Přejít k hlavnímu obsahu

Tajná rada instalatérů, jak ušetřit tisíce ročně při splachování WC: Postačí vám PET lahev

Vodou se neplýtvá a ne každý má možnost vody zadarmo ze studny. Jednou z oblastí, kde se dá ušetřit spotřeba vody, je splachování WC. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak ušetřit vodu při splachování, včetně využití PET lahví či seřízení plováku v nádržce. Zkuste geniální rady instalatérů.

Mohlo by se vám líbit

Proto ihned vložte misku se solí do lednice

Zní to jako šílenost, ovšem opak je pravdou. Geniální trik, kdy vložíte misku se solí do lednice, vám zaručí dokonalou péči o zeleninu. Ptáte se, jak je to možné? Vlhkost ve vaší lednici je velkým nepřítelem, ostatně více se dozvíte v našem článku.
svetzeny.cz

Lahev jako pomocník

Jednou z účinných metod úspory vody při splachování je použití PET lahve. Tato metoda je jednoduchá a efektivní. Stačí vzít prázdnou PET lahev o výšce nádržky, odstranit víčko a naplnit ji vodou. Poté lahev pevně zavěste nebo umístěte dovnitř nádržky na vodu. Při každém spláchnutí se nádržka zaplní vodou, avšak kvůli objemu lahve bude množství vody v nádržce menší. To znamená, že se při každém spláchnutí ušetří značné množství vody. Přitom není třeba nic složitého, jen se ujistěte, že lahev není příliš těžká, aby neovlivňovala plovoucí mechanismus.

Seřízení plováku

Další velmi efektivní možností je seřízení plováku v nádržce. Plovák je částí mechanismu, která reguluje přívod vody do nádržky. Pokud je plovák nastaven příliš vysoko, nádržka se příliš naplní vodou a bude se splachovat více vody, než je třeba. Pokud je však plovák nastaven příliš nízko, dochází k nedostatečnému napouštění nádržky, což znamená nutnost vícekrát splachovat. Pro seřízení plováku je třeba odstranit víko nádržky a nalézt plovák. Většinou se jedná o malý váleček nebo hranol, který plave na hladině vody. Nastavením výšky plováku lze ovlivnit, kdy se uzavře přívod vody. Pomocí přítlačného mechanismu na plováku lze tento váleček posunout nahoru nebo dolů. Pokud chcete snížit množství vody při splachování, stačí plovák posunout mírně dolů, aby se nádržka nenaplnila úplně. Experimentujte s nastavením plováku, abyste dosáhli optimálního množství vody potřebného pro efektivní spláchnutí.

Mohlo by se vám líbit

Jak si vybavit malý byt či garsonku: Tipy na ledničku, pračku a další spotřebiče, které ušetří místo

Říká se, že co je malé, to je hezké, ale v případě bytu jak pro panenky to neplatí. Zvlášť, když je členů rodiny více. Hodně místa zabírají různé spotřebiče, bez kterých se dnes těžko obejdete. Jistě, prát prádlo by se dalo v ruce a vařit si můžete na plynovém vařiči, ale k tomuhle extrému by se uchýlil jen málokdo. Chce to jen vzít rozum do hrsti a projít nabídky výrobců domácích spotřebičů. Poradíme, jaké vybrat, aby vám udělaly dobrou službu, a přitom se vešly, kam potřebujete.
svetzeny.cz

Ušetříte hodně peněz

Ušetření vody pomocí PET lahve a seřízení plováku může přinést značné úspory na vašem účtu. Voda je cenným zdrojem, a proto je důležité být ohleduplný k životnímu prostředí a efektivně ji využívat. Tyto metody jsou jednoduché a bezpečné, a tak je může využít každý. Kromě toho, že šetříte vodu, snižujete také svou ekologickou stopu. Spotřeba vody má vliv na energetickou náročnost či emise spojené s jejím zpracováním a čištěním. Úspora vody přispívá ke snížení energetické náročnosti a snižuje tlak na zdroje vody, což má pozitivní vliv na životní prostředí.

Další možnosti, jak ušetřit

Splachování WC není jedinou oblastí, kde lze ušetřit vodu. Můžete také zvážit instalaci úsporných sprchových hlavic, opravu netěsných kohoutků nebo využití dešťové vody pro zalévání rostlin. Malé změny ve spotřebě vody mohou mít velký dopad, a proto je důležité být nakloněný novým způsobům úspory vody a přijmout zodpovědný přístup k jejímu využívání. Ve světě, kde voda stále častěji představuje vzácný zdroj, je nezbytné hledat úsporná opatření. Použití PET lahve a seřízení plováku jsou jednoduché a cenově dostupné způsoby, jak přispět k úspoře vody. Každý z vás může sehrát svou roli při ochraně životního prostředí a každodenními akcemi přispět k udržitelnosti a šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Zdroj článku