Přejít k hlavnímu obsahu

Dlouhodobý hluk může způsobit nespavost i vysoký tlak

Všudypřítomný hluk je jednou z největších bolestí moderního života ve městech. Nekonečný automobilový provoz, davy lidí a spousta dalších hluků jsou vysokou daní, kterou platíme za výhody městského života a pohodlí. Přitom třeba hluk z dopravy má na psychiku člověka významný dopad, způsobuje pocit únavy, deprese, rozmrzelost, agresivitu či zhoršení paměti.

Vliv hluku na náš sluch a zdraví

Lidé, kteří se vystavují dlouhodobě hluku, by měli být na pozoru. Může to totiž způsobit vysoký krevní tlak, poškození srdce nebo nespavost. Dlouhodobé působení hluku nad 130 decibelů, pro představu tento zvuk vydává třeba motor letadla při startu, může způsobit trvalé poškození sluchu. Nemusíme ale chodit do extrémů. Už při intenzitě hluku 70 decibelů, což je zhruba síla, kterou hlučí hlavní silnice, dochází ke stejnému poškození, pokud se hluku člověk vystavujete dlouhodobě.

Pomohou i sluchátka

Vyvarovat se hlučným místům je asi nejsnadnější, ne vždy je to ale možné. Pokud se člověk dlouhodobě pohybuje v hlučném prostředí, měl by uším občas dopřát ticho nebo ještě lépe třeba lehké šumění lesa, které podle odborníků na uši působí jako balzám. Pokud si takový komfort nemůžete dovolit, dopřejte si pro pohyb ve městě i jinde alespoň kvalitní sluchátka. Společnost Huawei analyzovala data a signály hluku v mnoha scénářích, které následně klasifikovala a charakterizovala. Na základě sesbíraných dat pak Huawei optimalizoval parametry a algoritmy svých zařízení tak, aby uživatelé mohli využívat optimální výkon potlačující šum v každodenním životě, ať už se nacházejí v letadle, metru, kanceláři nebo kavárně.

Křišťálově čistá hudba

Huawei FreeBuds 3 jsou první TWS (True Wireless Stereo) otevřená sluchátka, která podporují nejen redukci šumu při hovoru, ale zároveň i přesné aktivní potlačení hluku v reálném čase. Dvojitým ťuknutím na levé sluchátko zapnete nebo vypnete funkci ANC (Active Noise-Cancelling) a budete si moci vychutnat křišťálově čistou hudbu kdekoliv, ať už jste v přeplněném metru nebo v hlučné restauraci. Aby společnost Huawei zajistila co nejlepší zážitek z poslechu, vyvinula čip Kirin A1. Díky němu dokáží nejnovější bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3 efektivně snižovat šum okolí a umožňuje uživatelům vychutnat si jasný zvukový zážitek, a to i v hlučném prostředí.

Ať už jste den co den vystavení hluku sbíječek, autoalarmů, křičících dětí v hlučném davu nebo nepříjemným zvukům z dopravy, je důležité svůj sluch chránit a občas mu dopřát odpočinek. Sluch máme totiž jen jeden a pokud dojde k jeho poškození, regenerace je velmi obtížná a často bohužel i nemožná.