Přejít k hlavnímu obsahu

Šedesátkou život rozhodně nekončí: Česká femme fatale Vilma Cibulková se cítí lépe než kdy předtím

Mnozí z nás žijí v mylné představě, že život pomyslně “končí”, jakmile překročíme věkovou hranici 60 let. Opak je ale pravdou! Zářným příkladem je česká femme fatale Vilma Cibulková, která v pořadu Na Kafeečko webu Lifee.cz prozradila, že se právě v tomto věku cítí lépe než kdy předtím.

Vilma Cibulková bezpochyby patří mezi nejznámější české herečky. Pro její půvab se jí ve společnosti přezdívá česká femme fatale, ačkoliv v pořadu Na Kafeečko webu Lifee.cz prozradila, že navzdory pozitivnímu významu, který tato přezdívka má, ji nemá úplně v lásce. S čím dalším o sobě se jedna z nejkrásnějších a nejosobitějších českých hereček svěřila?

 

Mohlo by se vám líbit

Módní poradkyně Evy Pavlové odhaluje, jaké je oblékat první dámu a jak se změnil její styl

Od chvíle, kdy Petr Pavel kandidoval a následně vyhrál prezidentské volby, se on i jeho žena Eva dostali pod drobnohled médií. Veřejnost hodnotí nejen jejich vystupování, ale také outfity, ve kterých se objevují. Pozvání do pořadu Na Kafeečko webu Lifee.cz přijala módní poradkyně první dámy Lenka Bernardes da Silva, která se rozpovídala o tom, jaká její práce je a jak se styl Evy Pavlové změnil.
svetzeny.cz

Česká femme fatale Vilma Cibulková

Významná česká herečka se narodila 26. března 1963 v Ostrově nad Ohří. Ve své kariéře si vyzkoušela nespočet výrazných rolí v divadle, filmu i televizi, díky kterým si získala uznání jak mezi diváky, tak i odbornou kritikou.

Cibulková vystudovala pražskou DAMU, kde získala solidní herecké základy, které jí otevřely dveře do světa profesionálního divadla. Studovala zde v ročníku nabitém naprostými hereckými legendami - jejími spolužáky byli například Karel Roden, Eva Holubová, Ivana Chýlková nebo Jitka Asterová. Po absolvování DAMU působila v několika pražských divadlech, kde ztvárnila řadu klíčových rolí, které prokázaly její všestrannost a hloubku jejího hereckého talentu. Kromě divadelní práce se ale Cibulková proslavila i na filmovém plátně. Mezi její významné filmové role patří například role ve filmech Pějme píseň dohola (1990), Černí baroni (1992), Pramen života (2000) nebo Pupendo (2003), kde se k překvapení všech objevila úplně nahá.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček Heleny Vondráčkové je klíčem k její neskutečné postavě: Miluje velké snídaně, mezinárodní kuchyni a večer je raději o hladu

Ač by se u dam neměl jejich věk prozrazovat, Helena Vobdráčková se rozhodně nemá za co stydět. Tento měsíc oslaví 77. narozeniny, na které nevypadá a jistě se ani necítí. Září vitalitou a optimismem, který by jí mohly závidět i mnohem mladší kolegyně. Vděčí za svůj elán a nehasnoucí jiskru i svému jídelníčku? Co ji udržuje fit, jak ráda hřeší a kterými dietami se jí podařilo udržet si i v pokročilém věku záviděníhodnou postavu?
svetzeny.cz

Po šedesátce život rozhodně nekončí

Ačkoliv Vilma Cibulková celý život byla (a stále je) velmi krásná, půvabná a plná elánu, přiznává, že si život po překročení šedesátky užívá plnými doušky. „Jsem tak šťastná, že jsem překročila tu šedesátku! Konečně! Už nemusím nikde poslouchat „femme fatale“ a všechny ty přívlastky, ta hodnocení proporcí…,” prozradila v rozhovoru.

 

Jak se z dívky z malé vesničky stala herecká diva?

V rozhovoru se také mimo jiné rozpovídala o své cestě k divadlu. Jaká byla její první role? „Hrála jsem ve druhé třídě. Moje první role byla čert, který se nechtěl umýt, tak ho hodili do vany. V té vaně jsem se rychle převlékla z černých tepláčků do bílých punčocháčů a do trička. Druhá moje role byla ve třetí třídě lakomý sedlák. Hrála jsem lakomého sedláka, který když mají přijít sousedi, schovává jitrnice pod postel a husičku do trouby,” prozradila.

Vzhledem k jejím hereckým výkonům pravděpodobně všechny překvapí, že Vilmina příprava na DAMU byla v podstatě nulová. „Měla jsem tu velkou drzost a vlezla jsem před komisi na DAMU jako nepopsaný list,” práskla na sebe. Komisi ale i přes nulové zkušenosti zaujala. „Já jsem se všemu smála, byla jsem velmi pozitivní, protože jsem vlastně vůbec nevěděla, do čeho lezu. Byla jsem velmi bezprostřední človíček. Pro pánskou část komise jsem byla na svůj věk velmi vyvinutá. Během let jsem to potom musela shazovat. Co bych za to dneska dala, jak krásně jsem byla vyvinutá,” dodala.

Ostatně herecké umění Vilmy Cibulkové máme možnost sledovat hojně i dnes. Patří k našim nejoblíbenějším a také nejkrásnějším herečkám. Ostatně podobně, jako jemná a všemi milovaná Libuška Šafránková. Přečtěte si o její osudové lásce s Josefem Abrhámem, kterého si sama vybrala.

 

Vilma Cibulková před lety a dnes
Zdroj článku