Přejít k hlavnímu obsahu

Herci z filmu Matilda kdysi a dnes: Hlavní hvězdu snímku obtěžovali pedofilové, tlouštík Bruce výrazně zhubl

Od natočení moderní pohádky Matilda dle knižní předlohy z pera spisovatele Roalda Dahla uplynulo již 26 let. Jak se za tu dobu změnili herci, kteří ve filmu účinkovali a co dnes dělají? Někteří z nich zůstali v oboru, jiným svět filmu neučaroval.

Hlavní hvězdu snímku obtěžovali pedofilové

Postavou, kolem které se točí celý děj filmu Matilda, je stejnojmenná nadprůměrně inteligentní dívenka, kterou ztvárnila americká herečka Mara Wilson. V té době jí bylo 9 let. Bohužel během natáčení zemřela dívce maminka, natáčení herečce prý pomáhalo se vyrovnat se ztrátou milované osoby. Díky roli se jí povedlo proslavit se v mnoha zemích světa. Přestože měla skvěle našlápnuto k tomu, aby se stala velkou hollywoodskou hvězdou, ve 12 letech dala světu filmu sbohem. Zpětně vyšlo najevo, že jedním z důvodů mohla být i skutečnost, že se Mara Wilson v dětství stala objektem zájmu pedofilů. Herečka se svěřila, že její fotky „upravovali do podoby dětské pornografie“ a vyvěšovali je na různé webové stránky. Také jí psali milostné dopisy. Mara herectví pověsila na hřebík, a dnes se živí jako spisovatelka a redaktorka.

Mohlo by se vám líbit

Princezny z pohádky Dračí prsten po 28 letech: Desiderie vypadá v 50 letech naprosto fantasticky, Selvaggia je nyní blondýna

Od uvedení pohádky Dračí prsten uplynulo již 28 let. Možná i vám utkvěly v hlavě dvě krásné princezny – Desiderie a Selvaggia. Jak dnes jejich představitelky vypadají a co dělají? Zjistěte také, co mají obě herečky společného.
svetzeny.cz

Co dnes dělají Brambulovi?

Otce Matildy, pana Brambuly ztvárnil slavný herec Danny DeVito. Ten patří mezi legendy hollywoodských filmů, nedávno oslavil své 78. narozeniny. V posledních letech plnil stránky bulvárních deníků jeho vztah s manželkou Rheau Pelman. Pár se totiž v roce 2017 podruhé v životě rozešel, ale oficiálně rozvedení nejsou. Zajímavostí je, že jeho filmovou manželku Zinnii si zahrála jeho žena Rhea. Ta se v rozhovoru pro časopis People nechala slyšet, že „jsou stále rodina“, i když se rozešli a někdy si přeje, aby zůstali spolu. Za rozchodem páru měla být údajně hercova nevěra s komparzistkou. Danny DeVito to však popírá.

Tlouštík Bruce výrazně zhubl

Řadě diváků jistojistě utkvěla v hlavě scéna, kdy zlá ředitelka Trunchbullová nutí před zraky ostatních žáků tlouštíka Bruce Bogtrottera, aby snědl obří čokoládový dort. Dnes byste kdysi otylého chlapce sotva poznali. Zahrál si jej americký herec Jimmy Karz. Na úspěch Matildy se mu však nepodařilo navázat, a tak se vydal zcela jiným směrem. Vystudoval medicínu se zaměřením na osteopatii, v roce 2017 promoval jako lékař. Svého rozhodnutí prý vůbec nelituje, herectví mu přišlo nezábavné a nelíbilo se mu, že prý neměl dostatek tvůrčí svobody.

Mohlo by se vám líbit

Vycházející herecká hvězda Jenna Ortega: Během chvilky získala víc fanoušků, než je v Česku obyvatel. Seznamte se s Wednesday

Mladičká hvězda Jenna Ortega je na nejlepší cestě stát se celosvětovou superstar a podmanit si Hollywood. Herečka si díky své poslední roli v seriálu Wednesday získala přes 10 milionů nových příznivců na Instagramu. Kde se vlastně tato herecká hvězda vzala a co všechno se kvůli své roli musela naučit?
svetzeny.cz

Ředitelka Trunchbullová je oblíbenou britskou herečkou

Přísnou a zlou ředitelku Trunchbullovou si zahrála velmi oblíbená velšská herečka Pam Ferris. Jak se ukázalo, záporné role jsou přesně to, co jí sedí. Vybavit si ji můžete například i jako protivnou tetu Marge z filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. V současné době je jí 74 let a užívá si klidný důchod na vesnici.

Představitelka slečny Krásné porazila rakovinu

Mnoho diváků jistě nezapomnělo na tvář laskavé paní učitelky slečny Krásné, která se Matildě snaží pomáhat, co to jen jde, jelikož vidí její ohromný potenciál. Zahrála si ji herečka Embeth Davidtz, která se narodila v Jihoafrické republice. Ta po úspěchu filmu Matilda zůstala v oboru, možná si ji vybavíte například z oscarového filmu Schindlerův seznam, marvelovky Amazing Spider-Man 2 či thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy. V roce 2013 zjistila, že má rakovinu prsu. Kvůli nemoci podstoupila mastektomii. Nad chorobou se jí povedlo zvítězit. Již více než 20 let je šťastně vdaná za právníka Jasona Sloana a má dvě dospívající děti.

Zdroj článku