Přejít k hlavnímu obsahu

Ivana Gottová dala požehnání umělé inteligenci, díky níž Gottův hlas znovu ožil: Děsivé, mrazivé, shodují se fanoušci

Více jak tři roky zpívá Karel Gott (†80) už jen v našem hudebním nebi. Nyní ale všechny fanoušky šokovala vdova Ivana (47), když dala svolení, aby pomocí umělé inteligence hlas Božského Karla znovu zazněl rozhlasovým éterem.

Naštěstí se nejedná o žádnou posmrtnou píseň, to by bylo vůči našemu Zlatému slavíkovi nedůstojné, ale Gott ‚‚namluvil” svou knihu Má cesta za štěstím. Znovu slyšet Mistrův hlas tak mohli fanoušci v den jeho nedožitých 84. narozenin. 

Co tomu řeknou lidi?

Český rozhlas se souhlasem Gottové využil schopností umělé inteligence AI, jež se pokusila o nemožné, přiblížit se jedinečnému hlasu. ‚‚Když mě rozhlas oslovil s touto nabídkou, tak jsem byla šokována, že je vůbec něco takového možné. Byla jsem velmi opatrná a navíc ovlivněná oblíbenou větou Karla: Co by tomu řekli lidi, protože on na své fanoušky vždy bral ohledy,” popsala Ivana své první pocity na premiéře projektu Karel Gott navždy s tím, že Mistr byl velkým podporovatelem moderních technologií a inovací. 

Ivana Gottová těhotenství neskrývá: První slova blízkého kamaráda k bříšku i novému partnerovi

Tak je těhotná, anebo ne? Otázka, kterou si klade veřejnost u Ivany Gottové (47) posledních pár dní. Volné šaty, které vynesla na ples luxusního hotelu Bahía del Duque na pobřeží Costa AdejeIvana ledacos napovídaly, pravda se ale ukázala být nakonec někde jinde.
svetzeny.cz

Ještě jednou slyšet jeho hlas

Dle vdovy by tak tento projekt Gott určitě podpořil. ‚‚Zvažovala jsem to ze všech stran, ale ta šance slyšet ještě jednou Karlův hlas, našeho milovaného Karla mi přišla jako nádherná památka pro nás pro všechny,” dodala Gottová zastřeným hlasem. Všichni ale její nadšení nesdílí a někteří lidé to berou jako neúctu - Karlův hlas je nenahraditelný. Nahrávka tak rozdělila fanoušky na dva tábory. 

Info ikona
Karel Gott znovu ožil.

Jakoby promlouval ze záhrobí

Jedni slzí štěstím, že znovu slyší svého idola, druzí zůstávají nohami na zemi a absolutně s projektem nesouhlasí. ‚‚To nedám... A zároveň jsem ráda, že vím, že umělá inteligence to fakt nedokáže,” napsala jedna z fanynek na stránky Českého rozhlasu. ‚‚Mně ten hlas přijde až děsivě autentický... Jakoby Karel promlouval ze záhrobí. Jsem na rozpacích,” dodává další z obdivovatelů. ‚‚Jak morbidní, děsivé, mrazivé, dejte mu pokoj,” neberou si fanoušci servítky. K jaké skupině se přikláníte vy?

Zdroj článku