Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězdě seriálu MASH plastické operace hodně uškodily: Legendární Šťabajzna si dnes už není podobná

„Šťabajznu“, kterou si v seriálu MASH zahrála americká herečka Loretta Swit, byste dnes dost možná nepoznali. Často se její jméno objevuje v seznamech slavných osobností s nepovedenou plastickou operací. Jak dnes herečka vypadá a čemu se věnuje?

Hvězdě seriálu MASH plastické operace spíše uškodily

Americkou herečku Lorettu Swit znají diváci především jako legendární vrchní sestru ze seriálu MASH, Margaret Houlihan. Díky roli rázné okouzlující zdravotnice si tehdy získala spoustu fanoušků a zajisté i ctitelů. Dnes je herečce 84 let a bohužel se jí nepodařilo zestárnout s grácií. Často se objevuje v seznamech celebrit, jimž se plastická operace příliš nevyvedla. Řada fanoušků se domnívá, že se snažila zůstat stále sebevědomou atraktivní, ale bohužel si dle některých zbytečně zohyzdila obličej.

Utratila pořádný balík peněz, aby vypadala jako Marilyn Monroe: Teď je na úpravách závislá a i přes kritiku nehodlá přestat

Každý z nás má nějaký sen. Američanka Serena Smith touží vypadat jako hollywoodská diva Marilyn Monroe. Dle kritiky, kterou sklízí, se jí to zatím moc nedaří. Za plastické operace už utratila pořádný balík. V dohledné době s estetickými zákroky rozhodně nehodlá přestat.
svetzeny.cz

Lidé si změny začali všímat zejména v roce 2016, kdy Loretta Swit začala veřejně vystupovat proti tehdejšímu kandidátovi na prezidenta Spojených států amerických, Donaldu Trumpovi. Do té doby nebyla Loretta Swit na veřejnosti téměř vidět, vedla nenápadný život a nebyla lidem na očích. O to větší šok byl pro její fanoušky pohled na ni. Někteří lidé uměli být pěkně jízliví, což dokazuje citát jednoho komentujícího níže.

Proč bychom měli věřit Lorettě Swit při výběru prezidenta, když jí nelze věřit ani při výběru plastického chirurga?

Legendární Šťabajzna si dnes není podobná

Herečka se oficiálně k estetickým zákrokům, které zřejmě podstoupila, nevyjadřuje. Vypadá to však, že má za sebou hned několik úprav zevnějšku. Tou první by měl být botox, tedy procedura, která se vám může vymstít, pakliže to přeženete. Jestliže se tak stane, je typické, že obličej působí odule, strnule a daná osoba si kolikrát není ani podobná. Zdá se, že herečka tuto proceduru podstoupila opakovaně, jelikož její obličej působí podivně naducaně a nehybně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dále se spekuluje také o faceliftu, což je estetický zákrok, který dovede pleť skutečně omladit, ale platí to, co pro botox – všeho s mírou. Facelift činí její obličej velmi hladkým, umí spolehlivě skrýt vrásky. Avšak zároveň zřejmě kvůli tomuto zákroku její tvář působí napjatě a postrádá mimiku.

Supermodelka s vitiligem Winnie Harlow: Šikanu vystřídal úspěch a nyní boří stereotypy krásy

Již malé děti mají určitou představu o kráse a díky jejich hereckým či pěveckým idolům se jim většinou vrývá do mysli, že pro dokonalý vzhled je zapotřebí bezchybné pleti, perfektní figury a dokonale upravených vlasů. Jejich představu pak utvrdí svět modelingu, kde se některé osoby zdají až andělsky krásné. Poslední dobou se však některé stereotypy krásy boří díky ženám, jako je Winnie Harlow. Ani poté, co si prošla v dětství kvůli svému netypickému vzhledu šikanou, v sebe nepřestala věřit a stala se supermodelkou a symbolem sebeúcty pro mnoho lidí.
svetzeny.cz

Milovnice zvířat i spisovatelka

Čemu se dnes Loretta Swit věnuje? Je známou aktivistikou, která se pere za práva zvířat. Založila dokonce neziskovou organizaci, která má za cíl „ukončit utrpení zvířat a krutost na nich páchanou“. Věnuje se programům, které mají za cíl záchranu zvířat, jejich trénink i péči o ně.

„Zvířata nás milují bezpodmínečně. Vraťme jim to, a se a bezpodmínečně se o ně starejme."

Rovněž se také snaží zvýšit povědomí veřejnosti o ochraně domácích, farmářských, exotických a divokých zvířat. Je také autorkou dvou knih, překvapivě se obě týkají tvoření. První kniha jí vyšla v roce 1986 a týká se vyšívání, v roce 2017 se k psaní vrátila a vydala publikaci o akvarelové malbě. Utržené peníze věnovala charitativním organizacím zachraňujícím zvířata.

Zdroj článku