Přejít k hlavnímu obsahu

Přírodní afrodiziaka, která ve vás probudí vášeň. Některá byste si nedokázali vzít do pusy, jiná si naopak přidejte s radostí do jídelníčku

Výraz afrodiziakum vzbuzuje v mnohých z nás zvědavost. Původ slova je zcela evidentní; souvisí s řeckou bohyní plodnosti, lásky a sexuality Afroditou, jednou z nejvýznamnějších postav antické mytologie (v římském bájesloví ztotožňovanou s překrásnou a smyslnou Venuší). Afrodiziaka, tedy látky podněcující libido, zlepšující potenci a umocňující hloubku prožitku, hledali a používali lidé od nepaměti. Znáte všechny varianry tohoto zázračného pomocníka?

Afrodiziaka využíval už člověk neandrtálský

Jedny z nejstarších zmínek o nich jsou součástí starověkých sumerských, egyptských a čínských textů, jisté stopy po jejich využívání lze ovšem najít už v dobách člověka neandrtálského (v hrobech z té doby byly nalezeny zbytky bylin ceněných právě pro své povzbuzující účinky).

Afrodiziaka lze najít v mnoha variantách a formách živočišného i rostlinného původu. Patří sem nejrůznější byliny, řada nápojů, některé druhy koření, určité potraviny a sladkosti, nebo třeba vůně. Zdaleka ne vždy jde však o prostředky legální a jejich účinek na lidský organismus je přinejmenším sporný. Mezi ty běžně dostupné, se kterými máte možná i vy sami zkušenosti, například patří:

  • celer

Docela obyčejný, skoro nudný celer patří k výjimečným potravinám. Stimuluje činnost nadledvinek, párového orgánu, který má úzkou souvislost s intenzitou sexuálního prožitku; mimoto je celer bohatý na hořčík, prvek zvyšující potenci. Nejúčinnější je zelenina v syrové formě, přidaná třeba do salátu.

  • chilli papričky

Unikátnost chilli papriček tkví mimo jiné v tom, že obsahují látku zvanou kapsaicin. Po konzumaci se pak tělo díky ní hezky prokrví a pohlavní orgány nejsou výjimkou. Zvýší se tak jejich citlivost, což umožní výraznější stimulaci a samozřejmě kvalitnější sexuální prožitek.

Tip: Pokud nakombinujete chilli s kvalitní hořkou čokoládou, která je také považována za chutné afrodiziakum, zvýšíte svou šanci na výjimečný erotický zážitek.

  • hořká čokoláda

Kvalitní čokoláda patří mezi známá, a bezesporu i nejchutnější afrodiziaka. Má nezaměnitelnou chuť i vůni, které u mnohých z nás vzbuzují nejen potřebu mlsat, ale také se milovat. Čokoláda stimuluje produkci endorfinu, hormonu štěstí, a díky kofeinu a theobrominu, který obsahuje, má prokazatelně stimulující účinky. Řeč je ovšem výhradně o kvalitním produktu s obsahem kakaa minimálně 70 %.  

Mohlo by se vám líbit

Soutěžte se Světem ženy o hodnotné ceny

Soutěžte s časopisem Svět ženy o hodnotné ceny! Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a my 6. března vylosujeme hned několik šťastlivců. Držíme palce!
svetzeny.cz
  • datle

Datle patří mezi nutričně velmi bohaté a výrazně sladké plody. Patří k historickým afrodiziakům, která hojně využívali naši dávní předci. Plody jsou mimo jiné zdrojem estradiolu a flavonoidu, látek pozitivně ovlivňujících kvalitu a počet spermií.

  • maca peruánská

Rostlina patří k přírodním afrodiziakům známým po staletí. Její kořen využívaly už prastaré národy k podpoře sexuální výkonnosti a také řada současných studií prokázala její pozitivní účinky (nejenom) na mužskou potenci.

  • pepř, skořice, vanilka, muškátový oříšek, ženšen i zázvor

Mezi afrodiziaka se řadí i některá koření. Řada z nich patří k běžnému vybavení domácnosti, jsou dobře dostupná, zdravá i chutná, přímo vyzývající k experimentům.

Mohlo by se vám líbit

Byli jste v minulém životě ženou nebo mužem? Vaše touhy a záliby vám mohou napovědět

Pokud věříte na minulé životy, pak také věříte v to, že vaše duše přetrvává dlouho poté, co vaše fyzická těla zemřou. Život, který nyní žijete, je jen jedním z mnoha dobrodružství, která v průběhu existence lidstva zažíváte. Vaše duše je krásná a posvátná věc, která je v samém počátku čistá a není definována žádným pohlavím. Přesto však může vstupovat do ženských i mužských těl. Jak poznáte, kým jste mohli v minulém životě být?
svetzeny.cz

Mezi nejbizarnější afrodiziaka patří například paviání moč

Jak bylo řečeno v úvodu, afrodiziaka byla vždy nedílnou součástí lidských životů. Ne všechna ale byla (a jsou) tak lákavá, jako třeba čokoláda. Mezi ta, která byste s největší pravděpodobností ochutnat nechtěli, patří například koňská mana, lepkavá zeleno-hnědá hmota, která je přirozenou součástí dělohy klisny.

Dalším podobně nechutným afrodiziakem je paviání moč, která se dodnes tímto způsobem využívá v Zimbabwe; podává se spolu s pivem. K tradičním historickým afrodiziakům patřil i na prášek rozemletý roh nosorožce, případně jedovatá mandragora, středomořská bylina s psychoaktivními účinky, jejíž kořen připomíná ztopořený penis.

Do stejné skupiny se řadí i jasně zelený brouk puchýřník lékařský (známý jako španělská muška); výtažky z něj se přidávaly do nápojů pro vyvolání kvalitnější erekce. Šlo však o velký hazard, protože látka, která afrodiziakální účinky způsobuje (kantharidin) je zároveň prudce jedovatá. Od vzrušujícího zážitku tak vždy byl jen malý krůček k předávkování a následné smrti.

Zdroj článku