Přejít k hlavnímu obsahu

Letošní Stardance XIII. zná své soutěžní dvojice: Fešák Filip Blažek vyfasoval nejkrásnější tanečnici, ladit to bude také nestárnoucí Janě Paulové

Taneční show StarDance se těší velké oblibě a všichni netrpělivě očekávali, jak budou vypadat taneční páry nadcházejícího ročníku. Česká televize se opět trefila do černého a dvojice si po prvním setkání rychle padly do oka. S výběrem produkce musí být spokojený herec Filip Blažek, protože půl roku života stráví objímáním krásné Adriany Maškové. Velký fešák roztočí na parketu také oblíbenou herečku Janu Paulovou. Jak vypadají ostatní taneční páry a jak jim to spolu ladí na první pohled, se můžete podívat v naší galerii.

Před sebou mají známé osobnosti a profesionální tanečníci velkou dřinu, aby natrénovali co nejvíce kroků, než se v říjnu předvedou na televizních obrazovkách. Pro všechny je velmi důležité, aby si sedli nejen v tanečních kreacích, ale především lidsky. Nelze trávit tolik času s někým, kdo vám není sympatický a ještě se k němu vinout tělo na tělo. Rozlosování letošní řady již třináctého ročníku vypadá následovně. 

Filip Blažek a Adriana Mašková

Idol mnoha žen vyhrál Adrianě jackpot. Tanečnice je nejen krásná jako obrázek, ale ještě dokáže na parketu ze svých partnerů dostat to nejlepší. První setkání bylo pro oba trochu rozpačité. "Měla jsem velkou radost, že to je pro tento ročník soutěže právě Filip, takže jsem ani moc nevnímala, co říkám,” svěřila Adriana s úsměvem. "Kolem seznámení tanečních párů je takový nepřehlédnutelný opar očekávání, všichni jsou natěšení, takže jsem pořádně ani nevnímal, co přesně jsme si v ten okamžik pověděli,” potvrdil Blažek slova své tanečnice, která se v roce 2021 stala společně s Janem Cinou vítězkou celé show. 

Marta Dancingerová a Martin Prágr

Z její tváře snad nikdy nemizí úsměv a televizní diváci se velice těší na Martin výkon v soutěži. Hvězdě seriálu Kukačky či Zlatá labuť byl přisouzen Martin, jenž má pro strach uděláno. Nedávno se vrátil z drsné reality show Survivor a s přehledem tak bude s herečkou bojovat o přežití až do posledních kol. Od první chvíle bylo jasné, že tito dva si budou hodně rozumět. "Víc než slova byl u našeho seznámení hlavně smích a velké objetí. A určitě jsme si pak s Martou řekli, že si třináctou StarDance spolu užijeme,” prozradil sympatický tanečník s tím, že má ze své taneční partnerky opravdu radost.

Mohlo by se vám líbit

Hvězdná Sarah Haváčová: Herečka se vydala na náročnou pouť za sebepoznáním, zhlédla se v Bohu, po smrti nechá své tělo pitvat mediky

Exceluje v divadle, v seriálech, či hraje pro vězně. Přesto, že je Sarah Haváčová (33) na prknech, jež znamenají svět jako doma, do povědomí širší veřejnosti se dostala až díky rolím na televizní obrazovce. Energie má herečka na rozdávání a nemá problém si sáhnout až na dno, pokud je to ku prospěchu. Cesta za sebepoznáním ji stála hodně sil a už má také naplánováno, co se stane s jejím tělem, až zemře.
svetzeny.cz

Jana Paulová a Robin Ondráček

Taneční vlohy předvede na parketu také Jana Paulová, kterou pořádně dokola protočí sympaťák Robin. Herečka je sice nejstarší účastnicí letošní řady, ale pouze věkem. Energie a vitality má Jana na rozdávání, stejně tak je nakažlivý i její smích, kterým bude oblažovat především svého nového ‚‚půlročního” partnera. "Byla jsem v takovém překvapení, s kým budu trávit půl roku života, že vlastně vše, co jsme si řekli, jsem hned zapomněla. Zůstaly jen pocity z toho seznámení a už jsem v něm hledala, jak mě bude coby člověk bavit!” řekla Jana, která tak jen potvrdila, že je velmi důležité, jak si dvojice sedne i po lidské stránce. 

Patrik Hartl a Tereza Prucková

Když se ohlásili letošní účastníci z řad osobností, tak Patrik vyvolal úsměv na mnoha tvářích. Úspěšný spisovatel je proslaven svým smíchem, který buď milujete, nebo nenávidíte a tak se jeho výstupy před porotou jistě dostanou mezi ty legendární. Tanečnice Tereza bude mít hodně co dělat, aby ustála Hartlovu osobnost a trochu spisovatele zkrotila. "Patrik mi přinesl čokoládové pralinky a nezapomněl s humorem sobě vlastním říct, že vybral hlavně ty, které má rád on, a že se na ně moc těší,” svěřila tanečnice, jak vypadalo jejich seznámení. 

