Přejít k hlavnímu obsahu

Piškula, Dvořák, Doležalová: Víte, kdo vyhrál StarDance?

Taneční soutěž se na obrazovky vrátila letos už podesáte. Ale pamatujete si vítěze předchozích řad? Připomeňte si je s námi!

Roman Vojtek a Kristýna Coufalová (1. řada)

První řadu taneční soutěže vyhrál herec a zpěvák Roman Vojtek. Ten své pocity po dotančení sděloval zásadně různojazyčnými příslovími a nakonec si s Kristýnou Coufalovou protančil až k vítězství. „Tréninky určitě tvrdé byly. V posledním měsíci jsme na zkušebnách České televize snad i žili. Nebyly výjimkou devítihodinové zkoušky a moje tělo to patřičně cítilo! Přenosy, pro mě nikdy nebyly stresující. Spíš jsem se vždy těšil na ten adrenalin, velkou výzvu a neuvěřitelnou zábavu. Byl to první ročník. Nikdo nevěděl, jak pořad dopadne, jestli bude mít úspěch, a nikomu vlastně ani nešlo o to zvítězit, ale bavit se,“ uvedl Roman Vojtek.

Aleš Valenta a Iva Langerová (2. řada)

Ve druhé řadě na prvním místě zazářil akrobatický lyžař Aleš Valenta spolu s tanečnicí Ivou Langerovou. „Jako první si vzpomenu na skvělé lidi kolem sebe. Nejen soutěžící, ale i celý štáb byl velmi profesionální a povzbuzující. Vždy jsem se těšil jak na trénink, kdy mě Iva naučí něco nového, tak i na přenos, kde si to budeme moci užít,“ vzpomínal Aleš Valenta na rok 2007, kdy vyhrál. Krásnou tečkou za finálových večerem tehdy byla chvíle, kdy herečka Tatiana Vilhelmová v přímém přenosu oznámila své těhotenství.

Dana Batulková a Jan Onder (3. řada)

Ve finále se rozhodovalo mezi herečkou Zuzanou Norisovou a jejím tanečníkem Janem Klimentem a herečkou Danou Batulkovou a tanečníkem Janem Onderem, která nakonec vyhrála. Zuzana Norisová si nicméně během celé soutěže prošla mnoha zdravotními problémy od nepříjemné chřipky, zablokované krční páteře až zvrtnutému kotníku. Přesto se dostala až do finále. Nejsilnější vzpomínkou na StarDance je pro Danu Batulkovou poslední večer, když StarDance vyhrála. „Šokující nádhera! A pak si vzpomenu, co to stálo. Ty nervy z přímých přenosů, tréninky, kdy jsem propadala beznaději, že se to nikdy nenaučím.“

Pavel Kříž a Alice Stodůlková (4. řada)

Ve čtvrté řadě si prvenství odnesl herec Pavel Kříž, který ve finále předvedl s Alicí Stodůlkovou vítěznou free-stylovou kombinaci hip hopu a disca. „Vybaví se mi neopakovatelná atmosféra sobotních přímých přenosů, které jsem měl velmi rád,“ uvedl herec při otázce, zda mu utkvěly v hlavě spíše tvrdé tréninky, či stresující přenosy.

Kateřina Baďurová a Jan Onder (5. řada)

Pátý ročník byl, co do tanečních schopností soutěžících, jeden z nejsilnějších. Do finále se nakonec dostali dva sportovci, skokanka o tyči Kateřina Baďurová a hokejista Martin Procházka. Oba toho náležitě využili ve finálovém free-stylu. Zatímco Kateřina předváděla skok o tyči, Martin Procházka na kolečkových bruslích přeskočil Zdeňka Chlopčíka. Vítězem se nakonec v páru s Janem Onderem stala Kateřina Baďurová. „Byla to velká dřina, myslím, že jsme trénovali opravdu hodně, ale zároveň to byla veliká zábava a radost. Rozhodně na to období nevzpomínám jako na stresující a atmosféra páté řady StarDance, které jsem měla tu čest se zúčastnit, byla natolik příjemná a veselá, že stresy z přenosů naprosto překonala!“

Anna Polívková a Michal Kurtiš (6. řada)

Soupeření herečky Anny Polívkové a Miss World Taťány Kuchařové bylo v šesté řadě zřejmé. Ve finále porota oběma párům třikrát udělila nejvyšší počet bodů, tedy čtyřicet. Diváci ale nakonec rozhodli o tom, že Anna Polívková je jejich taneční královnou. Možná to bylo i díky jejich originálnímu tangu s rekvizitou, jež bylo v roce 2014 zvoleno do nejlepší desítky choreografií StarDance z celého světa. Herečka si vybavuje hlavně překvapení, že s partnerem postupovali stále dál a dál. „A Michalova věta: „Pravou… Tou druhou.“ Strany se mi totiž pletou. Pohyb vždy patřil k mému životu, tak mě to spíš ohromně bavilo, než že bych to vnímala jako dřinu,“ dodala Anna Polívková. 

Marie Doležalová a Marek Zelinka (7. řada)

„Vybaví se mi ten moment, kdy před přenosem scházíme ze schodů, ten jsem totiž měla strašně ráda. A potom mám taky nejoblíbenější vzpomínky na to, jak s Markem přicházíme na parket v polostínu tančit nový tanec, to byl vždycky úplně neskutečný pocit, že už je to tady. Taky jsem se vždycky strašně těšila, že už tu naši novou choreografii lidé uvidí. Z těch horších momentů si vždycky vzpomenu na 8. kolo, kdy nám najednou přibyly dva tance, a na jeden konkrétní trénink, kdy jsme byli oba opravdu na dně.“

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová (8. řada)

Zdeněk Piškula a Veronika Lálová se stali osmými králi tanečního parketu v roce 2016 a během soutěže předvedli řadu originálních choreografií. Ve finále začali rumbou, následovaly tango a scénický tanec na motivy Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Závěrečný tanec ve volném stylu pojali jako karnevalovou sambu, do které zakomponovali prvky bojového umění capoeira. „Vybaví se mi celých šest měsíců jiného života. Opravdu to pro mě bylo, jako bych žil mimo realitu, a jediné, na co myslel, byla choreografie, nášlapy a držení těla,“ říká herec Zdeněk Piškula.

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková (9. řada)

Elegance a noblesa zářila z herce Jiřího Dvořáka a jeho taneční partnerky Lenky Nory Návorkové, kteří ovládli finále deváté řady. „Já jsem měl to štěstí, že vedle mě byla Lenka. Úžasná tanečnice a úžasný člověk. A jestli mi někdy bylo ouvej, jako že bylo, tak Lenka mě z té vývrtky vždycky dostala. Nikdy jí to nezapomenu. A doufám, že jsem jí někdy pomohl i já. Je to jako na jevišti. Ve chvíli, kdy tam vstoupíte, nemůžete couvnout. Ať je vám jakkoli. A existuje jen partner, divák a vy. Určitě se mi také vybaví půl roku úplně jiného život. Přátelé, noví známí, dřina a bolest, radost a smutek. A hlavně úcta ke všem, kteří tohle martyrium podstoupili…,“ prohlásil herec.