Přejít k hlavnímu obsahu

Dluhy a exekuce se nevyhýbají ani slavným: Zdeněk Godla kvůli nim končí s herectvím, Marek Taclík vyhlásil osobní bankrot

Nezodpovědnost je dohnala. Zdeněk Godla (48) se s dluhy potýká dlouho. Vzhledem k tomu, že všichni jeho exekuce řeší, rozhodl se seknout s herectvím, aby zmizel z očí veřejnosti. Naopak Marek Taclík (50) svou prohru uznal, vyhlásil bankrot a snaží se z dluhové pasti vymotat pravidelnými splátkami.

Šel z role do role, ale dluhy nesplácel. Godla se po úspěchu v seriálu Most! stal hojně obsazovaným hercem. Točil filmy i se zahraniční produkcí, účinkoval ve StarDance, takže peníze na účtu jen cinkaly. Ovšem jaksi zapomněl na splátkový kalendář a část peněz neposílal tam, kam měl. 

Godla nechce mít s herectvím už nic společného

Soud mu tak zrušil insolvenci a společně s manželkou poslal Godlu zpět do devatenácti exekucí! Se všemi úroky a poplatky mají partneři uhradit přes milion a půl korun. O svých finančních problémech herec vždy mlžil, i když dokumenty byly snadno dohledatelné. Nyní Zdeněk přišel se šokující informací, že se navždy stahuje z veřejného života. „Ode dneška končím, ukončuji veškeré natáčení a jdu zpět do práce. Ať mám klid od médií, už nechci mít nic s herectvím. Herec nejsem a nikdy nebudu,“ napsal Zdeněk na sociální sítě a všechny tím naprosto odzbrojil.

‚‚Už o mně neuslyšíte"

Franta ze seriálu Most! tak neustál veřejný tlak a situaci vyřešil po svém. „Že je konec, mi je líto. Ale už nemůžu dále pokračovat. Omlouvám se touto cestou známým i fanouškům, co mi zbyli. Už o mně neuslyšíte. Nikde mě nebude vidět. Děkuji všem za vše, sbohem,“ dodal Godla. Jestli svá slova myslí herec neherec vážně ukáže čas.

Mohlo by se vám líbit

Propast pod Markem Ztraceným: Miliónové dluhy, rozbitý vztah i rozpadlá kapela

Ví, jaké to je sáhnout si na úplné dno. V jednu chvíli totiž přišel Marek Ztracený (38) doslova o všechno a cesta zpět na Olymp nebyla vůbec jednoduchá. Nakonec mu pomohlo narození syna Marka, který oblíbenému zpěvákovi převrátil život naruby a nakopl jej správným směrem.
svetzeny.cz

Taclíkův osobní bankrot a následná insolvence

To jeho kolega Marek Taclík upřímně přiznává své finanční přešlapy z minulostí. Herec se dostal do šílené dluhové pasti a následovaly exekuce za téměř pět milionů korun. Marek byl nucený vyhlásit osobní bankrot a v rámci insolvence musí splácet pravidelně každý měsíc okolo 24 tisíc korun. Herci jsou většinou na volné noze a jsou tak svým pánem. Taclík se ale podle rejstříku nechal kvůli dluhu zaměstnat v umělecké agentuře, a pokud splní všechny podmínky svítá mu naděje, že soud rozhodne o jeho oddlužení. 

Kvůli exekuci musel Kolář prodat dům

Do velkých problémů se také dostal zpěvák Petr Kolář (56). V rámci exekučního příkazu byl nucen prodat svůj luxusní dům v Uhříněvsi. Ovšem zpěvák nastřelil cenu příliš vysoko a rok a půl se nenašel vhodný kupec rozlehlé haciendy. Nakonec musel Kolář hodně slevit, a to na finální částku 21,5 milionu korun, což bylo skoro o devět milionů méně, než původně požadoval. Po úhradě všech poplatků si zpěvák přišel ‚‚jen” na zhruba 16 milionů korun. Sice Petr nedostal, co požadoval, ale snad už je ze svých dluhů vyvázán. 

Mohlo by se vám líbit

Dárek k narozeninám? Reese Whitherspoon prodává svůj luxusní dům. Z ceny vám spadne brada

Reese Whiterspoon dnes slaví své 46. narozeniny. A právě okolo svých narozenin se rozhodla pro velkou životní změnu. Prodává totiž svůj dům, který má hodnotu více než půl miliardy korun. Co jí vedlo k tomu prodat své luxusní sídlo v LA, které prošlo před dvěma lety rekonstrukcí? Právě díky předělávkám herečky pak pravděpodobně stoupl dům na ceně. Za kolik se rozhodla známá herečka prodat své obrovské sídlo?
svetzeny.cz

Začarovaný exekuční kruh

Mezi další hříšníky z řad celebrit patří například Bolek Polívka (74). Oblíbený herec kdysi prohrál soud o značku Valašské království a odmítal zaplatit soudní výlohy. Zasáhli exekutoři a Bolek nakonec vše splatil. Jízda na černo se nevyplácí, o tom ví své Jaro Slávik (49). Hudební producent občas zapomene zaplatit pokutu a následuje exekuční příkaz. Finanční problémy ale nejsou jen doménou mužů. Do exekučního kolečka se dostaly i hvězdy dětských filmů. Monika Kvasničková (53) alias Alena Hajská ze seriálu My všichni školou povinní své dluhy (365 tisíc) splácela prodejem vlastních obrazů na internetu. Kolegyně Žaneta Fuchsová (51), kterou známe jako nezapomenutelnou Lucii postrach ulice měla na svém kontě 16 exekucí dosahující na částku milion korun! Díky stálému zaměstnání asistentky režie ale s dluhy naštěstí rychle zatočila. 


 

Finanční hříšníci z řad celebrit
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček