Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší rostliny, které odpuzují komáry. Dejte si je na balkon a máte vystaráno!

Komáři jsou v létě na obtíž. Abyste si mohli užívat čas venku, ať už na terase nebo balkoně, měli byste tam tyto rostliny rozmístit. Výsledky se dostaví téměř okamžitě. O které rostliny se jedná?

Každý to zná: V létě rádi sedíme venku, hlavně v podvečer a večerních hodinách. Ovšem často nejsme sami – otravní komáři nám dokáží vždy zkazit náladu. Pokud si na balkon umístíte několik krásných, voňavých a snad udržitelných rostlin, můžete na oplátku zkazit atmosféru vy komárům.

1. Levandule

Středomořská rostlina nejenže vypadá krásně a je velmi snadné se o ni starat, ale také fantasticky voní. A právě tato vůně udržuje mušky, brouky, komáry, můry a pavouky daleko od vás! A další plus levandule: vůně má uklidňující účinek a zmírňuje migrény.

2. Máta

Vůně máty funguje jako přírodní repelent a udrží tak komáry daleko od vás. ta se také snadno udržuje a má osvěžující vůni. Další benefit máty: Lístky máty vypadají skvěle v různých letních nápojích nebo na dezertech.

3. Bazalka

Úžasná vůně bazalky vám okamžitě připomene Itálii! Rostlina je skvělá pro dochucení mnoha pokrmů a mimo jiné udržuje mušky a komáry v dostatečné vzdálenosti od vašeho těla. Když je tato zelená rostlina na balkoně, má ráda stín. Dejte ji proto na vhodné místo a nevystavujte ji přímému slunečnímu záření. Pokud máte bazalku ze supermarketu, měli byste ji přesadit, jakmile si ji koupíte. Tím se prodlužuje její životnost.

4. Citronová tráva

Vy si budete užívat ovocnou vůni citrónového balzámu - komáři naopak raději zůstanou stranou od této specifické vůně. Krásná rostlina je také vhodná jako koření do asijských jídel a má také co nabídnout co se týče léčebného směru. Citronová tráva uvolňuje vůni a má uklidňující účinek. Mimochodem: tato rostlina má naopak ráda slunečno.

Mohlo by se vám líbit

svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Známe nejoblíbenější a nejvíc trendy rostlinu pro rok 2021!

Boom v pěstování pokojových rostlin neutichá. Díky pandemii tomu je právě naopak. Jaká pokojovka je nejvíc trendy pro rok 2021? Zamilujete si ji, to je jisté.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Věci, které byste nikdy neměli splachovat do záchodu. Vyhněte se katastrofě

Hodíte někdy něco do záchodu, aniž byste nad tím přemýšleli. To by však mohlo mít nepříjemné důsledky. Proto vám Svět ženy přináší tipy, co do záchodu rozhodně nepatří – nesplachujte, prosím, tyto věci do záchody.
svetzeny.cz