Přejít k hlavnímu obsahu

StarDance začíná: Kdo letos tančí?

V sobotu 12. října začíná jubilejní desátá řada StarDance. Poprvé v české historii v pořadu vystoupí spisovatelka, youtuber a rybář! Na koho se můžete těšit a jak bude vypadat deset tanečních kol?

Z herců uvidíte Veroniku Khek KubařovouMiroslava Hanuše a Matouše Rumla. Ze zpěváků byli vybráni Tonya Graves a Xindl X. Poprvé v historii soutěže vystoupí youtuber Kovy, spisovatelka Radka Třeštíková a rybář Jakub Vágner. Tančit bude také biatlonistka Gabriela Koukalová a Českou televizi zastoupí moderátorka Nora Fridrichová. S tou jste si mohli nedávno přečíst rozhovor ZDE

Kdo letos tančí?

Pocta Karlu Gottovi, pohádky či ukradený náhrdelník!

Desátá řada připomene to nejlepší z historie soutěže a zároveň přinese spoustu atraktivních novinek, které učiní tuto řadu nezapomenutelnou. Co na tanečníky v jednotlivých kolech čeká?

1. První kolo mělo původně připomenout úspěšnou historii StarDance, ale vzhledem k poslednímu rozloučení s Karlem Gottem, který v sobotu proběhne, se Česká televize rozhodla, že hned úvodní večer StarDance všech deset párů zatančí na písně z Gottova repertoáru. Prostřednictvím tanečních vystoupení a citlivých choreografií chce televize připomenout „to nejlepší ze slavné éry mimořádně oblíbeného umělce“.
2. Další soutěžní večer se mohou diváci těšit na sestřih připomínající předchozích devět kol. Do hlediště přijalo pozvání bezpočet hvězd, které se StarDance v minulosti aktivně zúčastnily
3. Třetí kolo nazvané Dance with company otevře velké stepařské číslo pod vedením mistra Tomáše Slavíčka. Taneční páry budou mít za úkol začlenit do svých choreografií taneční company a tím své vystoupení proměnit ve svébytnou samostatnou show.
4. Čtvrtý večer bude pohádkový. V úvodu se diváci mohou těšit na světové baletní číslo a pak přijdou na řadu slavné filmové a muzikálové pohádkové melodie a hity. Speciální bude i stylizované pojetí, stále ovšem plně v duchu tance a noblesy.
5. Pátá sobota bude patřit jenom letošním hvězdám, jejich vystoupením, jejich choreografiím a nápadům. Ukázku několika standardních tanců na profesionální soutěžní úrovni předvedou opravdoví mistři.
6. Šesté soutěžní kolo StarDance zavzpomíná na výročí 17. listopadu. Bude se pracovat s pojmem „svoboda“, a to v širším významu, přirozeně s přesahem do umění. O velkolepý opening se postará Circus La Putyka.
7. Benefiční večer proběhne již po čtvrté a tanec tak opět bude pomáhat. V tomto kole opět nikdo nevypadne a k porotě zasedne patron Centra Paraple Zdeněk Svěrák.
8. Ukradený náhrdelník je název osmého soutěžního kola. Vystoupení všech párů prostoupí jeden příběh s detektivní zápletkou. Dějová linka se začne odvíjet s prvním tancem a skončí s posledním. Každý pár zatančí dvakrát, a tak se může do příběhu vracet a navazovat na něj. Druhým v pořadím bude scénický tanec, který se do dramaturgie soutěže po odmlce vrací.
9. Podobu devátého večera ovlivní porotci! Každý z nich bude mít příležitost reálně působit na taneční vystoupení jednoho z párů. Během tréninkového týdne porotce navštíví přidělený pár ve zkušebně a bude ho mentorovat. Jeho taneční číslo nebude porota samozřejmě v soutěžní večer bodovat. A stejně jako loni ve druhé části tohoto kola rozhodnou o třetím postupujícím pouze diváci. Ti se mohou těšit také na originální číslo Jana Ondera a Marka Zelinky.
10. Velké finále začne nezapomenutelným kankánem v podání žen i mužů. Naposledy si spolu zatančí všech deset párů a diváci se mohou těšit i na předvánoční hudební překvapení.