Přejít k hlavnímu obsahu

Tajná láska dívky z lepší společnosti a mladého kněze: Zakázaný vztah skončil velkou tragédií

Info ikona
Kněz zhřešil

Lásce se poručit nedá a to byl i příběh Camily O’Gormanové a Ladislaoa Gutiérreze. Krásná dívka z vážené rodiny zahořela láskou k mladému knězi. V 19. století byl takovýto milenecký vztah nepřípustný, ale mládí si nedalo poručit. Společně uprchli, začali nový život, ale nakonec byli dopadeni. Jejich tajná láska skončila tragicky a byla výstrahou pro všechny, kteří by snad také toužili po něčem zakázaném.

Camila se narodila do argentinské aristokratické rodiny a od mládí byla vychovávána tak, aby byla co nejlepší manželkou. Dostalo se jí vzdělání, uměla hrát na klavír, tančila, četla a její rodina si zakládala na dobrých mravech. Zkrátka dokonalá mladá žena připravena na zástupy movitých nápadníků z těch nejlepších rodin. 

Za seznámení milenců mohl dívky bratr

Osud měl pro ni připraven ale zcela někoho jiného. Celá rodina Camily byla silně věřící a na jejich farnost nastoupil nový kněz, jenž dostal skvělé reference. Mladý Ladislao byl podle všech pro práci božího služebníka předurčen. Plachý, empatický mladík, jehož jedinou láskou byl Bůh. Alespoň do chvíle, než se seznámil s dívkou, která mu obrátila život naruby. Paradoxem je, že za seznámení Gutiérreze a Camily mohl její bratr, jenž nového kněze pozval k sobě domů. 

Zakázané lásce nemohli odolat

Kdy přesně došlo ke sblížení obou milenců není známo. Camila i Ladislao si velmi dobře uvědomovali, že dělají něco zakázaného, nepřípustného, ale nemohli si pomoc. Jejich láska byla neuvěřitelně silná a nedokázali si představit, být jeden bez druhého. Rozhodli se proto utéct z Buenos Aires. ‚‚Říkají, že Camila má málo z O'Gormanů, vidím ji docela podobnou mně. Zdá se, že ženy mé země od útlého věku vřou jako všechny sopky, které jim duní pod nohama,” prozradila Camily babička, že ač byla dívka velmi dobře vychovaná, měla horkou hlavu a nenechala si do ničeho mluvit. Cílem milenců bylo městečko Goya, kde si mysleli, že je nikdo nenajde.

Milenci začali žít nový život

Po deseti dnech od jejich zmizení už bylo všem jasné, že mladí lidé utekli spolu a rozjelo se velké pátrání. Zatím bezúspěšné. Mezitím si Camila s Ladislaovem v městečku změnili jména, předstírali, že jsou manželé a začali zcela nový život. Pronajali si malý domek a založili první školu ve městě. Slavili velký úspěch a brzy si mohli pořídit větší dům. V městečku byli velmi oblíbení a na život před útěkem už dávno zapomněli. Bohužel byli jediní. Jednoho dne se konala oslava místního soudce, kam byl pozvaný také kněz, jenž poznal, že se jedná o hledané uprchlíky.

Vyobrazení milenců po dopadení

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Camila byla těhotná

Okamžitě vše nahlásil na patřičné úřady a milenci byli ihned v řetězech deportováni zpět do Buenos Aires. Cesta byla dlouhá a na jedné z nucených zastávek se udělalo Camile špatně. Byla ošetřena lékařem a zjistilo se, že je těhotná. Ale ani pokročilý stav nezabránil jejich strážcům, aby z nastávající maminky sundali okovy. Trest, který je po návratu do Camily rodného města byl velice krutý. Oba měli být popraveni!

Smrt zastřelením

Když se to Ladislao dozvěděl, poslal své milé zprávu. ‚‚Moje Camilo, právě jsem zjistil, že zemřeš se mnou. Protože jsme nebyli schopni žít jednotně na zemi, budeme sjednoceni v nebi před Bohem. Objímá tě, tvůj Gutiérrez," stálo v listě, který si Camila přečetla. Pod srdcem nosila jejich společného syna, ale ani to popravčí porotu neobměkčilo. Milenci byli popraveni zastřelením a jejich tragický příběh je navždy zapsán v argentinské historii. 

Zdroj článku