Přejít k hlavnímu obsahu

Nemoci podle krevních skupin: Nuly se dožívají nejvyššího věku, béčka mají neklidnou mysl

Info ikona
Znáte vaší krevní skupinu? A víte, že podle ní můžete udělat pro vaše zdraví ještě více?

Známe nazpaměť své telefonní číslo, adresu, ale pokud se nás někdo zeptá, jakou máme krevní skupinu, většinou tápeme. Ta však bývá jedním z klíčových faktorů, kdy můžeme identifikovat predispozice k určitým nemocem, ale také si podle ní určit skladbu vhodných potravin.

James L D´Adamo, který stojí za publikací, jež se zabývala analýzou čtyř krevních skupin a prevencí nemocí, rozluštil vlastnosti, které jsou pro jednotlivé skupiny typické. Navedl tak i jeho čtenáře k tomu, aby pochopili své potřeby a upravili dle toho i skladbu jídelníčku, který do té doby značně, i mnohdy negativně ovlivňoval jejich zdraví.

Krevní skupina 0

Ze všech krevních skupin jsou nuly těmi nejsilnějšími jedinci a dožívají se nejvyššího věku. Obvykle mají jedinci s touto skupinou sportovně stavěná těla a pohyb je také alfou a omegou jejich životosprávy. Nejlépe se totiž stimuluje jejich krevní oběh. Pokud nemají delší dobu pohyb, propadají tak letargii než jedinci ostatních krevních skupin. Nuly potřebují zejména pravidelnou dávku živočišných bílkovin. Pokud se přece jen objeví vegetariánské experimenty, budou osobě s touto krevní skupinou chybět sacharidy a bude se jimi snažit dojídat. Tímto si tak vypěstují hypoglykémii, tedy nízkou hladinu cukru v krvi. Pokud je hypoglykémie neléčená, může se rozvinout v další, závažnější nemoci, jako je diabetes, nebo rakovina. Aby nuly dosáhly optimálního stavu, měly by do svého jídelního režimu zahrnout jehněčí, krůtí nebo rybí maso. Měly by však omezit příjem mléčných výrobků, které organismus spíše zahleňují. To vede k chronickým onemocněním oběhové a dýchací soustavy. Nezapomínejme také na pravidelný pohyb, který tito jedinci vyžadují. Pakliže přijímají bílkoviny, ale nesportují, bude celý příjem bílkovin kontraproduktivní. Bílkoviny tedy nebudou prospěšnými, ale toxickými látkami. Osoby s nulovou krevní skupinou budou tedy bojovat s rychlým váhovým přírůstkem, břišním tukem a vzrůstající únavou, dokud znovu nezačnou cvičit. 

Faktory, které podle vědců způsobují, že stárnete rychleji: Napomáhají některé zlozvyky nebo potraviny

svetzeny.cz

Krevní skupina A

Osobám s krevní skupinou A jsou doporučovány diametrálně odlišné stravovací tipy než u osob s nulou. Dieta u “áček” je totiž založena na vegetariánství. Jsou méně aktivní než nuly a tudíž nepotřebují takové množství živočišných bílkovin. Pokud máte krevní skupinu A, měli byste se vyhnout mléčným výrobkům, protože ty vám pak způsobují alergie, záněty dutin a rýmu, kterými trpíte častěji než jedinci s ostatními krevními skupinami. Pakliže máte krevní skupinu A, patrně máte velmi stimulovanou mysl a musíte neustále vyhledávat podněty zvenčí. Mentálně, emocionálně a fyzicky jste neustále v pohybu, za což může spíše neklidná mysl. Tato nevyzpytatelná energie vytváří jakési vnitřní napětí, chaos a netrpělivost. Občas se zdá, že zvládají více nesourodých úkolů, tzv. multitasking. Totéž mnohdy vyžadují i od ostatních, což jim vytváří i mezilidské problémy. Nejsou totiž spokojeni ani se sebou, ani s okolím. Pokud nezvolí správnou cestu ve své životosprávě, může je rychlé tempo dohnat v podobě onemocnění slinivky, nadledvinek nebo srdce. Jejich zásoby totiž nejsou nekonečné a neúměrné tempo způsobí i předčasné stárnutí. Pokud jde o sport, měli by “áčkaři” vyhledávat spíše takové aktivity, které je uklidní a nebudou rozptylovat aktivní mysl. Kupříkladu jóga nebo tai chi jim pomohou tělo protáhnout a zároveň uvolnit nakumulovaný stres. 

Krevní skupina B 

Žádná krevní skupina nevystihuje pořekadlo “všeho s mírou” lépe než skupina B. Aby se “béčka” dostala do rovnováhy, musí čerpat jak ze živočišné stravy, tak i z vegetariánské stravy. Pokud nejsou osoby s krevní skupinou B v rovnováze, patrně jejich tělo reaguje jako tělo osob s nulovou krevní skupinou, kdy jejich tělo v důsledku nedostatku bílkovin zeslábne. Na druhé straně přemíra bílkovinné stravy může působit zvýšením hlenu v těle a tím i vyšší riziko chronických onemocnění. Nejen áčkoví jedinci, ale i osoby s krevní skupinou B nemohou celozrnné produkty ve zvýšeném množství. Vhodné je tedy konzumovat náhražky pšenice jako špalda, quinoa, amarant a těstoviny z rýže. Pohybové aktivity považují za důležité o něco méně než osoby s nulou, avšak i půlhodinové protažení je pro béčkové osoby důležité. Vyhovuje jim rychlá chůze, jogging, plavání nebo hatha jóga

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat konzumovat některé potraviny. Vybrali jsme ty nejhorší, jen sladkosti to nejsou

svetzeny.cz

Krevní skupina AB 

Krevní skupina AB je považována za nejvzácnější skupinu, která se objevuje jen u asi dvou procent celkové populace a vykazuje znaky skupiny A i B. Pokud je skupina AB v dobrém zdravotním stavu, její imunitní systém produkuje velké množství protilátek proti infekcím. Proto jsou osoby s touto krevní skupinou méně náchylní k alergiím a autoimunitním onemocněním. Lidem s krevní skupinou AB vyhovují vegetariánské pokrmy, ale s malým množstvím živočišných bílkovin. Osoby s krevní skupinou AB nedokážou trávit mléčné výrobky a může se objevit tendence k alergiím, respiračním chorobám, proto by měly omezit příjem těchto potravin. Stejně tak jako béčka ale nezvládají trávit pšeničné výrobky, proto by měly volit spíše pokrmy bez pšenice. Nejlepšími pohybovými aktivitami je pro ně jóga, která jim pomůže vytvořit klid a mír, který potřebují pro vyvážení obou složek krevních skupin. 

Zkoušeli jste se stravovat podle vaší krevní skupiny? 

Zdroj článku