Přejít k hlavnímu obsahu

Věci, které byste nikdy neměli splachovat do záchodu. Vyhněte se katastrofě

Info ikona
Toaleta

Hodíte někdy něco do záchodu, aniž byste nad tím přemýšleli. To by však mohlo mít nepříjemné důsledky. Proto vám Svět ženy přináší tipy, co do záchodu rozhodně nepatří – nesplachujte, prosím, tyto věci do záchody.

Zrovna když jste v koupelně, zdá se toaleta jako nejrychlejší a nejlepší způsob, jak se něčeho zbavit. Následující věci by ovšem rozhodně v záchodě skončit neměly, koš je příhodnější místo.

Tuk na smažení

Co byste měli dělat se starým tukem z pánve? Za žádných okolností ho nelijte do toalety nebo do odtoku! Tuk může ve spojení s vodou vytvořit v odtoku hustou hmotu a ucpat potrubí. Nejlepší je nechat tuk vychladnout a vyhodit do kontejneru na použitý kuchyňský olej a tuk. Další variantou jsou sběrná místa.

Bělidlo

K čištění nebo praní oděvů můžete použít bělidlo. Ani to by se v žádném případě nemělo dostat do toalety. I když jste bělidlo zředili velkým množstvím vody, může v kanalizaci dojít k chemickým reakcím.

Náplast

Stejně jako jakýkoli jiný plast, ani náPLASTi nemají v toaletě co dělat. Materiál se nemůže rozpustit a dříve či později se někde zasekne a zablokuje odtok.

Kapesníky

Pravděpodobně jste už dříve vyhodili použitý kapesník do záchodu?! Koneckonců, mezi kapesníkem a toaletním papírem není velký rozdíl, že? Omyl! Je to proto, že kapesníky jsou vyrobeny z jiného materiálu, který se nerozpouští ve vodě jako toaletní papír. To může rychle vést k ucpání toalety.

Polévky nebo omáčky

Tekuté potraviny, jako jsou polévky a omáčky, jsou vylívány do záchodu běžně . Ale jak již bylo zmíněno, tuky se mohou v potravinách vázat a vést tak k ucpání toalety. 

Léky

Ve filmech můžete vidět, jak se léky neustále splachují do záchodu. Dobrý nápad to ale není. Protože pokud se tablety rozpustí, mohou přísady skončit v podzemní vodě. Místo toho odvezte prošlé léky do lékárny, kde bude kvalifikovanými pracovníky postaráno o jejich „recyklaci“.

Podestýlka pro zvířata

Někdy je snazší vyhodit zbytky podestýlky přímo do toalety, místo toho, abyste je vložili do odpadkového koše a vyhodili. Ale pozor! Díky své hmotnosti může být stelivo například pro kočky usazeno v drenážních trubkách a blokovat tak „průchod“. V průběhu času se v něm nahromadí toaletní papír a vytvoří hmotu, která ucpává toaletu.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.