Přejít k hlavnímu obsahu

Pavlína Pořízková snad nestárne: Známe její recept na krásu. Vyzkoušejte ho i vy, omládnete!

Info ikona
Paulina Porizkova

Pavlína Pořízková v dubnu oslavila své 56. narozeniny. Na svůj věk vypadá naprosto báječně. Jaké je tajemství její krásy? Na rozdíl od ostatních celebrit nepodstoupila plastické operace a nesnaží se proti stárnutí mermomocí bojovat. Je to jedna z žen, které umí stárnout s grácií a přirozeně. Vyzkoušejte její oblíbené metody a omládněte také.

Jemné líčení

Topmodelka Pavlína Pořízková se pro magazín ELLE svěřila se svými tipy na to, jak být krásná. V rozhovoru říká, že čím je žena starší, tím méně make-upu by měla nosit. Tuto radu můžeme slýchat i od předních světových vizážistek. Ty upozorňují, že hutné make-upy se pro stárnoucí pokožku nehodí, protože jsou na pleti hodně vidět a mají tendenci zalézat do vrásek a zvýrazňovat je. Pokud máte zralou pleť, sáhněte spíše po hydratačním lehkém make-upu, ideálně po takovém, který pleť i projasní. Vaše pleť ihned bude vypadat svěže a mladistvě. Modelka se také svěřila s tím, že má ráda výrazné řasy. Kromě klasické řasenky někdy sáhne i po umělých řasách, přičemž se jí nejlépe pracuje s jednotlivými trsy. Ty na oku působí velmi přirozeným dojmem.

Světové vizážistky radí: Jak vypadat mladší díky líčení ve 30, 40 a 50 letech?

svetzeny.cz

Cvičit začala až po čtyřicítce

Cvičit začala Pavlína Pořízková až po čtyřicítce. Přiznává, že hodně hřešila na to, že ať jedla cokoliv, nepřibírala. Pavlína Pořízková totiž kdysi kouřila, jak všichni víme, kuřáci často jídlo nahrazují kávou a cigaretami. Poté, co s tímto nezdravým zlozvykem skončí, se mnohdy dostaví nárůst tělesné hmotnosti, protože často cigarety nahradí jídlem. Po čtyřicítce si však topmodelka řekla „dost“ a od té doby se snaží žít zdravěji. Její postavu jí mohou závidět mnohem mladší dívky, na svém Instagramu sklízí ovace za odvážné fotky v prádle. Nedávno nafotila titulní stranu magazínu Vogue pouze v sexy průhledném body. Jakým cvičením si Pavlína Pořízková svou štíhlou postavu udržuje? Baví ji tanec – preferuje zumbu a orientální tance. Dále se pak věnuje boxu a veslování. Jediné, čemu neholduje, je běh. Dále také podstupuje neinvazivní proceduru zpevňující tělo za pomoci přístroje Emsculpt. Tato technologie prý umí budovat svalstvo a zmenšovat tukovou vrstvu.

Bělení zubů: Tohle jsou přírodní zázraky pro zářivě bílé zuby! 4 dokonalé triky, které fungují téměř okamžitě

svetzeny.cz

Plastikám se vyhýbá

Pavlína Pořízková na rozdíl od jiných celebrit nepodstoupila žádnou plastickou operaci ve snaze vypadat mladší. Preferuje neinvazivní zkrášlující procedury. Oblíbila si tzv. ulterapii, což je neinvazivní lifting obličeje. Výsledkem je vypnutá pleť, zjemnění statických vrásek, vyrovnání kontur a zpevnění brady. Výhodou tohoto zákroku je, že ihned po jeho provedení jste schopní dělat běžné každodenní aktivity. Oči si nechává ošetřovat plazma perem, které redukuje vrásky okolo očí a dovede provést lifting vrchních i spodních víček.

Ranní rituály, které poškozují vaši pokožku

svetzeny.cz

V péči o vlasy a pleť vyznává minimalismus

Co se týče vlasové péče, vyznává Pavlína Pořízková minimalismus. Vlasy se snaží umývat co nejméně. Kdysi jí totiž kadeřník poradil, aby si nemyla vlasy ve dny, kdy nepracuje a jeho rady se drží dodnes. Aby její hříva vypadala stále bezchybně, používá pro oživení vzhledu vlasů suchý šampón, díky kterému vlasy neztrácejí na objemu a lesku. I její denní rutina v péči o pleť je jednoduchá. Ráno vstane a použije zvláčňující krém. Když necvičí, nebo ten den nepoužívá make-up, svou pleť nečistí žádnými toniky. Cíleně nevyhledává produkty proti stárnutí pleti a vráskám. Říká, že stárnutí jí nevadí, bere to jako přirozený proces. Ráda použivá scruby na obličej, které její pokožku projasní.