Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější ženy z eduardovského období, které pro zkrášlení používaly i vysoce jedovatý rulík zlomocný. Byly by symbolem krásy i dnes?

Eduardovské období je historickou etapou Spojeného království za vlády Eduarda VII. Trvalo od roku 1901 až 1910 a přineslo s sebou mnoho vynálezů, které používáme dodnes. Zároveň to však bylo období, kdy ženy používaly jedovatý rulík k rozšíření zornic očí nebo jedovatý olovnatý krém pro bledší pokožku. Podívejte se na některé z žen, které byly symbolem krásy v tomto období.

Lily Elsie (1886-1962)

Lily Elsie byla populární britská herečka a zpěvačka, kterou proslavila hlavní role v operetě Veselá vdova od Franze Lehára. Se svou kariérou začala již jako dítě a již v 90. letech 19. století si Elsie vybudovala skvělou pověst díky několika úspěšným komediím, než dosáhla svého vrcholu díky Veselé vdově roku 1907. Poté si zahrála v několika dalších úspěšných operetách a muzikálech. Elsie byla obdivována pro svou krásu a kouzlo na jevišti a stala se jednou z nejvíce fotografovaných žen eduardovského období.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Gladys Cooper (1888-1971)

Gladys Constance Cooper byla anglická herečka, jejíž kariéra trvala přes sedm dekád na jevišti, ve filmech i v televizi. Na jevišti začala již jako teenager v hudební komedii či pantomimě a před začátkem první světové války se objevila i v dramatických rolích a němých filmech. Později se stala manažerkou divadla The Playhouse Theatre, kde ztvárnila několik rolí a sklízela za svoje výkony chválu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Není produkt jako produkt aneb jaké složky v kosmetice hledat? Naučte se to a vaše pleť vám poděkuje

Pokud se v kosmetických produktech zaměříte na určité složení, budete překvapeni, jaké zázraky to s vaší pletí může udělat. Přinášíme vám seznam těch nejdůležitějších složek, které byste si měli ohlídat ve svých produktech.
svetzeny.cz

Marie Doro (1882-1956)

Marie Doro byla americká divadelní a filmová herečka rané éry němého filmu. Jako sboristky si ji poprvé všimnul impresário Charles Frohman, který ji poté vzal na Brodway. Přestože byla většinou obsazována do rolí jednodušších žen, ve skutečnosti byla pozoruhodně inteligentní, kultivovaná a vtipná.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Maude Fealy (1883-1971)

Maude Fealy byla americká herečka, která se objevovala v divadle i v němých filmech. Již ve věku tří let vystupovala po boku matky Margaret Fealy na jevišti a na Brodwayi debutovala v Quo Vadis v roce 1900, opět po boku své matky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Aida Overton Walker (1880-1914)

Aida Overton Walker, zvaná také „Královna cakewalku“, byla afroamerická herečka, zpěvačka a tanečnice. Vystupovala se svým manželem Georgem Walkerem a jeho partnerem Bertem Williamsem a také se objevila v několika dalších vystupujících skupinách. Byla také sólovou tanečnicí a choreografkou estrád.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak zpomalit stárnutí? Péči o pleť přizpůsobte věku: Jak se liší ve 20, 30, 40 nebo 50+? Důležité je vědět, co vaší pokožce schází

Pečujete o sebe, jak nejlépe umíte, přesto máte občas špatné dny, během nichž si říkáte, že máte stále co zlepšovat? Zkuste začít s péčí o pleť. Tu byste podle vizážistů totiž měla přizpůsobit kondici pleti i jejímu věku. Jak se liší péče o pleť ve dvaceti, třiceti nebo v padesáti? Poradíme vám, na co se zaměřit.
svetzeny.cz

Evelyn Nesbit (1884-1967)

Evelyn Nesbit byla populární americkou sboristkou a také modelkou pro umělce. Na počátku 20. století byla její postava a tvář úplně všude, objevovala se v hromadně tištěných novinách a časopisech, na upomínkových předmětech či kalendářích, což z ní učinilo kulturní celebritu. Její kariéra začala v raném mládí ve Philadephii a poté pokračovala v New Yorku, kde pózovala pro respektované umělce tehdejší doby, jako byli Charles Dana Gibson, Frederic S. Churche nebo James Caroll Beckwith.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ethel Clayton (1882-1966)

Ethel Clayton byla americká herečka v éře němého filmu. Debutovala na obrazovce roku 1909 v krátkém filmu se jménem Justified. Své rané filmové výstupy spojila s narůstající jevištní kariérou. Na jevišti se objevovala hlavně v muzikálech nebo hudebních recenzích, jako například The Ziegfeld Follies z roku 1911. Tato hudební vystoupení odhalila její pěvecký talent, který však zůstal díky němému filmu nevyužitý.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kosmetické triky nádherných hvězd Zlatého věku Hollywoodu jako jsou Marilyn Monroe, Ginger Rogers a další, které můžete hravě vyzkoušet

Pro moderní ženy není péče o vzhled tak obtížná, jelikož jsou regály v obchodech zavaleny kosmetickými výrobky. Kosmetické výrobky či estetická chirurgie vám navíc mohou pomoci nejen dosáhnout mladšího vzhledu, ale také napravit většinu nedokonalostí vašeho vzhledu. Nicméně hvězdy z tzv. Zlatého věku Hollywoodu rozhodně neměly tehdy takové možnosti, používaly tedy různé triky, od normálních až po šílenější, aby zůstaly na vrcholu.
svetzeny.cz