Přejít k hlavnímu obsahu

Ranní rituály, které poškozují vaši pokožku. Vyhněte se jim a vaše pleť bude sametově hebká

Jste zvyklí dělat tyto věci ráno? Tak je nejvyšší čas zase přestat. Ukážeme vám chyby, které dělají ženy ráno v koupelně a ničí si jimi svoji pleť. Vyhněte se těmto rituálům a vaši pokožka se vám bohatě odmění.

Každá žena má svoji ranní rutiny. Existují však věci, které jsou spíše na škodu, než k užitku. Ukážeme vám, čeho byste se měla vyvarovat:

1. Pupínky nechte na večer

Ráno v koupelně krásně svítí slunce a vy máte přímo nutkání vymáčknout černé tečku nebo pupínky. Rychle na tohle po ránu zapomeňte. Poté, co se pokožka v noci regeneruje, je ráno o to citlivější. Pokud ji pak podráždíme, rychleji se vytvoří zánět a další nedokonalosti pod kůží. Výsledkem mohou být nevzhledné pupínky, které se vytvoří. Místo toho použijte speciální čisticí gel na obličej a hloubkové čištění pleti nechte na večer nebo ještě lépe – na kosmetičce.

2. Nepoužívejte špinavé aplikátory make-upu

Znečištěné aplikátory make-upu, jako jsou štětce a houbičky, časem shromažďují bakterie a odumřelé kožní buňky, což může vést k zánětu a pupínkům. Proto je nejlepší po každém použití aplikátory umýt speciálním čisticím gelem.

3. Nenechte rty bez péče

Pokud jde o péči o obličej, na rty se často zapomíná. Pokud máte pocit, že pokožka kolem úst je suchá, problém se obvykle vyřeší pomádou nebo leskem na rty s výživou. Ovšem jen na chvíli. Pro lepší výsledky zahrňte péči o rty do svého ranního kosmetického rituálu. Rty jsou obzvláště náchylné k poškození sluncem, které může způsobit například opar. Nejlepší je použít balzám na rty s ochranným slunečním faktorem.

4. Péče večer, ale i ráno

I když na noc pokožku opečováváme různými večerními nočními a očními krémy, péče ráno obvykle selhává. Právě po vstávání je nejlepší aplikovat bohaté sérum! Skládá se totiž z menších molekul, které pronikají hluboko do pokožky a zajišťují jí tak vysokou koncentraci účinných látek. Tím se zabrání vzniku vrásek a pigmentových skvrn.

5. Zapomínáte na ochranu před sluncem?

Když už mluvíme o ochraně před sluncem: I když venku nesvítí slunce, vždy byste měli na pokožku nanášet krém s UV faktorem. Většina bb krémů a některé podkladové báze pod make-up mají ochranný faktor, který chrání pokožku před slunečním zářením. Pokud jste na přímém slunečním světle, měli byste samozřejmě používat správné sluneční krémy, které mají vyšší sluneční faktor. Víme, že příliš mnoho slunce na nechráněné pokožce může způsobit nejen vrásky, ale také rakovinu.

6. Čistit ano, ale s citem

I když byste si ráno měli určitě vyčistit obličej, je velmi důležité používat zde správné produkty. Silné peelingy nebo parfémované krémy jsou tabu. Jak již bylo zmíněno, pokožka je obzvláště citlivá ráno, a proto by měla být ošetřena pouze jemnými přípravky. Proto používejte na citlivou pokožku pleťové vody bez vůně a bez přísad.

Mohlo by se vám líbit

Velký průvodce výběrem plavek. Které jsou pro vás ty pravé podle typu postavy?

Tolik druhů plavek a tolik tvarů ženských těl. Vyberte si takové, které zvýrazní vaše přednosti a schovají nedostatky. V našem výběru najdete plavky, které zakryjí bříško, zvýrazní zadeček nebo třeba zakryjí široká ramena.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tyto 3 letní účesy okamžitě dodají vašim vlasům objem

Hledáte vzdušný, lehký letní střih, který také zajistí větší objem? Pak se nechte inspirovat těmito třemi účesy celebrit
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Proč stále vidíte čísla jako 11:11 nebo 22:22? Jejich význam skrývá magické sdělení

Podíváte se na hodiny vždy, když ukazují 22:22? Vidíte zdvojená čísla i jinde a nemůže se zbavit pocitu, že to není náhoda? Máte pravdu – není. Věřte, že tato čísla mají daleko hlubší význam. Pojďte ho objevit společně se Světem ženy.
svetzeny.cz