Přejít k hlavnímu obsahu

Bojovnice Michaela Kuklová: Princezna Jasněnka zažila kvůli Pomejemu pád na dno, co dělá dnes?

Na růžích neměla Michaela Kuklová (56) rozhodně ustláno. Krásná herečka dopadla až na samé dno, kdy uvažovala i o dobrovolném odchodu ze světa. Z dluhové pasti se dostala a začala znovu žít. Osud si však pro princeznu Jasněnku přichystal další ránu. Našla si ji zákeřná nemoc, s níž se herečka především kvůli synovi porvala jako lvice. Ani po těchto ranách neztrácí brunetka úsměv a každý nový den je pro ni malým zázrakem.

V herecké branži je Michaela neuvěřitelných více než čtyřicet let. Přesto, že ji tolik nevídáme na televizních obrazovkách, o to více zažívá úspěch na prknech, jež znamenají svět. Ne vždy však byl její život procházka růžovým sadem.


 

Pomeje pohádkovou princeznu zcela okouzlil

Během natáčení lehce erotického snímku Playgirls a jeho druhého pokračování učaroval Michaelu mužný Jiří Pomeje (†54). Byla z toho láska jako trám. Netrvalo dlouho a herečtí kolegové stanuli před oltářem. Krásná princezna Jasněnka byla po boku herce a producenta šťastná a jeho medvědí náruč jí vždy poskytla útěchu. Bohužel později začal Pomeje ovládat manželčin život a diktoval jí, které role přijmout a které odmítnout, či si říci o větší honorář. 

Dluhová past šedesát milionů korun

Šlo mu především o peníze, které talentovaná herečka za své postavy inkasovala a Míša tak dala na Jiřího rady. „Musela jsem, protože Jirka mi na začátku vztahu řekl, že potřebuje veškeré své příjmy investovat do firmy,“ svěřila Kuklová s tím, že jejich vztah stál na pevných základech a ona se snažila být pro manžela vším. Pomeje však nasekal šílené dluhy a film Andělská tvář, kterému tolik věřil, mu zlomil vaz. Jednoho dne jim vymahači vybrali celý být a herečka se nezmohla na slovo. Tehdy absolutně netušila, proč se tak stalo. „Kvůli šedesáti milionovému dluhu, o němž jsem neměla ponětí, hrozila exekuce rodného domu, kde žili mí rodiče a rodina,“ prozradila webu Blesk.cz, že tato nepříjemná situace Pomejemu rozvázala jazyk a Kuklová s hrůzou zjistila, že dluhy přešly i na ni.  

Mohlo by se vám líbit

Osudová láska Bartošové a Pomejeho: Z prince na bílém koni se stal během rozchodu pomstychtivý muž, Iveta ho na začátku nemohla doslova ani cítit

Na celém vztahu byla pohádková pouze svatba. Princ na bílém koni Jiří Pomeje (†54) sice přicválal říci ‚‚ano” své vyvolené Ivetě Bartošové (†48), ale pochybnosti o tom, že je ten pravý v sobě zpěvačka měla celou dobu. Manželství skončilo po dvou letech a hercovo ego odmítnutí nezvládlo. Pomsta byla více než sladká a zpěvačce velmi ublížila.
svetzeny.cz

Michaela byla na pokraji sil

V manželství herečka strávila dlouhých třináct let a udržovat idylický vztah ji stálo mnoho sil. Jednoho dne ale zjistila, že dopadá na úplné dno a musí rychle odejít. „Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem se zachránit,“ popsala Michaela v pořadu Povídej. „Dokud jsem měla sílu mu pomáhat a táhnout ho, dělala jsem to. Pak jsem si ale uvědomila, že se utopíme oba,“ dodala brunetka, jež je neskutečnou bojovnicí a s dluhy se prala dlouhých deset let. Různé tahanice si nikdo nedokáže představit ani v nejhorším snu. 

Deset let soudních sporů

Strachovala se o budoucnost, o rodinu a v podstatě o celý svůj život. Několikrát soudní spor vyhrála, pak ale přišlo odvolání a kolečko začalo znovu a znovu. Naději na úspěch u soudu Michaele nepřipisoval ani právník, jenž herečku zastupoval. V tu chvíli mě napadlo, že je lepší tady nebýt. Neviděla jsem světlo na konci tunelu,“ svěřila Kuklová, která se ale nevzdala a nakonec má všechny soudní spory úspěšně za sebou. Znovu mohla začít dýchat, žít a nestrachovat se. Bohužel osud si v tu chvíli asi řekl, že Míše ještě naloží…

Herečka se poprala se zákeřnou nemocí

Po prožitém peklu s exmanželem a jeho dluhy zažívala herečka permanentní stres a obavy. To se podepsalo na jejím zdraví. Byla jí diagnostikována rakovina prsu. V roce 2020 podstoupila chemoterapii a nakonec jí byla prsa odstraněna. Po zahojení si nechala si vytvořit nová ňadra pomocí silikonových implantátů. Ani v této chvíli neztrácela naději a optimismus. Před sebou má ještě léčbu, ale pouze v podobě prášků, nikoliv ozařování. 

Vždy usměvavá brunetka je velmi inspirativní dámou. Těžko uvěřit, že křehká žena zvládne ustát takové rány od života a ještě z nich vyjít s neutuchajícím optimismem. Po boku má toho největšího parťáka, díky kterému se těší na každý nový den a nové výzvy. Tím je Míšin dospívající syn Roman, pro kterého je maminka také kamarádkou a mají spolu velmi hezký vztah. 

Michaela neztrácí nic ze svého půvabu
Zdroj článku