Legendární smích Patrika Hartla

Oskar Hes a Kateřina Bartuněk Hrstková

Patří k vycházejícím mladým hvězdám našeho filmového nebe a navíc má Oskar tanec v krvi. Jeho tatínkem byl známý choreograf Richard Hes (†50), jenž podlehl rakovině. Sympatickému mladíkovi se tak dávají velké šance stanout "na bedně”, což ale pro něho může být trochu zavazující. Probudit v Oskarovi taneční vlohy se pokusí Kateřina, která je mistryní republiky v showdance a má také titul mistryně světa v tomto tanci. ‚‚Byl jsem hodně nervózní, vlastně ani nevím kvůli čemu. Když jsem pak za Kateřinou vycházel zpoza zástěny, měl jsem před sebou úplnou tmu,” přiznal Hes, jenž je velmi obsazovaným hercem a překvapilo ho, že měl ze seznámení se svou tanečnicí až takovou trému. 

Jiří Ježek a Lenka Nora Návorková

Pořádnou výzvu na tanečním parketu přijal nejúspěšnější cyklista paralympijské historie. Jiří přišel o nohu pod kolenem kvůli autonehodě v pouhých 11 letech. Rozhodně to ale cílevědomého muže nelimitovalo. Stejně jako ve sportu se můžeme těšit na jeho skvělé výkony po boku blondýnky Lenky. "Bál jsem se, aby neřekla: „Ježíš, toho nechci,“ smál se Jiří, jenž má doma šest zlatých olympijských medailí a do bojů o krále tanečního parketu půjde s vervou sobě vlastní. 

Martina Ptáčková a Dominik Vodička

Drsnou ženu s pohlednou tváří vyfasoval dvojnásobný vítěz StarDance. Martina je totiž osminásobnou mistryní světa v bojových sportech. S nadšením tak přijala pozvání do soutěže, aby předvedla také svou jemnou stránku. I když to dle jejích slov nebude úplně jednoduché. "Varovala jsem ho, že jsem prostě kopyto a bude to se mnou mít ve zkušebně i na parketu těžké. On si to nemyslí, ale až mě pozná, uvidí, že jsem měla pravdu,” smála se Ptáčková, ze které je Dominik nadšen a moc se těší, až si vyzkouší, jaké to je trénovat se špičkovou sportovkyní.

Ondřej Ruml a Andrea Třeštiková

Vzhledem k Ondřejově výšce měla produkce trošku ztížené hledání tanečnice, která by ke zpěvákovi pasovala. Naštěstí si vzpomněli na Andreu, která ke svému parťákovi skvěle pasuje. Pamětníci soutěže si ji pamatují, když tančila s hercem Romanem Zachem, který je ještě vyšší než Ondřej. První dojem tak tanečnice udělala skvělý. "Pamatuji si, že jsem koktal něco o tom, že mám radost, že je Andrea zhruba stejně vysoká nebo ne o moc menší než já,” prozradil zpěvák, jenž má díky své branži k tanci blízko. 

Mohlo by se vám líbit

Herci Romanu Zachovi roste doma konkurence: Syn exceluje před kamerou a na své charisma sbalil starší dceru známého českého zpěváka

Jablko v tomto případě rozhodně nepadlo daleko od stromu. Sympaťák Roman Zach (50) předal svému synovi ty nejlepší geny. Talentovaný Prokop (18) studuje konzervatoř a za sebou má role v úspěšných snímcích. Kouzlu charismatického mladíka podlehla i o osm let starší Rozálie Havelková (26).
svetzeny.cz

Chili Ta a Jakub Mazůch

Nejkontroverznější účastnicí letošní řady je rozhodně Chilli. Mnoho diváků s její nominací nesouhlasilo a to díky tomu, že v jednu dobu "skákala” energická dáma snad i z lednice. Chilli má moc ráda pozornost a také reality show. Můžete si ji pamatovat z kulinářské soutěže MasterChef či ze Survivora. Z negativních komentářů si ale hráčka amerického fotbalu nic nedělá. Uvidí se později, jak její nepříliš oblíbená osobnost zamává s diváckými hlasy. Partnerem, jenž ji provede po tanečním parketu, bude naopak oblíbenec především dámského osazenstva, Jakub. Ten minulý rok protáčel Evu Adamczykovu a po prvním díle se stali miláčky diváků. 

Lucie Vondráčková a Lukáš Bartuněk

Desítku soutěžících uzavírá zpívající herečka nebo pro někoho hrající zpěvačka Lucie. Vzhledem k tomu, že se na podiích objevuje prakticky od narození, taneční talent je u ní nepopiratelný. Taneční partner Lukáš tak nebude mít příliš práce, aby Vondráčkovou dostal do tréninkového tempa a naučil ji ty správné kroky. "Byl jsem tak nervózní a paf z toho, že mojí partnerkou je Lucie Vondráčková. Byl jsem v jiném vesmíru,” vysekl Bartuněk nepřímo Lucii poklonu.
 

Taneční dvojice letošního ročníku soutěže StarDance
Zdroj článku