Přejít k hlavnímu obsahu

Klidný spánek dětí: Co pomáhá?

Děti jsou nesmírně vnímavé a jakákoliv změna může mít neblahý vliv na jejich dětskou psychiku, což může vyvolat problémy s usínáním. Před spaním děti rády řeší zážitky z celého dne, povídají, co prožily. Jsou však i situace, kdy prožitky jsou tak intenzivní, že spaní ne a ne přijít. Někdy to ale nejsou jen prožitky, které jim brání v usnutí.

Kolik spánku děti potřebují?

Spánek je nutný pro každodenní regeneraci mozku, aby mohl správně řídit náš organizmus. Jeho nezbytnost a důležitost se projevuje až při jeho nedostatku. Je důležitý pro načerpání energie pro mozek a pro vytváření imunity. Potřeba spánku dětí se mění, dítě od 3 do 5 let by mělo spát 11-12 hodin denně, od 9 do 14 let průměrně 10 hodin denně. Potřeba spánku se zvyšuje při větší fyzické zátěži a samozřejmě v době nemoci.

Podle studií se však u 30 % dětí vyskytují poruchy spánku. U dětí předškolního věku je spánek relativně stabilní a nespavost nebývá častá, děti spíše trápí potíže s usínáním a udržením spánku. Nejčastější příčinou je porucha režimu. Problémy s usnutím však můžeme pozorovat i v situacích, kdy se dítě potýká s obavami z určité pro něj nepříjemné situace, která může být pro dítě stresující (obava z návštěvy lékaře, strach ze školky). Dítě dlouho nemůže usnout a vyžaduje přítomnost rodiče. Ospalé děti jsou podrážděné, neklidné a úzkostné. U dětí školního věku zase nastává spíše spánkový deficit, který je způsoben pozdním usínáním.

Poruchy chování i nesoustředěnost

S nedostatkem spánku jsou úzce spojené poruchy chování, hyperaktivita, poruchy nálady, zhoršuje se fungování paměti a soustředění. Častým následkem bývá také hyperaktivita, která dětem pomáhá překonat ospalost. Hyperaktivní děti se hůře soustředí, jsou impulzivní, náladové, podrážděné a často úzkostné. Nedostatek spánku též zhoršuje rozvoj fantazie, paměti, rozhodování a řešení problémů, ovlivňuje řeč a kreativitu, což může mít za důsledek špatné školní výsledky. V neposlední řadě je zde i spánkový deficit rodičů.

Léčba nekomplikovaných poruch spánku u dětí spočívá v první řadě v úpravě režimu dítěte a dodržování spánkové hygieny včetně dostatečné denní aktivity, pitného a stravovacího režimu a v omezení velkých emočních prožitků před spaním. Po uložení na lůžko by si dítě nemělo hrát ani se dívat na televizi. Lze také použít produkty z lékárny určené pro děti, ideálně přírodního původu, které jsou nenávykové a napomohou ke zklidnění dítěte před spaním, případně k řešení vypjatých situací během dne.

První pomoc pro snadnější usínání

Prémiová značka Barny's přichází na trh s novinkou - doplňkem stravy Dětský hypnoX® pro lepší soustředění a snadnější usínání. Dětský hypnoX® obsahuje unikátní, patentem chráněnou ingredienci Lactium® v kombinaci s vitaminem B6. Účinná látka Lactium® je hydrolyzát mléčného proteinu. Vzniká štěpením mléčných proteinů, které jsou přirozeným zdrojem bioaktivních dekapeptidů. V kombinaci s vitaminem B6 mají blahodárné uklidňující vlastnosti a pomáhají organizmu zvládat stresové situace a změny denního režimu. Lactium® obsahuje pouze stopová množství laktosy, z tohoto hlediska je hypoalergenní. Je to látka nenávyková, vhodná k dlouhodobému užívání a její účinek prověřilo několik klinických studií. Vitamin B6 přispívá k normální psychické činnosti a tím posiluje zklidňující účinek ingredience Lactium®. Dětský HypnoX® lze pravidelně používat ke zklidnění dítěte před spaním, případně krátkodobě před očekávanou stresovou situací.

K dostání v lékárnách a na www.barnys.cz

Doplněk stravy

Záruka kvality

Co odlišuje Barny’s od ostatních výrobců? Na 100% si stojí za kvalitou všech doplňků stravy. Jsou natolik přesvědčeni o kvalitě výrobků Barny’s, že když nebudete s jejich výrobky spokojeni, vrátí vám zpět peníze.

SOUTĚŽ

Pro 5 z vás máme balení Dětský HypnoX® 120 ml. Stačí vyplnit soutěžní formulář níže. Soutěž trvá od 11. 11. do 18. 11. 2019