Přejít k hlavnímu obsahu

Jak by vypadaly děti slavných párů, kdyby se nerozešly: Umělec vytvořil úchvatné podoby

Napadlo vás někdy, jak by vypadaly děti Brada Pitta a Jennifer Aniston, nebo Britney Spears a Justina Timberlakea, kdyby zůstali spolu? Australský umělec pomocí umělé inteligence vytvořil rodinné snímky slavných párů, a to jak těch skutečných, tak domnělých. Svůj projekt pojmenoval „Celebrity, co kdyby?” a výsledky jeho práce rozhodně stojí za pozornost.

Jak by vypadaly děti celebrit, kdyby se nerozešly?

Australský umělec a grafický designér, Jeremy Pomeroy, je mimořádně nadaný především v práci s umělou inteligencí. Díky svému talentu a neuvěřitelným schopnostem umělé inteligence vytvořil projekt zvaný „Celebrity, co kdyby?”, ve kterém se rozhodl veřejnosti ukázat, jak by asi vypadaly děti slavných párů, kdyby se nerozešly. Série snímků se stala virálním trhákem po celém světě od okamžiku, kdy Jeremy zveřejnil první obrázky ze série na svém instagramovém účtu. V rozhovoru pro web Insider.com prozradil, že k vytvoření reálně vypadajících snímků použil kombinaci funkcí generátoru umělé inteligence a photoshopu.

Mohlo by se vám líbit

Jak by dnes vypadaly historické ikony: Známý fotograf ukazuje jejich podoby v moderním světě

Turecký fotograf Alper Yesiltas si oblíbil práci s umělou inteligencí. S její pomocí vytváří různé podoby veřejně známých lidí a ukazuje tak, jak by teoreticky mohli vypadat. Od snímků celebrit, které mezi námi již nejsou, přes snímky, které ukazují, jak budou lidé vypadat až zestárnou, až po snímky historických ikon kde zobrazuje, jak by pravděpodobně vypadaly v současnosti. Jak by podle něj některé z nich vypadaly v dnešní moderní společnosti?
svetzeny.cz

Jak projekt vznikl

Hlavní myšlenka umělce, která jej vedla k vytvoření díla, byla vyvolat tímto kreativním a působivým způsobem konverzaci ve společnosti. „Sám jsem si představoval, jak by vypadaly rodiny slavných párů, kdyby zůstaly spolu. A tak jsem se pomocí svého díla snažil zapojit veřejnost do podnětných příběhů a podnítit tak konverzace o vztazích, identitě a dynamice slávy”, říká Jeremy Pomeroy. Do své série si vybral páry na základě jejich významu v popkultuře, ale i takové, které měly a do současnosti mají obrovskou fanouškovskou základnu. Některé rodinné snímky celebrit, které tvořily pár před desítkami let jsou stylizované, jakoby subjekty pózovaly v minulé éře. K takovým snímkům patří například rodinný portrét herce Johnnyho Deppa a herečky Winony Ryder, kteří tvořili pár v letech 1989 - 1993. Spolu s dětmi je umělec vyobrazil ve viktoriánském stylu, přičemž jako důvod uvedl, že to byla kreativní volba, jak vylepšit vyprávění a vyvolat pocit nostalgie.

Mohlo by se vám líbit

Proměna krásné Céline Dion: Zpěvačka prohrává boj s nevyléčitelnou nemocí

Céline Dion, jedna z nejvýznamnějších hudebních ikon naší doby, se nedávno ocitla na křižovatce mezi uměleckým úspěchem a zdravotními potížemi. Po neuvěřitelných úspěších na pódiu se rozhodla sdílet svůj osobní boj s vzácným neurologickým onemocněním známým jako syndrom ztuhlé osoby. Prohlédněte si v naší galerii, jak šel s krásnou zpěvačkou čas a jak vypadá nyní.
svetzeny.cz

Lidé, kteří reálně páry netvořili

Jeremy Pomeroy se rozhodl svůj projekt o něco ozvláštnit a vyvolat tak ještě větší vlnu diskuze ve společnosti. Vytvořil proto několik snímků, které vyobrazují známé osobnosti, které ve skutečnosti oficiální páry nikdy netvořily. Mezi takové obrazy patří například snímek slavné Marilyn Monroe a bývalého prezidenta Spojených států Amerických, Johna F. Kennedyho. V sérii fotografií pak také najdeme snímek zpěvačky a herečky Lady Gaga společně s hercem Bradley Cooprem, které si společnost spojovala především po tom, co společně natočili film „Zrodila se hvězda”, kde hráli milence. Oba si ale dodnes stojí za tím, že láska, kterou hráli, byla opravdu jen hraná. Mezi další takové snímky pak patří například rodinný obraz herců Toma Feltona a Emmy Watson, kteří se společně objevili v několikadílné filmové sérii o Harry Potterovi. Emma se totiž nechala slyšet, že v době natáčení byla do Toma tajně zamilovaná. Po dokončení natáčení spolu herci nikdy pár netvořili, ačkoliv by fanoušci Potterovských filmů jistě zajásali, kdyby tomu tak bylo.

Televizní páry

Umělec neotálel a do své sbírky přidal také snímky celebrit, které spolu mimo filmová plátna nikdy vztah neměly. Publikum je ale v jejich televizních rolích milovalo natolik, že si podle Pomeroye zasloužily místo v jeho sbírce rodinných fotografií. Mezi takové patří například snímek Adama Sandlera a Drew Barrymore, kteří si zahráli zamilovaný pár v romantické komedii „50x a stále poprvé”, Kate Winslet a Leonarda DiCapria, které si jistě pamatujete jako Rose a Jacka ze snímku Titanic, nebo Kristen Stewart a Roberta Pattinsona, kteří si společně zahráli Bellu a Edwarda ve filmovém zpracování Stmívání. Rodinné snímky televizních párů pak nezapomněl Pomeroy vytvořit ani z postav kultovního seriálu Přátelé. Existují tak pomyslné rodinné fotografie Moniky a Chandlera i Rossa a Rachel s jejich dětmi.

Jak by vypadaly děti slavných párů, kdyby se nerozešly?
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček