Pleť červená z jednoho prostého důvodu - tělo se chce zahřát, a tak přivádí krev blíže k povrchu pokožky a krevním vlásečnicím. Jedná se tak o přirozený proces, ovšem může to signalizovat i alergickou reakci vůči chladnému a suchému prostředí.

5. Pleti v zimě neprospívá peeling

Peeling je sice skvělým pomocníkem k dosažení hladké a zářivé pleti, ovšem v zimních měsících může způsobit nadměrné odlupování pokožky. Doporučujeme proto zvolit spíše jemné chemické exfolianty, které nejsou pro pleť tak drastické a nenarušují její přirozenou bariéru vlhkosti.

Zdroj článku